Elektronika Praktyczna

Elektronika Praktyczna Październik 2017
Październik 2017

W październikowej Elektronice Praktycznej i majsterkowicze, i konstruktorzy znajdą coś dla siebie. Na przykład, publikujemy opis niesamowitego wyświetlacza złożonego z diod LED RGB, który może być użyty w różnych aplikacjach. Autor proponuje, aby był to zegar, termometr, gra elektroniczna – wszystkie sterowane za pomocą aplikacji dla systemu Android. Samodzielnie można wymyślić inne zastosowania, ponieważ kontroler (jego opis znajdzie się w kolejnej EP) jest łatwy do zaprogramowania.

Warto też rzucić okiem na drukarkę Braille’a, której budowa kosztuje niewiele, a może ona ułatwić życie osobie niewidomej. Konstruktorom polecamy zapoznanie się z nowym mikrokontrolerem z rodziny ST8. Jest to niedrogi, nowoczesny 8-bitowiec do zastosowania w sprzęcie powszechnego użytku. Za pośrednictwem EP można otrzymać jego próbkę.

W rubryce „Automatyka i Mechatronika” kontynuujemy kurs druku 3D na podstawie popularnego, darmowego programu Design Spark Mechanical oraz slicera Cura. W artykule z cyklu prezentujemy podstawy rysowania obiektów trójwymiarowych, przydatnych dla elektronika. Opisujemy je na podstawie projektu obudowy do menedżera zasilania. Na podstawie tego opisu można wykonać obudowę dla jakiegoś własnego urządzenia, aby połączyć naukę z pożytecznym zastosowaniem.

 

Zachęcam do lektury,
Jacek Bogusz

Czytaj więcej
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów