wersja mobilna | kontakt z nami

Przegląd urządzeń do sieci przemysłowych firmy Robustel

Numer: Grudzień/2017

Aktualnie w wielu rozwiązaniach w automatyce i przemyśle stosuję się transmisję bezprzewodową GSM. Użytkownicy cenią sobie elastyczność takich rozwiązań oraz możliwość łączenia technologii M2M i IoT. Niezawodność oraz brak przewodów sprzyja takim rozwiązaniom.

Pobierz PDF

rys1W ofercie Elhurtu znajdują się produkty firmy Robustel. Urządzenia tej marki przystosowane są do ciężkich warunków pracy dzięki metalowej obudowie, odporności na kurz i wodę oraz zastosowaniu wysokiej jakości komponentów. Mogą pracować w szerokim zakresie temperatury, wyposażono je w funkcje dual SIM z automatycznym przełączaniem połączenia na podstawie reguł, sterowaniem za pomocą SMS-ów, niezawodny system ROS, platformę RobustLINK, oraz robustVPN. Naszym zdaniem oferują najlepszy stosunek ceny do jakości. Oferta Robustel to przede wszystkim modemy i routery komórkowe.

Modemy M1000

Modemy serii GoRugged to ekonomiczne, łatwe do wdrożenia przemysłowe modemy komórkowe. Współpracują z platforma RobustLink, mogą pracować w trybie interwałowym przy odczycie danych z przyłączonych urządzeń i przesyłaniu ich do systemu. Dzięki temu znajdują zastosowanie w rozbudowanych systemach pomiarowych i inteligentnych sieciach elektroenergetycznych, jak również w lokalnych urządzeniach sprzedaży detalicznej (np. w biletomatach) oraz bankomatach i wpłatomatach. W zależności od wersji, wyposażone są w porty komunikacji szeregowej RS232 i/lub RS485.

rys2Routery R3000

Wszystkie modele z serii R3000 mają sześć diod sygnalizacyjnych i port USB, który służy do aktualizacji firmware lub wgrywania konfiguracji. Zapewniają wysokie bezpieczeństwo, m.in. poprzez wsparcie tunelowych połączeń VPN. Dla najbardziej wymagających klientów przewidziano możliwość projektowania własnych aplikacji dzięki dołączonemu pakietowi Software Developmet Kit. Wszystkie routery mają rozbudowany, graficzny, autorski system RobustelOS.

Najbardziej zaawansowanym technicznie produktem z serii R3000 jest R3000 Quad, mający cztery porty Ethernet, które można konfigurować według potrzeb użytkownika (np. czteroportowy switch, port WAN+ 3-portowy switch). Model ten ma również port USB do zapisu danych. Opcjonalnie może być wyposażony w moduł GPS.

Robustel R3000 Lite to ekonomiczny router klasy przemysłowej przeznaczony do rozwiązań, w których priorytetem jest redukcja kosztów. Router R3000 Lite jest idealnym rozwiązaniem dla aplikacji, w których duży nacisk kładzie się na oszczędność i w których nie są potrzebne wszystkie dodatkowe funkcjonalności pozostałych routerów R3000, a mimo to wymagana jest wysoka jakość oraz duża niezawodność. Idealnie nadaje się do wszelkich aplikacji M2M oraz IoT. R3000 Lite posiada 1 port Ethernet, 1 port RS232/RS485 i 1 Port USB. Zakres zasilania rozciąg się od 9 V do 26 V.

Rozwiązaniami pośrednimi między dwoma wymienionymi routerami jest R3000 standard mający 2 wejścia cyfrowe i 2 wyjścia cyfrowe. Dla aplikacji niewymagających korzystania z technologii przesyłania danych z wykorzystaniem sieci komórkowych, polecamy R3000 Wireline, którego od R3000 różni jedynie brak wsparcia standardu GSM.

rys3Routery R2000

Robustel R2000 Dual to wytrzymały router komórkowy oferujący łączność mobilną z redundancją w aplikacjach M2M. Cechą wyróżniającą ten model jest zastosowanie dwóch niezależnych modułów GSM. Router R2000 jest idealnym rozwiązaniem w aplikacjach M2M, w których krytyczne jest zapewnienie bezkompromisowej redundancji. Dwa moduły komórkowe (3G i/lub LTE) mogą niezależnie i równolegle obsługiwać dwie karty SIM, a przez to zapewnić bezproblemowe działanie nawet w sytuacji awarii jednej karty SIM lub zaniku zasięgu sieci jednego z operatorów.

R2000 Ent jest najbardziej rozbuwanym routerem z serii – dzięki złączu RJ11 można do niego podłączyć telefon stacjonarny, który będzie pracował przy użyciu karty SIM.

Uzupełnieniem serii jest R2000 Standard (Dual SIM z jednym modułem komórkowym).

Oprogramowanie

RobustLink jest serwisem w chmurze pozwalającym na konfigurację, monitorowanie oraz zdalne sterowanie w czasie rzeczywistym urządzeniami Robustel (współpracuje z całą serią routerów R3000, R2000 oraz modemami M1000 Pro V2 oraz M1000 XP). Rozwiązanie to pozwala na zarządzanie ponad tysiącem produktów Robustel z jednego przejrzystego interfejsu web GUI. Przy jego pomocy można też bezproblemowo zaktualizować firmware.

rys4RobustVPN jest specjalnym narzędziem do zarządzania tunelami VPN pomiędzy Routerami R3000 a dowolnymi lokalizacjami. Podobnie jak RobustLink, oferuje ono przyjazne środowisko graficzne (web GUI) i umożliwia bardzo łatwe zestawienie sieci VPN. RobustVPN zaprojektowano jako serwis sieciowy zaadresowany dla rozwijającej się potrzeby szerokiego i bezprzewodowego standardu do zdalnego dostępu oraz transmisji danych. Jest w pełni zintegrowany z bezpiecznymi standardami sieciowymi umożliwiającymi tunelowanie VPN pomiędzy użytkownikiem a jego urządzeniami.

Elhurt Sp. z o.o.

 

Więcej informacji:

Elhurt Sp. z o.o. (siedziba firmy)
ul. Galaktyczna 35 A, 80-299 Gdańsk
tel. +48 58 554 08 00 do 04
faks +48 58 554 08 06
e-mail: elhurt@elhurt.com.pl, http://robustel.elhurt.com.pl 

Pozostałe artykuły

Produkty Power Over Ethernet firmy Antaira

Numer: Grudzień/2017

Technologia Power Over Ethernet została opracowana przez firmę Cisco w 2000 roku w trakcie prac na nowopowstającym systemem VoIP. Pomysł przesyłania zasilania poprzez kable Ethernet szybko zyskał dużą popularność i w 2003 roku opracowano standard IEEE 802.3af. Power Over Ethernet (PoE) stał się bardzo popularnym i często używanym terminem, jednak jego znaczenie nie zawsze jest do końca zrozumiałe. Istnieje wiele różnych skrótów ...

Fundacja e-Nable. Podaj światu pomocną dłoń

Numer: Luty/2019

...

Drukarki 3D i materiały do druku w ofercie firmy Farnell element14

Numer: Luty/2019

Jednym z celów firmy Farnell element14 jest zwiększanie dostępności do różnorodnych nowoczesnych rozwiązań, które mogą być przydatne dla jej klientów w trakcie prac nad nowymi produktami, więc szybko rozbudowuje swoją ofertę o popularyzujące się narzędzia i akcesoria. W ostatnich latach na popularności zyskały drukarki 3D, które coraz częściej są stosowane przez elektroników i automatyków. Dlatego też Farnell element14 przygotował ...

ICAPE Group - eksperci do usług

Numer: Luty/2019

Utworzona w 1999 roku Grupa ICAPE, jako dostawca usług eksperckich w dziedzinie obwodów drukowanych i części technicznych, stała się doskonałym strategicznym partnerem w świecie elektronicznym.

Nowa linia produktów MORNSUN. Zasilacze open frame o mocy z zakresu 35...350 W

Numer: Luty/2019

Firma MORNSUN wprowadziła na rynek nową linię zasilaczy impulsowych typu open frame ? serię LM, w ramach której dostępne są zasilacze o mocy 35 W, 50 W, 75 W, 100 W, 150 W, 200 W i 350 W. Zasilacze są przeznaczone do zastosowania w szerokim spektrum aplikacji, w tym do maszyn, urządzeń automatyki przemysłowej, inteligentnego bezpieczeństwa, sieci inteligentnych, IoT, sprzętu mechanicznego i elektrycznego, instrumentów elektronicznych, ...

Mobilna
Elektronika
Praktyczna

Elektronika Praktyczna

Luty 2019

PrenumerataePrenumerataKup w kiosku wysyłkowym

Elektronika Praktyczna Plus

lipiec - grudzień 2012

Kup w kiosku wysyłkowym