Elektronika Praktyczna
Tematyką lutowego wydania Elektroniki Praktycznej jest druk 3D. Inaczej niż w ubiegłych latach, nie zamieściliśmy wykazu drukarek i ich producentów czy dystrybutorów, ale interesujące artykuły na temat samego druku i jego zastosowania. Praktyków na pewno zainteresuje artykuł nt. kolorofonu.
Ma on dwie unikalne cechy, których na próżno szukać w innych urządzeniach tego typu. Po pierwsze, łączność pomiędzy filtrem (cyfrowym) a kolorowymi światłami odbywa się z użyciem Wi-Fi, więc kolorofon może być rozstawiony na całkiem sporym obszarze bez kabli plączących się pod nogami imprezowiczów. Po drugie, ten sam mikrokontroler, który realizuje aplikację filtru cyfrowego zajmuje się również wysyłaniem danych za pomocą interfejsu radiowego. Obniża to koszt urządzenia oraz umożliwia jego dalece posuniętą miniaturyzację.
Miłośnicy mikrokontrolerów PIC znajdą w EP opis nowej, interesującej rodziny – dsPIC33H. Są to procesory 2-rdzeniowe, dobrze „uzbrojone”, przeznaczone do wymagających zastosowań. W lutowej EP również opis IDE firmy Segger, która jest dobrze znana z produkcji programatorów oraz nowej wersji STM32CubeMX2.
Zapraszam do lektury!
Jacek Bogusz