Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Elektronika Praktyczna

Elektronika Praktyczna Lipiec 2020
Lipiec 2020

Nie ma bardziej podstawowej metody sterowania przepływem energii elektrycznej niż łączenie i rozłączanie obwodów elektrycznych. U każdego dystrybutora elementów elektronicznych można znaleźć bardzo wiele łączników różnego rodzaju, a w szczególności przełączników i przycisków. Zawsze stanowią jedną z najliczniejszych kategorii. Tak ogromna ich ilość sprawia, że wybór odpowiedniego przełącznika czy przycisku do danego projektu nie jest łatwy. W tym numerze Elektroniki Praktycznej opisujemy rodzaje, parametry i zastosowania tych komponentów.

Lato to doskonały okres na jazdę rowerem, ale warto przy tym zadbać o bezpieczeństwo. Dlatego szczególnej uwadze polecam, niezwykle interesujący Projekt Soft - Inteligentna rękawiczka dla rowerzystów. Układ monitoruje gesty wykonywane przez rowerzystę i wykrywa takie, które służą zasygnalizowaniu zamiaru skrętu i wyświetla odpowiednią treść na panelu LED RGB. Słowo „inteligentna” w nazwie projektu znalazło się nieprzypadkowo. W systemie zastosowano techniki uczenia maszynowego – sztucznej inteligencji. To doskonały pretekst do lepszego poznania tej nowoczesnej techniki.

Urządzenia z kategorii Smart Home coraz częściej pojawiają się jako samodzielnie zaprojektowane i wykonane rozwiązania DIY. Opisujemy jedną z takich konstrukcji - Sterownik taśm LED RGBW zgodny z HomeKit. Jest to lektura, której nie można przegapić, ponieważ szczegółowy opis pokazuje jak zintegrować własny projekt z rozbudowanym systemem inteligentnego domu. I jest to kolejny przykład ogromnych możliwości modułu ESP0866.

W tym wydaniu EP znajdziecie, także wiele innych Projektów i Miniprojektów, takich jak, Elektroniczny barostatCyfrowy mikrofon wielokanałowy czy Emulator dla magistrali 1-Wire. Ponadto prezentujemy informacje o najnowszych podzespołach i modułach ułatwiających realizację skomplikowanych zadań. Opisujemy tematykę usług kontraktowych EMS, w odniesieniu do małych serii produkcyjnych i prototypów. Kontynuujemy tutorial o układach FPGA MAX10 oraz uczymy jak korzystać z Analog Discovery 2 i LTspice.

Zapraszam do lektury,
Wiesław Marciniak

Czytaj więcej
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów