Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Drukarki 3D firmy 3D Center

Drukarki 3D firmy 3D Center
Pobierz PDF Download icon
3D Center to szwedzka firma obecna na rynku od 2012 r. Do tej pory prowadziliśmy działalność w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, na Islandii, w Estonii, na Łotwie i Litwie. Od tego roku oferujemy nasze usługi i produkty również w Polsce, wprowadzając nasze rozwiązania i dzieląc się doświadczeniami. W 3D Center zajmujemy się wdrożeniem technologii druku 3D u wszystkich zainteresowanych podmiotów - od wielkich przedsiębiorstw, poprzez małe firmy i średnie, a na instytucjach naukowych i edukacyjnych skończywszy. Pomagamy firmom przejść przez cały proces - od określenia potrzeb, przez prezentację możliwych rozwiązań, wydruki próbne, kalkulację kosztów, aż po sprzedaż, instalację, szkolenie i serwis proponowanych przez nas drukarek.

Nie jest sztuką kupić drukarkę 3D - sztuką jest kupić drukarkę 3D jak najlepiej dostosowaną do potrzeb i oczekiwań. Ze względu na różnorodność technik, dostępnych materiałów i duże różnice cenowe pomiędzy urządzeniami, wdrożenie technologii 3D powinno być poprzedzone dokładną analizą.

Zastosowanie technologii druku 3D w krótkim czasie może przynieść wymierne korzyści, takie jak (wg Lepafrog): zdecydowanie szybszy czas wytwarzania potrzebnych części, narzędzi i komponentów (63%), znaczny wzrost swobody projektowania i ułatwienie wykonywania prototypów (53%), częstsze i łatwiejsze wykrywanie błędów projektowych (51%), oszczędności (40 %), czy wzrost zainteresowania większej liczby klientów ze względu na zastosowanie innowacyjności (20%).

Uzyskanie powyższych korzyści jest możliwe jedynie przez dobór odpowiedniej drukarki 3D oraz właściwą edukację w zakresie technik addytywnych, dotyczącą nie tylko samych urządzeń, ale również stosowanych materiałów, czy "procesów postprintingu", którą zapewniamy na najwyższym poziomie w ramach naszych usług.

Posiadamy jeden z największych asortymentów na rynku addytywnych technik wytwarzania w północnej Europie, z ponad 70 różnymi modelami drukarek 3D, drukującymi w różnych technikach, od takich producentów jak: 3D Systems, Prodways, 3D Platform 1000.

Naszym celem jest dystrybucja drukarek 3D do zastosowań profesjonalnych oraz produkcji, niezależenie od gabarytów i materiałów wykorzystywanych w wielu branżach. Dostępne w 3D Center produkty odpowiadają większości technik drukowania - od wielkoformatowego FDMu, poprzez wielozadaniowe drukarki MJP do produkcyjnych drukarek SLS.

Daje to właściwie nieograniczone możliwości w doborze odpowiedniej drukarki ze względu na takie parametry jak: szybkość i precyzja wydruku, użyte materiały, wielkość wydruków, poziom zaawansowania obsługi urządzenia, konieczność zastosowania procesów "postprintingu" itd. Na wszystkie proponowane przez nas produkty posiadamy autoryzację zarówno na sprzedaż, jak i instalację, serwis i obsługę.

Ogromną wagę przykładamy do odpowiedniego przeszkolenia i wsparcia osób, które mają korzystać z drukarek 3D w swojej codziennej pracy, a bez którego sprzedaż urządzenia jest często bezwartościowa lub nieprzynosząca zakładanych przez inwestującego w technologię 3D rezultatów. Nieustannie nawiązujemy kontakty z nowymi producentami, których drukarki testujemy i w przypadku uzyskania zadowalających nas rezultatów wprowadzamy do naszego asortymentu.

W ostatnim czasie warto wspomnieć chociażby o producencie drukarki 3D Platform - wielkogabarytowym (1m×1 m×0,5 m ), produkcyjnym i relatywnie tanim FDMie ze Stanów Zjednoczonych. Sprawdza się on również znakomicie przy prototypowaniu i drukowaniu małych elementów, które dzięki bardzo dużej powierzchni roboczej oraz zastosowaniu dwóch ekstruderów można produkować seryjnie i dużo szybciej, niż w przypadku tradycyjnych, niewielkich (w porównaniu) FDMów.

Specjalizujemy się również w wynajmie profesjonalnych drukarek 3D, umożliwiając tym samym wykorzystywanie najnowszej technologii i wprowadzenie innowacji, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów związanych z kupnem drukarki 3D. Wynajem pozwala również na realizowanie krótkoterminowych projektów i zapoznanie się z drukiem 3D przed podjęciem decyzji o zakupie własnego urządzenia.

W wielu wypadkach opcja wypożyczenia wydaje się być naturalnym pierwszym krokiem w świecie druku 3D, zwłaszcza w sytuacjach braku doświadczenia z tą technologią. Krótkoterminowo rozwiązanie to może również pozwolić na znaczne oszczędności lub otworzyć perspektywę korzystania z technik addytywnych dla przedsiębiorstw z ograniczonymi możliwościami inwestowania.

W przypadku opcji wynajmu polecamy zwłaszcza najprostsze w obsłudze i najbardziej efektywne urządzenia tak jak drukarka Projet 3500 w wersji HDMax od 3D Systems pracująca w technologii Multi-Jet Printing. Technologię tę wykorzystuje się do tworzenia trwałych plastikowych komponentów w wysokiej rozdzielczości i w krótkim czasie m. in. w: prototypowaniu, testach funkcjonalnych i designie.

Drukarki Projet 3500 są bardzo przyjazne w użytkowaniu, dostosowane do potrzeb biurowych i mogą być obsługiwane zdalnie. Wydruki wspierane są woskiem, dzięki czemu postprodukcja jest nieskomplikowana i niewymagająca specjalistycznego procesu.

Nieustannie rozbudowujemy nasz park maszynowy i zwiększamy ekspozycję drukarek 3D. Nie jesteśmy teoretykami druku 3D, lecz korzystamy z różnych drukarek 3D w naszej codziennej pracy, testując różne rozwiązania i materiały.

Świadczymy również usługi druku 3D - specjalizujemy się w wydrukach próbnych, które powinny poprzedzić każdy zakup lub wynajem drukarki oraz w wydrukach dedykowanych związanych z prototypowaniem i zainicjowaniem stosowania druku 3D w przedsiębiorstwach.

Oferujemy również specjalistyczne i trudno dostępne na rynku wydruki z metalu. Usługa druku zawsze poprzedzona jest wstępną kalkulacją na podstawie przesłanych plików. W 3D Center doradzamy również w doborze materiałów oraz zapewniamy ich zaopatrzenie, w tej dziedzinie współpracując z producentami najlepszych i sprawdzonych materiałów takimi jak Windform i Prodways.

dr Krzysztof Nowak
3D Center
krzysztof.nowak@3dcent.com
tel. +48 513 574 510

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
czerwiec 2016
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Zobacz też
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów