Elektronika Praktyczna

Elektronika Praktyczna Wrzesień 2014
Wrzesień 2014

Tematem numeru wrześniowego są diody LED i współpracujące z nimi komponenty. Zasilanie LEDów w instalacjach oświetleniowych tworzy pewne problemy techniczne, które muszą być rozwiązane przez konstruktora. Diody już są powszechnie używane, a liczba ich zastosowań będzie rosła. Na pewno konstruktorzy coraz częściej będą wykonywali dla nich aplikacje, a instalatorzy korzystali z gotowych komponentów. Można o nich przeczytać w EP.

Myślę, że praktyków ucieszy artykuł będący opisem aplikacji wyświetlacza LCD z pojemnościowym panelem dotykowym. Przykłady procedur dla tego panelu napisano w języku C, a więc łatwo dadzą przenieść się na dowolną platformę mikrokontrolerową. Tym, którzy jeszcze nie bardzo wiedzą, z czym ma współpracować taki wyświetlacz, proponujemy zakup lub zbudowanie opisywanego na stronie 34 panelu edukacyjnego z mikrokontrolerem STM32. Wyposażony w pewne standardowo używane w otoczeniu mikrokontrolera urządzenia peryferyjne jest bardzo dobrą bazą do nauki programowania lub do tworzenia prototypów własnych aplikacji.

Wśród opisów projektów można również znaleźć woltomierz wielokanałowy, który może posłużyć do wykonania rozbudowanego systemu pomiarowego. Wyniki pomiarów można zapamiętywać na karcie SD oraz przesyłać do komputera.

Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów