Elektronika Praktyczna

Elektronika Praktyczna Luty 2022
Luty 2022

Wszystkie współczesne urządzenia są projektowane przy znacznym wsparciu komputerów, a zasadniczą częścią tego procesu jest projektowanie płytek drukowanych PCB. Dostępnych jest wiele pakietów EDA, czyli narzędzi programowych do komputerowego wspierania i automatyzacji projektowania elektroniki. Czym różnią się oferowane narzędzia i jak wybrać optymalne dla naszych potrzeb rozwiązanie? W tym wydaniu EP zaprezentujemy dostępne narzędzia oraz omówimy ich kluczowe cechy i możliwości.

Wśród projektów, mini-projektów i soft-projektów znalazły się ciekawe i praktyczne konstrukcje, takie jak: ładowarka mikroprocesorowa z kolorowym wyświetlaczem, sterownik MIDI, zasilacz bezprzerwowy do Raspberry PI Pico, regulator oświetlenia LED sterowany pilotem, czy w końcu karmnik dla ptaków, wyposażony w aparat cyfrowy i korzystający z rozwiązań z zakresu IoT.

Nie wolno pominąć, także artykułu dotyczącego zasilaczy modułowych. To bardzo wyczerpująca analiza dostępnych obecnie rozwiązań, która będzie niezmiernie pomocna przy wyborze komponentów do własnych konstrukcji. Na koniec polecam artykuł z działu Poradnik Implementacji o front-endach pojemnościowych, który wyjaśnia rozwiązania sprzętowe stosowane w najnowszych kontrolerach interfejsów pojemnościowych.

Zapraszam do lektury,
Damian Sosnowski

Czytaj więcej
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2024

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2024

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje maj 2024

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2024

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2024

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów