wersja mobilna

Przegląd urządzeń do sieci przemysłowych firmy Robustel

Numer: Grudzień/2017

Aktualnie w wielu rozwiązaniach w automatyce i przemyśle stosuję się transmisję bezprzewodową GSM. Użytkownicy cenią sobie elastyczność takich rozwiązań oraz możliwość łączenia technologii M2M i IoT. Niezawodność oraz brak przewodów sprzyja takim rozwiązaniom.

Pobierz PDF

rys1W ofercie Elhurtu znajdują się produkty firmy Robustel. Urządzenia tej marki przystosowane są do ciężkich warunków pracy dzięki metalowej obudowie, odporności na kurz i wodę oraz zastosowaniu wysokiej jakości komponentów. Mogą pracować w szerokim zakresie temperatury, wyposażono je w funkcje dual SIM z automatycznym przełączaniem połączenia na podstawie reguł, sterowaniem za pomocą SMS-ów, niezawodny system ROS, platformę RobustLINK, oraz robustVPN. Naszym zdaniem oferują najlepszy stosunek ceny do jakości. Oferta Robustel to przede wszystkim modemy i routery komórkowe.

Modemy M1000

Modemy serii GoRugged to ekonomiczne, łatwe do wdrożenia przemysłowe modemy komórkowe. Współpracują z platforma RobustLink, mogą pracować w trybie interwałowym przy odczycie danych z przyłączonych urządzeń i przesyłaniu ich do systemu. Dzięki temu znajdują zastosowanie w rozbudowanych systemach pomiarowych i inteligentnych sieciach elektroenergetycznych, jak również w lokalnych urządzeniach sprzedaży detalicznej (np. w biletomatach) oraz bankomatach i wpłatomatach. W zależności od wersji, wyposażone są w porty komunikacji szeregowej RS232 i/lub RS485.

rys2Routery R3000

Wszystkie modele z serii R3000 mają sześć diod sygnalizacyjnych i port USB, który służy do aktualizacji firmware lub wgrywania konfiguracji. Zapewniają wysokie bezpieczeństwo, m.in. poprzez wsparcie tunelowych połączeń VPN. Dla najbardziej wymagających klientów przewidziano możliwość projektowania własnych aplikacji dzięki dołączonemu pakietowi Software Developmet Kit. Wszystkie routery mają rozbudowany, graficzny, autorski system RobustelOS.

Najbardziej zaawansowanym technicznie produktem z serii R3000 jest R3000 Quad, mający cztery porty Ethernet, które można konfigurować według potrzeb użytkownika (np. czteroportowy switch, port WAN+ 3-portowy switch). Model ten ma również port USB do zapisu danych. Opcjonalnie może być wyposażony w moduł GPS.

Robustel R3000 Lite to ekonomiczny router klasy przemysłowej przeznaczony do rozwiązań, w których priorytetem jest redukcja kosztów. Router R3000 Lite jest idealnym rozwiązaniem dla aplikacji, w których duży nacisk kładzie się na oszczędność i w których nie są potrzebne wszystkie dodatkowe funkcjonalności pozostałych routerów R3000, a mimo to wymagana jest wysoka jakość oraz duża niezawodność. Idealnie nadaje się do wszelkich aplikacji M2M oraz IoT. R3000 Lite posiada 1 port Ethernet, 1 port RS232/RS485 i 1 Port USB. Zakres zasilania rozciąg się od 9 V do 26 V.

Rozwiązaniami pośrednimi między dwoma wymienionymi routerami jest R3000 standard mający 2 wejścia cyfrowe i 2 wyjścia cyfrowe. Dla aplikacji niewymagających korzystania z technologii przesyłania danych z wykorzystaniem sieci komórkowych, polecamy R3000 Wireline, którego od R3000 różni jedynie brak wsparcia standardu GSM.

rys3Routery R2000

Robustel R2000 Dual to wytrzymały router komórkowy oferujący łączność mobilną z redundancją w aplikacjach M2M. Cechą wyróżniającą ten model jest zastosowanie dwóch niezależnych modułów GSM. Router R2000 jest idealnym rozwiązaniem w aplikacjach M2M, w których krytyczne jest zapewnienie bezkompromisowej redundancji. Dwa moduły komórkowe (3G i/lub LTE) mogą niezależnie i równolegle obsługiwać dwie karty SIM, a przez to zapewnić bezproblemowe działanie nawet w sytuacji awarii jednej karty SIM lub zaniku zasięgu sieci jednego z operatorów.

R2000 Ent jest najbardziej rozbuwanym routerem z serii – dzięki złączu RJ11 można do niego podłączyć telefon stacjonarny, który będzie pracował przy użyciu karty SIM.

Uzupełnieniem serii jest R2000 Standard (Dual SIM z jednym modułem komórkowym).

Oprogramowanie

RobustLink jest serwisem w chmurze pozwalającym na konfigurację, monitorowanie oraz zdalne sterowanie w czasie rzeczywistym urządzeniami Robustel (współpracuje z całą serią routerów R3000, R2000 oraz modemami M1000 Pro V2 oraz M1000 XP). Rozwiązanie to pozwala na zarządzanie ponad tysiącem produktów Robustel z jednego przejrzystego interfejsu web GUI. Przy jego pomocy można też bezproblemowo zaktualizować firmware.

rys4RobustVPN jest specjalnym narzędziem do zarządzania tunelami VPN pomiędzy Routerami R3000 a dowolnymi lokalizacjami. Podobnie jak RobustLink, oferuje ono przyjazne środowisko graficzne (web GUI) i umożliwia bardzo łatwe zestawienie sieci VPN. RobustVPN zaprojektowano jako serwis sieciowy zaadresowany dla rozwijającej się potrzeby szerokiego i bezprzewodowego standardu do zdalnego dostępu oraz transmisji danych. Jest w pełni zintegrowany z bezpiecznymi standardami sieciowymi umożliwiającymi tunelowanie VPN pomiędzy użytkownikiem a jego urządzeniami.

Elhurt Sp. z o.o.

 

Więcej informacji:

Elhurt Sp. z o.o. (siedziba firmy)
ul. Galaktyczna 35 A, 80-299 Gdańsk
tel. +48 58 554 08 00 do 04
faks +48 58 554 08 06
e-mail: elhurt@elhurt.com.pl, http://robustel.elhurt.com.pl 

Pozostałe artykuły

Bezprzewodowy "judasz" TX-75

Numer: Maj/2019

To po prostu musiało się stać! Popularność wideodomofonów, czy też bramofonów rośnie od wielu lat. O ile w czasach, kiedy urządzenia tego typu pojawiały się najpierw w firmach, później w gospodarstwach prywatnych, przedszkolach, szkołach itd. stanowiły one pewną sensację, o tyle obecnie już nawet nie dostrzegamy ich istnienia. Dziwić więc może, że do dzisiaj w zasadzie nie było bliźniaczo podobnych urządzeń, takich ...

Wyświetlacze o szerokim kącie obserwacji

Numer: Kwiecień/2019

Stale rośnie zapotrzebowanie na wyświetlanie obrazów lub komunikatów niosących różne informacje. Producenci wyrobów elektronicznych prześcigają się w uatrakcyjnieniu swoich produktów, ale dla przeciętnego użytkownika najbardziej widoczna jest zmiana wyświetlacza na większy, bardziej czytelny, lepiej widoczny lub kolorowy. Tym wymaganiom starają się sprostać producenci wyświetlaczy oferujący coraz to nowsze rozwiązania.

Ekran dotykowy - najbardziej popularny sposób porozumiewania się z urządzeniami

Numer: Kwiecień/2019

Technologia multitouch powoli staje się standardem nie tylko w przypadku telefonów komórkowych. Coraz więcej urządzeń elektronicznych obsługiwana jest za pośrednictwem interfejsów dotykowych. Rozwiązania wykorzystujące ekrany dotykowe to obecnie narzędzia dostarczające informacje w branżach takich jak handel, przemysł motoryzacyjny, opieka zdrowotna czy digital signage.

Moc w nowym wymiarze. Płaski, bezszczotkowy serwomotor DC o dużym momencie obrotowym

Numer: Kwiecień/2019

Płaskie silniki z wirnikiem zewnętrznym o dużym momencie obrotowym wymagane są często w robotyce, protezach, automatyce laboratoryjnej, pompach, technologii medycznej lub w wyposażeniu kabin samolotowych. Silniki BXT firmy Faulhaber wyznaczają nowe standardy, mając znacznie większe momenty obrotowe, niż było to dotychczas możliwe w tej klasie napędów.

Laboratorium na targach Automaticon 2019

Numer: Marzec/2019

Farnell element14 to firma, która bardzo aktywnie angażuje się w pomoc swoim klientom oraz w edukację inżynierów. Oprócz różnorodnego rodzaju wsparcia i licznych kampanii, jakie prowadzi dla twórców i projektantów elektroniki, jest także obecna na wszystkich ważnych wydarzeniach branżowych. W tym roku zespół Farnella przygotował na Automaticon 2019 naprawdę unikalne atrakcje, jakich chyba nigdy dotąd na tych targach jeszcze nie ...

Mobilna
Elektronika
Praktyczna

Ze świata  Kobiety w elektronice    ...

Elektronika Praktyczna

Maj 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym