Elektronika Praktyczna

Elektronika Praktyczna Kwiecień 2024
Kwiecień 2024

W kwietniowym wydaniu Elektroniki Praktycznej tematem wiodącym są nowoczesne i energooszczędne wyświetlacze E-paper. W obszernym artykule przybliżamy zarówno genezę tych interesujących ekranów, jak i obecny poziom zaawansowania technologii, umożliwiający produkowanie wysokiej jakości barwnych wyświetlaczy EP o zaskakująco krótkim czasie odświeżania. Do działu Elektronika w Praktyce trafił natomiast spory materiał poświęcony rozmaitym zagadnieniom związanym z instalacjami elektrycznymi – omawiamy rodzaje i dobór okablowania, złącza zaciskane, a także osłony ochronne do przewodów.

Zgodnie z zapowiedzią sprzed trzech miesięcy rozszerzamy nasz zespół Autorów. W tym wydaniu witamy aż dwóch. Hubert Żarnowski debiutuje swoją konstrukcją lampowego wzmacniacza audio, zaś Pan Paweł Ciuraj prezentuje ciekawą konstrukcję radioodbiornika na bazie popularnych modułów – uwagę zwraca rozbudowany i estetyczny interfejs użytkownika oraz dbałość o szczegóły w opracowaniu całości urządzenia.

W tym numerze publikujemy także kilka projektów naszych stałych Autorów, w tym elektroniczny zamek codeLock, rozbudowany selektor audio oraz nakładkę AVTDuino z wyświetlaczem OLED. Radioamatorów ucieszy natomiast trzecia część opisu radioodbiornika „Kubuś”, zawierająca skrupulatne i niezwykle rzetelnie wykonane pomiary najważniejszych parametrów urządzenia.

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy także projekt płytki ewaluacyjnej z mikokontrolerem MG32F103RBT6 – artykuł stanowi wstęp do kursu programowania procesorów Megawin z rdzeniem ARM Cortex-M3, który startuje na łamach Elektroniki Praktycznej już w numerze majowym. Warto o tym wspomnieć, gdyż będzie to… pierwszy tego typu kurs na świecie.

Zapraszam do lektury,
Przemysław Musz
Redaktor naczelny

Czytaj więcej
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2024

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2024

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje kwiecień 2024

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2024

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2024

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów