Podzespoły elektroniczne dla energetyki. Wysokonapięciowe kondensatory elektrolityczne firmy Hitachi AIC

Podzespoły elektroniczne dla energetyki. Wysokonapięciowe kondensatory elektrolityczne firmy Hitachi AIC
Pobierz PDF Download icon
Firma Contrans TI zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska 78 w hali A, gdzie będą prezentowane podzespoły pasywne i złącza do aplikacji przetwarzania energii, oświetlenia LED i automatyki.

Firma Contrans TI wprowadziła do oferty produkty Hitachi-AIC, światowej klasy producenta kondensatorów foliowych i elektrolitycznych o niemal 60-letnim doświadczeniu.

Hitachi-AIC wykorzystuje do wytwarzania kondensatorów folie metalizowane i anodowane produkowane przez matczyny koncern Hitachi Chemical. Oferta kondensatorów foliowych obejmuje szereg typów z dielektrykiem poliestrowym, polipropylenowym i torelinowym, od małych powlekanych żywicą lub zalewanych kondensatorów z wyprowadzeniami drutowymi po duże kondensatory z wyprowadzeniami konektorowymi i polipropylenowe kondensatory MLC zamknięte w obudowach metalowych z wyprowadzeniami śrubowymi, stosowane w inwerterach turbin wiatrowych. Poza typowymi aplikacjami, kondensatory znajdują zastosowanie w napędach elektrycznych i przemyśle samochodowym.

Oferta aluminiowych kondensatorów elektrolitycznych obejmuje wykonania z wyprowadzeniami drutowymi, snap-in oraz śrubowymi. Seria FXR3 to kondensatory do dużych prądów udarowych, z wyprowadzeniami śrubowymi. Zakres pojemności to 1800 do 22000 mF, zakres napięcia znamionowego 400...500 VDC, czas życia to 12 tys. godzin w temperaturze 85°C.

Seria HL2 to kondensatory typu snap-in, o zakresie pojemności 47...1500 mF przy napięciu znamionowym z zakresu 200 do 500 VDC i czasie życia 12 tys. godzin w temperaturze 105°C. Producent oferuje też szereg akcesoriów elektroizolacyjnych, termoprzewodzących i montażowych oraz rezystory balansujące.

Obszar zastosowań, to przede wszystkim inwertery mocy dla przemysłu, kolejnictwa i transportu samochodowego, napędy elektryczne, systemy automatyki i urządzenia medyczne. Producent gwarantuje wysoką jakość i powtarzalność parametrów, co ułatwia m.in. budowę zespołów kondensatorów o połączeniach szeregowo-równoległych i skutkuje długim okresem bezawaryjnej pracy.

Nanokrystaliczne materiały magnetyczne firmy Vacuumschemlze

Firma Vacuumschmelze to wiodący w świece producent zaawansowanych materiałów magnetycznych. Dzięki szerokiej wiedzy i dużemu naciskowi na badania i rozwój Vaccumschmelze może zaoferować materiały i elementy magnetyczne o nadzwyczajnych parametrach.

W ofercie producenta znajdują się rdzenie wykonane z materiałów nanokrystalicznych i amorficznych, gotowe komponenty indukcyjne (transformatory, dławiki, dławiki skompensowane) oraz czujniki prądowe prądu stałego i przemiennego. Ponadto Vacuumschmelze oferuje magnesy trwałe, materiały magnetyczne w postaci folii i taśm magnetycznych oraz elementy o specjalnych parametrach magnetycznych formowane z miękkich i twardych materiałów magnetycznych.

Interesującym produktem są czujniki prądowe wyposażone w moduł elektroniczny, którego zadaniem jest linearyzacja charakterystyki.

Moduł współpracuje z czujnikiem pola magnetycznego, wykonanym z materiału Vitrovac, umieszczonym w oknie wykonanym w rdzeniu. Regulator wytwarza za pomocą dodatkowego uzwojenia strumień magnetyczny o takiej samej wartości jak strumień wytworzony przez prąd mierzony, ale o przeciwnym znaku, kompensując go. W efekcie strumień magnetyczny jest stały i bliski 0, co pozwala uniknąć efektów nieliniowości rdzenia. Prąd magnesujący dodatkowego uzwojenia jest proporcjonalny do prądu mierzonego a jego wartość jest sygnałem wyjściowym czujnika.

Z ekspozycją produktów firmy Vacuumschmelze obejmującą rdzenie nanokrystaliczne do aplikacji przetwarzania energii i filtracji, przekładniki i czujniki prądowe oraz transformatory mogą się Państwo zapoznać na naszym stoisku nr 78 w hali A.

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
wrzesień 2014
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów