Obudowy do komputerów jednopłytkowych w ofercie firmy LC Elektronik

Obudowy do komputerów jednopłytkowych w ofercie firmy LC Elektronik
Pobierz PDF Download icon
Ostatnie lata przyniosły ogromny rozwój komputerów jednopłytkowych. Jednym z najbardziej popularnych miniaturowych pecetów jest Raspberry Pi, ale w ślad za nim idą inne produkty takie jak Arduino, KL-XXX, Intel Galileo GEN 2. Za tymi trendami starają się nadążać producenci i dystrybutorzy akcesoriów.

Fotografia 1. Obudowa do Raspberry Pi firmy Hammond Mfg

Każdy chcący zastosować komputer jednopłytkowy w jakiejś aplikacji staje wcześniej czy później przed problemem wyboru obudowy. Dobrze wiedzą o tym producenci i dystrybutorzy akcesoriów, którzy podążają za trendami. Producenci obudów do "jednopłytkowców" nie pozostają w tyle, ale tworzą produkty przeznaczone do różnorodnych zastosowań.

Kila lat temu szlak zaczęła przecierać ślady firma Hammond Mfg, która na bazie obudowy typu 1593 opracowała i wykonała produkt przeznaczony dla komputerów jednopłytkowych z wykonanymi na etapie wtrysku podstawowymi otworami na złącza, karty pamięci i połączenia elastyczne.

Fotografia 2. Obudowa Raspberry Case firmy OKW

Pokazano ją na fotografii 1. Produkt jest ciągle rozwijany, oferowane są coraz to nowsze kształty i kolory tworzywa. Dodatkowym proponowanym elementem jest podstawka pod płytkę, umożliwiająca na etapie uruchamiania aplikacji swobodny dostęp do komputera.

Do podstawki od spodu można przymocować pojemniki na baterie typu 3AAA lub 4AAA. Znany producent obudów fiema OKW oferuje ciekawą, "zawiasową" konstrukcję o nazwie Raspberry Case (fotografia 2).

Efektowna, użyteczna, jednoczęściowa obudowa przeznaczona do komputerów jednopłytkowych Raspberry Pi B+ oraz Pi 2 jest wykonana z polipropylenu w formie płaskiego elementu składającego się w formę 3D wzdłuż linii zagięcia tworzących zawiasy spinające ścianki.

Do montażu nie potrzeba żadnych narzędzi. Aktualne jest produkowana z transparentnego tworzywa w dwóch kolorach: zielonym - miętowym i czerwonym - malinowym. Ma zatrzaski spinające i otwory na złącza do komunikacji zewnętrznej, umożliwiające dostęp do karty SD oraz do zamocowania na ścianie. Płytka komputera jest przykręcana śrubkami do kołków mocujących. Otwory wentylacyjne umieszczono w podstawie.

LC Elektronik

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
styczeń 2016
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Zobacz też
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów