Sklepy internetowe dla elektroników

Sklepy internetowe dla elektroników
Pobierz PDF Download icon

Handel elektroniką, tak jak i innymi towarami, coraz bardziej przenosi się do Internetu. Trend ten jest o tyle silny, że inżynierowie i tak spędzają czas swojej pracy w dużej mierze przy komputerze, więc możliwość zakupu podzespołów czy sprzętu, bez odchodzenia od biurka wydaje się wygodna. Który jednak sklep wybrać, skoro coraz większa liczba dostawców wprowadza tę metodę sprzedaży? W niniejszym artykule udzielamy odpowiedzi na to pytanie.

Wybór sklepu internetowego, gdy zachodzi potrzeba zakupu komponentów elektronicznych lub narzędzi, wiąże się z nieco innymi priorytetami, niż w przypadku korzystania z innych sklepów internetowych. Dystrybutorzy elektroniki bardzo często posiadają w ofercie takie same produkty, podobnie jak np. sklepy spożywcze. Jednakże bardzo często zastosowanie zamiennika nie wchodzi w grę, a koszyk nabywanych produktów bywa na tyle duży, że znalezienie pojedynczego dostawcy, który oferuje wszystkie potrzebne elementy bywa trudne. Oczywiście bardzo ważna jest też cena, ale to nie wszystko. Czasem bywa tak, że projektant potrzebuje pomocy w precyzyjnym doborze podzespołu lub sprzętu, stąd wiele firm traktuje sprzedaż internetową jako konieczny w obecnych czasach kanał uzupełniający, podczas gdy podstawową metodą sprzedaży są np. zamówienia telefoniczne. Pozwala to utrzymywać zespół konsultantów, czy też specjalistów – opiekunów poszczególnych grup produktowych, którzy potrafią doradzić w decyzjach zakupowych.

W końcu dla wielu klientów bardzo ważny jest też termin dostawy. Stąd nawet duże, międzynarodowe sklepy, które nie mają magazynów w Polsce, tak bardzo dbają o cały łańcuch logistyczny, że są w stanie zagwarantować przesyłkę towaru w ciągu 24 lub 48 godzin. W przypadku zamówień składanych przez firmy, bardzo często klienci są skłonni zapłacić więcej za to, że otrzymają produkt nazajutrz i dostawcy zdając sobie z tego sprawę, przygotowują odpowiednio swoje oferty, by możliwość szybkiej dostawy była dostępna.

Udogodnienia

Sklepy internetowe to także kopalnia wiedzy na temat nabywanych podzespołów czy urządzeń. Mnogość komponentów, które czasem różnią się tylko drobnymi szczegółami sprawia, że trudno jest samodzielnie zorientować się w rynku, korzystając jedynie ze stron producentów czy mediów. Czasem dopiero wyszukiwanie i porównywanie produktów sklepie pozwala ostatecznie zdecydować, który podzespół zostanie nabyty. Dlatego tak ważne jest, na ile wybrany sklep jest wygodny w użytku i czy jest w stanie dostarczyć kompletnych informacji. Cenne są dodatkowe opcje wyszukiwania, takie jak ograniczenie wyników tylko do produktów aktualnie dostępnych, albo wykluczenie tych niepolecanych do nowych projektów. Oczywiście sklep powinien też szybko działać, co czasem stanowi problem, zważając na liczbę informacji które są przetwarzane podczas wyszukiwania w międzynarodowym systemie.

Korzystne jest również, gdy sklep jest w stanie podać ceny produktów nawet bez zalogowania się, ale także gdy przechowuje kompletne informacje na temat archiwalnych zamówień, dostępne dla zarejestrowanych użytkowników. W ostatnim czasie dostawcy zaczęli także zwracać uwagę na to, jak sklepy prezentują się na urządzeniach mobilnych, które coraz częściej służą do przeglądania Internetu. Choć samo dokonywanie bardziej złożonych zakupów z poziomu przeglądarki mobilnej nie wydaje się popularne, nie ma wątpliwości że czasem projektant będzie chciał sprawdzić jakiś parametr układu lub jego dostępność poprzez smartfon. Z tego względu można docenić starania firm, które przygotowują mobilne lub po prostu tzw. responsywne wersje swoich stron internetowych.

Sklepy tematyczne

Pewnego rodzaju nowością na polskim rynku w branży elektroniki są wydzielone sklepy tematyczne, w ramach których można dostać tylko produkty z jednej (choć dużej) kategorii, mimo że są prowadzone przez firmę, która jest dużym dystrybutorem. Pozwala to stworzyć markę, która będzie się kojarzyć z określoną tematyką i ma szanse wybić się ponad konkurencję. Czasem nawet, czy to ze względu na formalności, czy też w celu jasnego oddzielenia marek, tworzone są oddzielne spółki, by operowały sklepami oferującymi produkty tylko z jednej branży. Za dobry przykład mogą posłużyć tu sklepy poświęcone diodom LED i oświetleniu, sklepy z elementami elektryczno-instalacyjnymi lub z komputerami jednopłytkowymi i modułami do nich.

Podsumowanie

Który więc sklep wybrać, gdy zachodzi potrzeba zakupu komponentów lub narzędzi? Poszczególne firmy starają się wyróżnić i oferować coś więcej niż tylko dostarczenie pośrednictwo czy dostawę towaru. Dlatego nawet przy zakupie prostej aparatury, narzędzi, czy drobnych urządzeń elektronicznych, warto nawiązać współpracę ze sklepem dla elektroników lub automatyków. Ich pracownicy są lepiej wyszkoleni w swojej branży oraz będą bardziej pomocni, gdy zajdzie taka potrzeba. W tabeli 1 wymienione zostały wybrane sklepy internetowe, oferujące towary dla elektroników i automatyków.

Marcin Karbowniczek, EP
Jacek Bogusz, EP

 

 

Tabela 1. Wybrane sklepy internetowe ze sprzętem i komponentami dla elektroników

Nazwa firmy,
adres strony sklepu

Opis oferty

Dodatkowe informacje

Advance Electronic

www.advanceelectronic.pl

Zestawy do samodzielnego montażu: audio, gitarowe, zasilacze do wbudowania itp. Elementy elektroniczne: kondensatory, transformatory i inne. Elementy automatyki budynkowej, konwertery RS232, RS485 i USB. Moduły pomiaru temperatury, wilgotności, moduły wejścia/wyjścia.

Advance Electronic to firma usługowo-produkcyjna. Oferuje moduły z zakresu automatyki budynkowej. Usługi z zakresu: projektowania i wykonania nietypowych urządzeń elektronicznych, a także projektowania schematów oraz – na ich podstawie – płytek PCB. Firma przygotowuje dokumentację produkcyjną oraz prototypy. Advance Electronic produkuje również szereg zestawów elektronicznych do samodzielnego montażu, wszystkie dostępne są w sklepie internetowym. Obecnie są to zestawy poświęcone głównie audio, ale z czasem obejmą także inne interesujące dziedziny elektroniki.

AET Sp. z o. o. Sp. k.

www.aet.com.pl/sklep


Rdzenie ferrytowe i proszkowe, rdzenie przeciwzakłóceniowe EMI, karkasy, podstawki i kubki do rdzeni, elementy indukcyjne, transformatory impulsowe, dławiki, filtry, żywice i impregnaty, lica w.cz., druty w potrójnej izolacji, taśmy i koszulki izolacyjne, mostki LCR, analizatory i testery wytrzymałości izolacji, nawijarki, płytki PCB, tranzystory, diody, stabilizatory, wzmacniacze operacyjne, mikrokontrolery, rezystory, potencjometry, kondensatory, warystory, rezonatory kwarcowe, wyświetlacze LED i LCD, optoelektronika, taśmy FFC oraz złącza FPC, taśmy oraz złącza AWG, listwy kołkowe i zaciskowe, złacza przemysłowe, kable zasilające, gniazda IEC, przełączniki, przekaźniki, wyłączniki termiczne, silniki.

Firma AET zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem producentów i handlowców z branży elektronicznej na terenie całej Polski. Specjalizuje się w dostawach rdzeni ferrytowych, rdzeni proszkowych, amorficznych, nanokrystalicznych, korpusów oraz innych akcesoriów wykorzystywanych do produkcji elementów indukcyjnych, takich jak transformatory impulsowe, dławiki, cewki, filtry, induktory itp. Ponadto, oferuje szeroką gamę podzespołów elektronicznych: układy scalone, tranzystory, wyświetlacze LED i LCD, diody, rezystory, kondensatory, warystory, złącza, przewody, wyłączniki i inne elementy. Znaczącą część naszej sprzedaży stanowią przewody, gniazda zasilające i wyłączniki sieciowe.

Agencja Produkcyjno-Handlowa Elektra

nowy.aphelektra.com

Szeroki asortyment podzespołów, akcesoriów i osprzętu dla elektroniki profesjonalnej i użytkowej. Oferujemy: podzespoły elektroniczne, gotowe moduły elektroniczne do wielu zastosowań (także dla Arduino), przewody i kable połączeniowe, przełączniki i przekaźniki, lutownice i akcesoria do lutowania, narzędzia i elementy wyposażenia warsztatu elektronika, mierniki i akcesoria pomiarowe, preparaty chemiczne dla elektroniki, duży wybór złącz stosowanych we wszystkich gałęziach elektroniki i elektrotechniki oraz wiele innych artykułów

Agencja Produkcyjno-Handlowa Elektra powstała w 1989 roku na bazie Wdrożeniowego Zakładu Elektroniki. Zajmuje się dystrybucją części, podzespołów elektronicznych i wyposażenia w postaci: narzędzi, materiałów pomocniczych, preparatów chemicznych i elektrotechniki. Organizuje kompleksowe zaopatrzenie firm i odbiorców indywidualnych. Ma też ofertę zestawów do samodzielnego montażu i gotowych modułów. A.P.H. Elektra produkuje i serwisuje sterowniki, wzmacniacze, zasilacze i ładowarki. Doświadczenia nabyte podczas wieloletniej działalności pomagają pracownikom zrozumieć potrzeby odbiorców. Dlatego obok zwykłej sprzedaży, firma oferuje klientom fachowe doradztwo techniczne, technologiczne i patentowe.

Amptone

www.amptone.pl


Komponenty do wzmacniaczy lampowych, części do efektów gitarowych, lampy elektronowe i podstawki, mocowania do lamp elektronowych, mierniki lamp elektronowych. Rezystory Dale, Xicon. Kondensatory TAD, Illinois, Vishay Roederstein, Orange Drop, F&T, Elna, Nichicon (silver mica, styroflex, olejowe, ceramiczne, tantalowe, elektrolityczne), Kondensatory. Gniazda i wtyki Cliff, Neutrik, Amphenol, Switchcraft. Gałki, pokrętła na potencjometry. Potencjometry Alpha, Bourns, CTS, Alps, Marshall, gitarowe, Push-Pull. Przełączniki Carling, Apem, Nikkai, Miyama, (footswitch, suwakowe, obrotowe, dźwigniowe). Przekaźniki, półprzewodniki, tranzystory, diody, fotorezystory Silonex. Obudowy aluminiowe, chassis.

Firma Amptone istnieje od 2008 r. Zajmuje się sprzedażą części elektronicznych, głównie do urządzeń lampowych, gitarowych i audio. W ofercie ma duży wybór lamp elektronowych, podstawek, mocowań, akcesoriów. Dodatkowo, w sprzedaży podstawowe części elektroniczne: potencjometry, kondensatory, rezystory, gniazda jack, wtyki, ogromny wybór gałek, pokręteł i inne. W ofercie także kompletny osprzęt do budowy wzmacniaczy gitarowych jak chassis, obudowy, transformatory sieciowe, głośnikowe, materiały obiciowe telex, grill cloth, narożniki, rączki itp. Firma zajmuje się również produkcją testerów lamp elektronowych Biascom oraz prowadzi profesjonalny serwis urządzeń lampowych, gitarowych oraz audio.

Artronic

www.artronic.eu


Wyświetlacze OLED, LCD, TFT LCD, VFD. Panele dotykowe, wyświetlacze LED, matryce LED, moduły LED, diody LED, diody Power LED, komponenty elektroniczne pasywne i półprzewodnikowe, przekaźniki, przełączniki, konwertery i zasilacze, złącza.

Artronic zajmuje się importem i dystrybucją podzespołów elektronicznych. Firma stawia szczególny nacisk na rozwój optoelektroniki. Wieloletnia współpraca z producentami, dla których jednym z najważniejszych aspektów jest jakość, zaowocowała jedną z najszerszych ofert optoelektroniki w Polsce. Artronic jest wyłącznym dystrybutorem AV-Display, który stał się jednym z czołowych dostawców wyświetlaczy. Bezpośrednia współpraca z producentami spowodowała również dynamiczny rozwój oferty optoelektroniki LED. Do oferty wprowadzono produkty firm, których poziom innowacji narzuca tempo innym. Artronic zajmuje się też dystrybucją innych podzespołów elektronicznych, w celu zapewnienia kompletacji produkcyjnej.

Astat Sp. z o. o.

www.abcelektro.pl


Automatyka przemysłowa, osprzęt elektryczny, przekaźniki i styczniki, taśmy klejące i kleje, narzędzia, mierniki, sensory temperatury, dystansu, obecności i innych parametrów fizycznych, enkodery inkrementalne i absolutne, narzędzia i mierniki, zasilacze, baterie, kable, przewody, osprzęt elektryczny, aparatura elektryczna, znaczniki i urządzenia do znakowania, obudowy, szafy i inne.

Firma zajmuje się dystrybucją produktów automatyki przemysłowej oraz szeroko pojętego osprzętu elektrycznego. Oferuje klientom ponad 10 tysięcy produktów renomowanych producentów, takich jak: Finder, Benedict, Schneider Electric, Eaton, Phoenix Contact, ETA, Giovenzana, MBS, Cabur, Mean Well, Murr Elektronik, Brady, Legrand, Vimar, Kubler oraz wielu innych. Na bieżąco optymalizuje oraz aktualizuje ofertę produktów, aby zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Klienci mogą śledzić przesyłki, zarządzać zamówieniami, zwrotami, brać udział w konkursach oraz mają dostęp do różnych innych oferowanych udogodnień. Dostępność produktów jest wyświetlana w czasie rzeczywistym, a dostawy realizowane są zwykle w ciągu 24 godzin.

AVT Korporacja
Sp. z o. o.

www.sklep.avt.pl


Zestawy do samodzielnego montażu, części elektroniczne, moduły, akumulatory i baterie, zasilacze, sprzęt nagłośnieniowy, sprzęt pomiarowy, kable, złącza, wyświetlacze, czasopisma, książki, lutownice, akcesoria do lutowania, preparaty chemiczne, walizki i pojemniki na części – w ofercie ponad 20 tysięcy produktów.

Specjalnością Sklepu AVT jest największa na rynku polskim oferta zestawów do samodzielnego montażu. Oprócz zestawów ma również szeroką gamę części i podzespołów, chemii oraz narzędzi i urządzeń elektronicznych. W ofercie znajdzie coś dla siebie zarówno hobbysta jak i profesjonalista. Firma oferuje także czasopisma (w tym Elektronikę Praktyczną) i literaturę techniczną, kity belgijskiej firmy Velleman, sprzęt dyskotekowy, akcesoria komputerowe, samochodowe, CB radio, baterie, akumulatory, przyrządy pomiarowe i wiele innych. W ofercie znajduje się łącznie ponad 20 tysięcy produktów różnego rodzaju. Sklep stacjonarny mieści się w Warszawie, przy ul. Leszczynowej 11.

Conrad Electronic
Sp. z o. o.

www.conrad.pl


Od ponad 90 lat Conrad oferuje w sprzedaży zróżnicowany asortyment artykułów z zakresu wielu dziedzin techniki. W ofercie ponad 450 tys. artykułów w Polsce, 750 tys. dostępnych w Niemczech. Wśród nich produkty techniczne i elektroniczne, wiele akcesoriów dla hobbystów, a także elementy wyposażenia domu i ogrodu. Dostarczamy inspiracji, oferujemy sprawdzone światowe rozwiązania i aktualne nowości rynkowe. Będąc naszym Klientem, możesz łatwo i bezpiecznie złożyć zamówienie telefonicznie bądź przez Internet. Zapewniamy również kontakt z naszymi przedstawicielami regionalnymi, gdyż firma Conrad prężnie działa w sektorze B2B, realizując zamówienia m.in. dla producentów i służb utrzymania ruchu.

Conrad.pl to oddział niemieckiej firmy powstałej w 1923 roku i działającej od ponad 90 lat. Obecnie dociera ze swoimi produktami do ponad 150 krajów na świecie. Firma dostarcza sprawdzone i unikatowe produktów wysokiej jakości, które szybko i bezpiecznie docierają do profesjonalistów i majsterkowiczów. Conrad oferuje tysiące narzędzi pomiarowych, akcesoriów do domu i ogrodu, komponentów elektronicznych, akcesoriów samochodowych oraz komputerowych, urządzeń zasilających, a także elementów modelarskich. Wśród ponad 450 tys. artykułów znaleźć można produkty marek takich jak: Philips, Osram, LappKabel, Fluke, Flir, Testo, Bosch, Knipex, Abus, Logitech i eq-3 MAX oraz szereg marek własnych.

Contrans TI
Sp. z o. o.

www.contrans.pl


Rdzenie ferrytowe i materiały ferromagetyczne, karkasy, obudowy i akcesoria do transformatorów, rdzenie i elementy indukcyjne z materiałów nanokrystalicznych, złącza do oświetlenia, płytek drukowanych i transformatorów, złącza przemysłowe, układy i narzędzia ewaluacyjne Texas Instruments, kondensatory elektrolityczne, złącza, kable, obudowy, przełączniki, przyciski, termistory, warystory, wyłączniki termiczne, potencjometry montażowe, listwy zasilające i inne.

CONTRANS TI od 1992 roku dostarcza szeroką gamę elementów elektronicznych, rozwiązania i wiedzę w zakresie ich wykorzystania. Współpracuje z takimi producentami, jak Ferroxcube, Weisser, Adels Contact, Erni, Ilme, ACP, Texas Instruments, Uchiya, Allocacoc, Hitachi, Switronic, Frolyt, Thinking, udostępniając do sprzedaży w sklepie ich produkty. Sklep internetowy Contrans PRESTO jest kierowany przede wszystkim do użytkowników, chcących dokonać szybkiego zakupu towaru, bez kłopotliwych zapytań ofertowych. Z elementów dostępnych w sklepie można np. poskładać transformator – dostępne są rdzenie, karkasy albo dobrać złącze. Do korzystania ze sklepu nie jest wymagane posiadanie konta użytkownika.

Elbrod

www.elbrod.pl


Rezystory, kondensatory, potencjometry, diody prostownicze, mostki prostownicze, tranzystory, tyrystory, triaki, układy scalone, stabilizatory, diody led, taśmy led, kontrolki, płytki stykowe, laminaty, gold piny, złącza: jack, xlr, speakon, dc, idc, bananowe, antenowe, blx, crimp, listwy rozłączne, USB, microUSB, miniUSB, przewody połączeniowe RTV, laminaty, cyna, akcesoria montażowe, płytki stykowe, podstawki pod układy scalone

Sklep elektroniczny Elbrod powstał w 2012 roku. Firma zajmuje się dystrybucją elementów elektronicznych. Aby sprostać wymaganiom klientów, ciągle poszerza swoją bazę towarową. Oferowane towary obejmują: akcesoria montażowe, baterie, bezpieczniki, chemię dla elektroniki, diaki, elementy akustyczne, podzespoły pasywne, półprzewodniki, kable, magnesy, moduły, narzędzia, obudowy, optoelektronikę, podstawki pod układy scalone, przekaźniki, przełączniki, przyłącza, silniczki elektryczne oraz wtyki, gniazda i złącza. Większość zamówień realizowana jest w ciągu 24 godzin. Możliwy jest też odbiór osobisty zakupionych towarów.

Elkom – serwis

www.elkom-serwis.com.pl


W ofercie duży wybór wyświetlaczy LCD alfanumerycznych oraz graficznych w tym również nową technologię OLED. Jeżeli lubisz majsterkować, możesz skorzystać z modułów do Arduino i połączyć je za pomocą dostępnych zworek i płytek stykowych oraz wykorzystać dostępne złącza i części elektroniczne. Do warsztatu przyda się miernik uniwersalny, cęgowy UNI-T lub panelowy. Potrzebujesz diod LED, chcesz wykonać efektowne podświetlenia? Znajdziesz u nas szeroką ofertę diod LED w rozmiarach 3, 5, 10 mm oraz smd 0603, 0805, 1206, 3020, 3528, POWER LED 0,5W, 1W, 3W. Całość można zasilać dostępnymi bateriami, akumulatorkami Ni-Mh, Li-Poly, żelowymi, które można ładować dostępnymi ładowarkami.

Firma Elkom-Serwis zajmuje się sprzedażą sprzętu elektronicznego, urządzeń i elementów automatyki oraz elektroniki, urządzeń pomiarowych, a także oświetlenia i diod typu LED. Firma została założona w 1998 r. Wykonuje moduły elektroniczne, urządzenia automatyki oraz sterowania. Prowadzi sprzedaż internetową, stawiając na to, aby każdy klient otrzymał towar i usługi dobrej jakości. Oferuje m.in. duży wybór mierników uniwersalnych znanej na polskim rynku firmy UNI-T. Oferta sklepu obejmuje również duży i zróżnicowany wybór wyświetlaczy LCD i OLED (graficznych i alfanumerycznych)

Elmark Automatyka
Sp. z o. o.

sklep.elmark.com.pl


Sterowniki programowalne PLC, systemy automatyki budynkowej BAS, karty pomiarowe PCIE/PCI/PCL, moduły pomiarowe USB, moduły kontrolno-pomiarowe ioLogic/ioMirror, profesjonalne urządzenia kontrolno-pomiarowe, systemy kontrolno-pomiarowe, moduły I/O z archiwizacją danych, uniwersalne analizatory energii elektrycznej, napędy, falowniki, panele operatorskie, czujniki fotoelektryczne, osprzęt sieciowy i telekomunikacyjny, komputery przemysłowe i stacje operatorskie, zasilacze, programatory, komputery osobiste, Analizatory stanów logicznych, przystawki oscyloskopowe, programatory uniwersalne i inne.

Firma została założona w 1983 roku. Od kilku lat prowadzi sklep internetowy, w którym można nabywać sprzęt, głównie dla branży automatyki, ze znacznymi rabatami. Wszystkim Klientom dokonującym zakupów Elmark zapewnia bezpłatne doradztwo przed złożeniem zamówienia i profesjonalne wsparcie techniczne po dostarczeniu sprzętu. Firma posiada własny dział serwisu, wyposażony w nowoczesne urządzenia diagnostyczne oraz sprzęt do montażu SMD i BGA. Duża część napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych wykonywana jest w siedzibie firmy, bez konieczności odsyłania sprzętu do producenta. Przy zamówieniach powyżej 500 zł netto, koszty przesyłki kurierem DHL pokrywa sklep.

Eltron

sklep.eltron.pl


Aparatura kontrolno-pomiarowa, bezpieczniki i oprawy bezpiecznikowe, czujniki, komponenty pasywne, półprzewodniki, przekaźniki i styczniki, sygnalizatory i przełączniki, sterowniki napędu, falowniki, transformatory, osprzęt sieciowy, szafy, elementy okablowania, znaczniki i systemy oznaczeń, wentylatory, złącza zasilacze i inne.

Eltron zajmuje się dystrybucją komponentów i podzespołów w trzech branżach: automatyka, elektronika i elektrotechnika. Świadczy usługi związane z oferowanymi produktami, takie jak szkolenia, audyty i testy wykonalności. Ma ponad 1200 dostawców. Część z nich reprezentuje na rynku polskim, z innymi wiążą firmę umowy dystrybucyjne, a u większości z nich Eltron jest stałym klientem, korzystającym z wysokich upustów handlowych. We Wrocławiu utrzymywany jest magazyn o znacznej wartości, a nietypowe towary sprawnie sprowadzane są od dostawców. Firma obsługuje zarówno producentów dostarczając komponenty i podzespoły do produkcji seryjnej, jak i działy utrzymania ruchu w Polsce i krajach sąsiadujących. Część oferty jest udostępniona przez sklep internetowy.

Elty Sp. z o. o.

www.elty.pl


Rozszerzenia dla Arduino, Raspberry Pi, wyświetlacze LCD z interfejsem HDMI współpracujące z Raspberry Pi, zestawy uruchomieniowe dla mikrokontrolerów STM32, wyświetlacze Nextion HMI do paneli operatorskich oraz z układami FT800, FT810, moduły Wi-Fi ESP8266.

Sklep elty.pl (Elektronika i Ty) powstał jako rozwiązanie problemu braku dostępu do technologii i produktów Arduino. Dzięki hurtowym zamawianiu dalekowschodnich produktów jest w stanie zaoferować je po niższych cenach niż w przypadku zakupów pojedynczych sztuk i sprowadzaniu ich na własną rękę. Sklep działa od stycznia 2011 r. i obecnie jest dystrybutorem firm: Seeedstudio, Iteadstudio, Waveshare, Thaoyu, Powermcu, Dfrobot i RDM TAG MASTER. Firma oferuje zestawy uruchomieniowe dla mikrokontrolerów AVR oraz z rdzeniem ARM (STM32, NXP), moduły zgodne z Arduino oraz shieldy, umożliwiające rozszerzenie możliwości Arduino, a także rożnego rodzaju moduły, ułatwiające budowę urządzeń elektronicznych.

Farnell element14

pl.farnell.com


Półprzewodniki, optoelektronika i źródła światła, elementy pasywne, złącza, bezpieczniki i zabezpieczenia, kontrolki i przełączniki, sygnalizatory i syreny, przekaźniki i styczniki, transformatory i rdzenie, wentylatory, dmuchawy, radiatory, źródła energii, przewody i kable, elementy mechaniczne, obudowy, automatyka, wyposażenie warsztatowe, narzędzia, sprzęt lutowniczy, urządzenia informatyczne, biurowe i pomiarowe, komponenty pneumatyczne i hydrauliczne, i inne – w stałej ofercie ponad 725 tys. produktów.

Farnell element14 to dystrybutor produktów, usług i rozwiązań opartych na zaawansowanych technologiach, które są przeznaczone do projektowania, utrzymania i serwisu urządzeń elektronicznych. Celem firmy jest zapewnienie łatwego dostępu do produktów zawsze, gdy są potrzebne. W ofercie ma ponad 625 tys. produktów, usług, programów i rozwiązań. Jest ona codziennie aktualizowana i uzupełniana. Wysyłka jest realizowana tego samego dnia, co zapewnia dostawę w ciągu 1-2 dni roboczych. Cenna jest też bezpłatna pomoc techniczna, oferowana przez doświadczonych specjalistów z Farnella. Firma prowadzi działalność na terenie całej Europy i ma regionalne centra dystrybucyjne w Wielkiej Brytanii i Belgii.

Gamma Sp. z o.o.

www.gamma.pl/sklep

Podzespoły: Microchip, Atmel, Power Integrations, Hongfa, XP Power, Digi, Lantech, Netronix, Cree, Murata i innych. Oferta obejmuje ponad 20 tys. komponentów, wśród których są: mikrokontrolery, układy analogowe, konwertery AC/DC, zasilacze, moduły komunikacyjne, przekaźniki, diody LED, urządzenia RFID i inne. Witryna dysponuje bogatym działem aktualności, gdzie regularnie prezentowane są najświeższe informacje oraz ciekawostki produktowe z oferty firmy. Sklep udostępnia wygodne opcje płatności elektronicznych dla wygody transakcji oraz przystosowany jest to użytku z urządzeniami mobilnymi.

Firma Gamma jest dystrybutorem podzespołów elektronicznych, działającym na polskim rynku nieprzerwanie już od 1992 r. Obsługuje blisko 2 tys. klientów i 8 tys. zamówień rocznie w kraju i za granicą. Wysoka jakość świadczonych usług jest potwierdzona aktualnym certyfikatem ISO 9001:2009. W ofercie znajdują się produkty firm takich jak: Ampire, Axsem, Cree, Digi, Foryard, Geyer Electronic, HID, Hongfa, JB Capacitors, Kingtronics, Lantech, Ledil, Ligitek, LumiDrives, Mentor Graphics, Microchip, Murata, Netronix, Power Integrations, Pulse Electronics, Rabbit, RF Monolithics, ROHM Semiconductor, SIMCom, Skyetek, Skynet, Skyworks, Sonceboz, Varta, WIZnet i XP Power. Od pewnego czasu funkcjonuje także system sprzedaży online.

Impol-1 Sp. j.

sklep.impol-1.pl

Indukcyjne i pojemnościowe czujniki zbliżeniowe, liczniki impulsów i czasu pracy, tachometry, enkodery inkrementalne i absolutne, czujniki optyczne odbiciowe, refleksyjne i barierowe, złącza i przewody, zasilacze, przekaźniki, przyciski sterownicze, panele HMI, sterowniki PLC, styczniki, przełączniki, krańcówki, złącza przemysłowe.

Firma Impol-1 jest znanym, polskim producentem czujników zbliżeniowych działającym od prawie 40 lat. Oferta firmy jest jednak znacznie bogatsza i zawiera się w szeroko rozumianej automatyce przemysłowej i elektrotechnice. Klientom zapewniamy szeroki wachlarz usług od realizacji kompletnych projektów związanych z automatyką, poprzez doradztwo i wsparcie techniczne po dystrybucję komponentów automatyki, takich jak: indukcyjne i pojemnościowe czujniki zbliżeniowe, czujniki optyczne i ultradźwiękowe, enkodery, zasilacze i inne. Jesteśmy dystrybutorem takich marek, jak SICK, Kübler, Pepperl&Fuchs, Siemens, Schaltbau oraz Mean Well. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.impol-1.pl.

Kamami

www.kamami.pl

Szeroka gama nowoczesnych podzespołów elektronicznych (FPGA, mikrokontrolery, sensory MEMS, ISM, IoT, energy harvesting, Wi-Fi, BLE, GSM/GPRS/UMTS/LTE), wyświetlacze OLED, LCD, TFT, komputery SBC (Raspberry Pi, Orange Pi, Odroid), zestawy uruchomieniowe dla mikrokontrolerów i układów FPGA, rozszerzenia dla komputerów Arduino i Raspberry Pi, sensory temperatury, dystansu, obecności i innych parametrów fizycznych, automatyka przemysłowa, narzędzia i mierniki, zasilacze, przewody, zestawy do samodzielnego montażu, książki techniczne, lutownice i akcesoria do lutowania, preparaty chemiczne.

KAMAMI.pl zajmuje się sprzedażą nowoczesnych podzespołów i urządzeń elektronicznych. Jest także producentem zestawów ewaluacyjnych, startowych i modułów przemysłowych. KAMAMI.pl współpracuje z renomowanymi producentami półprzewodników, produkując dla nich lub opracowując zestawy startowe oraz ewaluacyjne. Są to m.in. firmy: Altera, Analog Devices, Freescale (NXP), Infineon i STMicroelectronics. KAMAMI.pl jest autoryzowanym dystrybutorem m.in. firm: Terasic, Digilent, Segger, Saleae, Embest, Banana Pi, Cubieboard, Adafruit, Pololu, Odroid. KAMAMI.pl organizuje warsztaty i szkolenia bazujące na sprzęcie własnej produkcji i/lub sprzęcie dystrybuowanych firm.

Micros – Elektronika
Sp. j.

www.elektronik.micros.pl

Złącza, zasilacze, wentylatory, czujniki, moduły i urządzenia interfejsowe, moduły komunikacyjne, przełączniki, sterowniki i wiele innych.

Firma Micros jest aktywna na rynku dystrybucji podzespołów elektronicznych od 1988 roku. Od kilku lat prowadzi również sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sklepu internetowego. Oferuje podzespoły elektroniczne wysokiej jakości, pochodzące od uznanych na całym świecie producentów. Produkty dostępne w ofercie to m.in.: złącza, zasilacze, wentylatory, czujniki, moduły i urządzenia interfejsowe, moduły komunikacyjne, przełączniki, sterowniki i wiele innych. Dzięki doświadczeniu w branży elektronicznej jest w stanie zapewnić swoim klientom fachową pomoc oraz informację o produktach i ich parametrach.

Micros – LED Sp. j.

www.led.micros.pl

Żarówki LED, moduły oświetleniowe LED, panele oświetleniowe LED, taśmy LED, przewody luminescencyjne, świetlówki, oświetlenie samochodowe LED, oprawy oświetleniowe LED, oświetlenie meblowe LED, latarki LED i wiele innych.

Firma Micros, podążając za rozwojem najnowszych technologii, poszerzyła swój asortyment o produkty z zakresu oświetlenia LED i akcesoriów LED, które cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Od kilku lat funkcjonuje sklep internetowy, w którym jest prowadzona sprzedaż detaliczna LEDów. W ofercie znajdują się m.in. takie produkty LED, jak: tzw. żarówki o przeróżnych trzonkach, moduły, panele, taśmy, przewody luminescencyjne, świetlówki, oświetlenie samochodowe, oprawy oświetleniowe i wiele innych. Na pytania związane z oferowanymi produktami odpowiedzą specjaliści Microsa, którzy prócz tego zapewnią indywidualne wsparcie oraz porady techniczne.

Modulowo Sp. z o.o.

www.store.modulowo.com

www.modulowo.com

Producent modułów elektronicznych, zestawów rozwojowych i ewaluacyjnych oraz rozszerzeń dla platform: Raspberry PI, Arduino, Intel, STM32 Nucleo, TI LaunchPad, NXP Freedom, BeagleBone i innych. Ponadto, w ofercie części elektroniczne i akcesoria do celów projektowych oraz prototypowania.

Pomysł na „Modulowo.com” zrodził się z zapotrzebowania na najnowsze rozwiązania oraz z pasji. Firma chce przyczynić się do rozwoju elektroniki poprzez produkcję autorskich, unikalnych modułów elektronicznych i zestawów rozwojowych oraz udostępnianie przykładów i wsparcie techniczne. W sklepie dostępne są moduły i zestawy dla profesjonalistów, firm, studentów i hobbystów. Oferowane rozwiązania umożliwiają modułową budowę projektów, szybkie prototypowanie, rozszerzanie funkcjonalności oraz ułatwiają projektowanie. W sklepie można znaleźć rozwiązania dla sektora IoT i platform, takich jak: Raspberry Pi, Arduino, Intel, NXP Freedom, STM32 Nucleo, BeagleBone i wielu innych. Dystrybutorzy: TME, Botland, Kamami.

MS Elektronik
Sp. z o. o.

www.mselektronik.pl

Akumulatory i baterie, akustyka, bezpieczniki, preparaty chemiczne dla elektroniki, czujniki, diody, dławiki, kondensatory, kwarce, laminaty i płytki prototypowe, lutownice i osprzęt lutowniczy, mikrokontrolery, mostki prostownicze, obudowy, optoelektronika, pamięci, podstawki, potencjometry, przekaźniki, przełączniki, przetwornice, rezystory, transformatory, tranzystory, tulejki dystansowe, układy scalone, wentylatory, złącza, zasilacze i wiele innych.

MS Elektronik istnieje od 1991 roku i zajmuje się dystrybucją komponentów elektronicznych. W ofercie są podzespoły elektroniczne o najwyższej jakości, renomowanych światowych producentów. Większość elementów firma dostarcza z własnego magazynu, a braki uzupełniane są w bardzo krótkim czasie. Ponadto, może zaoferować części elektroniczne, których nie ma w cenniku. Współpracuje przy tym bezpośrednio z głównymi, światowymi producentami komponentów elektronicznych. Obecnie ma w ofercie ponad 9000 produktów i stale ją poszerza. Strona internetowa jest przystosowana dla urządzeń mobilnych. Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce, można z łatwością znaleźć interesujący element. Firma prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną.

Multi-Com
Sp. z o.o.

www.multi-com.pl

Produkty GSM: urządzenia (box’y) i kable serwisowe, klucze USB, przystawki JTAG, aktywacje i kredyty. Wyposażenie serwisu: sprzęt do naprawy wyświetlaczy LCD (podgrzewacze, separatory, autoklawy, OCA, LOCA, formy do pozycjonowania LCD), taśmy serwisowe, narzędzia ręczne, sprzęt lutowniczy, mikroskopy i kamery do serwisu, zasilacze laboratoryjne, antystatyka (ESD), preparaty chemiczne dla serwisu. Odzyskiwanie i analiza danych: usługi odzyskiwania danych, aparatura EMMS/ISP, urządzenia JTAG/ISP, oprogramowanie do analizy danych.

Multi-COM działa od 1999 roku. Działalność rozpoczęła od sprzedaży urządzeń GSM. Sukcesywnie powiększała swój asortyment, na który aktualnie składa się kompleksowy sprzęt, będący podstawą profesjonalnego wyposażenia serwisu elektronicznego. W ofercie można znaleźć urządzenia serwisowe GSM z okablowaniem, sprzęt wraz z akcesoriami do naprawy wyświetlaczy LCD, stacje lutownicze, stacje BGA, zasilacze, mikroskopy oraz akcesoria i osprzęt niezbędny w każdym serwisie. Firma zajmuje się również sprzedażą urządzeń, oprogramowania i świadczy usługi z zakresu analizy i odzyskiwania danych. Wieloletnie doświadczenie, również praktyczne, pozwala zapewnić wysoki poziom usług klientom na całym świecie.

Netronix Sp. z o. o.

www.netronix.pl

Uniwersalne czytniki RFID, czytniki kart zbliżeniowych, urządzenia do komunikacji GSM, modemy PLC, anteny – szeroki wybór rozwiązań dla terminali płatniczych, urządzeń kontroli dostępu, zamków elektronicznych i innych związanych z techniką RFID.

Netronix to producent czytników RFID oraz urządzeń komunikacyjnych dla automatyki i przemysłu. Firma została założona w 1997 roku. Działalność od początku jest związana z technologią identyfikacji zbliżeniowej RFID. Ścisła specjalizacja, dostęp do najnowszych rozwiązań oraz konsekwentna praca umożliwiły opracowanie i produkcję nowoczesnych, polskich i konkurencyjnych cenowo rozwiązań RFID. Oferowane rozwiązania znajdują zastosowanie w takich aplikacjach, jak: kontrola dostępu do budynków, osiedli mieszkaniowych oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych, a także systemy parkingowe. W sklepie internetowym znaleźć można nie tylko produkty, ale i kompleksowe informacje z nimi związane.

Remagas

sklep.remagas.pl

Elementy indukcyjne firmy Feryster. W ofercie sklepu znajdują się induktory mocy, dławiki przeciwzakłóceniowe, dławiki skompensowane prądowo, cewki powietrzne, anteny RFID, filtry EMI oraz transformatory impulsowe. Sklep remagas.pl jest wyłącznym dystrybutorem rdzeni proszkowych firmy KDM. Oprócz rdzeni Iron Powder, w ofercie posiadamy rdzenie proszkowe z najnowszej dziedziny Alloy Powder w tym Neu Flux, Nanodust, Sendust, High Flux, MPP oraz SiFe mających zastosowanie w energetyce słonecznej i wiatrowej. Oferujemy także komponenty do transformatorów i dławików: karkasy, rdzenie, klamry, druty i lice oraz taśmy i koszulki izolacyjne.

Firma Remagas powstała w 2011 roku. Zajmuje się detaliczną i hurtową sprzedażą elementów indukcyjnych firmy Feryster oraz rdzeni ferrytowych, karkasów, drutów i lic nawojowych, a także pozostałych komponentów dławików i transformatorów. Dzięki umowie dystrybucyjnej z firmą KDM oferuje również najwyższej jakości rdzenie proszkowe i Sendust w najlepszych cenach.

RS Components

pl.rs-online.com

Półprzewodniki, optoelektronika i źródła światła, elementy pasywne, złącza, bezpieczniki i zabezpieczenia, kontrolki i przełączniki, sygnalizatory i syreny, przekaźniki i styczniki, transformatory i rdzenie, wentylatory, dmuchawy, radiatory, źródła energii, przewody i kable, elementy mechaniczne, obudowy, automatyka, wyposażenie warsztatowe, narzędzia, sprzęt lutowniczy, urządzenia informatyczne, biurowe i pomiarowe, komponenty pneumatyczne i hydrauliczne, i inne – w stałej ofercie ponad 500 tys. produktów.

RS Components od ponad 75 lat wspiera inżynierów i specjalistów. Bogata oferta produktów, profesjonalna obsługa, łatwe wyszukiwanie części, konkurencyjne ceny oraz szybka, a nawet darmowa dostawa (od 250 zł netto) wyróżnia firmę na tle innych dystrybutorów. RS Components oferuje dostęp do globalnej oferty 500 tysięcy produktów, a centra dystrybucyjne zapewniają dostawę w trybie do 24 lub 48 godzin. Wielkość zamówienia nie ma znaczenia. Firma gwarantuje oryginalne części od 2500 wiodących producentów z całego świata. Dla dużych zamówień dostępne są korzystne rabaty. Sam sklep internetowy ułatwia zarzadzanie zamówieniami oraz śledzenie przesyłek. Bezpłatne narzędzie Purchuasing Manager usprawnia proces składania zamówień i zapewnia kontrolę kosztów w firmie.

Semicon Sp. z o. o.

sklep.semicon.com.pl

Taśmy, kleje i preparaty chemiczne dla elektroniki (w tym obszerna oferta produktów 3M), podzespoły elektroniczne, materiały i narzędzia, aparatura pomiarowa, akcesoria pomiarowe, moduły laserowe, laserowe urządzenia pomiarowe, podzespoły elektromechaniczne, fotowoltaika, optolektronika, zasilacze i przetwornice.

Semicon istnieje od 1987 roku. Jest importerem i autoryzowanym dystrybutorem podzespołów elektronicznych, materiałów i narzędzi do elektroniki, aparatury pomiarowej i akcesoriów pomiarowych, producentem modułów laserowych, generatorów linii laserowej oraz laserowych urządzeń pomiarowych. Świadczy usługi montażu płytek elektronicznych w technologii SMT oraz montażu przewlekanego. Dysponuje nowoczesnymi urządzeniami firmy JUKI, ERSA, EKRA i ASYS, umożliwiającymi montaż elementów od 0201. Zapewniona jest kontrola zmontowanych płytek za pomocą urządzeń inspekcji wizualnej AOJ. Układy BGA sprawdzane są przy wykorzystaniu z urządzenia X-Ray. Od 2003 roku firma działa zgodnie z normą ISO9001.

Soyter
Sp. z o. o. Sp. k.

www.soyter.pl

Moduły Wi-Fi, moduły GSM/GPRS/UMTS/LTE, moduły GPS, systemy wbudowany (moduły SOM), pamięci, komponenty elektroniczne (aktywne i bierne), obudowy dla urządzeń elektronicznych, zasilacze, przekaźniki, dławnice kablowe, diody LED, wyświetlacze, osprzęt kablowy, złącza przemysłowe i wiele innych<.

Soyter Components jest jednym z wiodących dystrybutorów elementów elektronicznych i elektromechanicznych w Polsce. W ofercie firmy znaleźć można moduły Wi-Fi, moduły GSM/GPRS/UMTS/LTE, moduły GPS, obudowy dla elektroniki, dławnice kablowe, diody LED, złącza przemysłowe i wiele innych. Soyter oferuje również usługi dodatkowe, takie jak: frezowanie i nawiercanie obudów, grawerowanie laserowe, wykonanie specjalistycznych wiązek kablowych oraz kompletację i montaż elementów elektronicznych. Pracownicy firmy mają wiedzę inżynierską, umożliwiającą profesjonalne przygotowanie projektów, np. oświetlenia i sterowania diod LED mocy, układów transmisji i sterowania bezprzewodowego oraz komunikacji M2M.

Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

www.tme.eu/pl

Półprzewodniki, optoelektronika i źródła światła, elementy pasywne, złącza, bezpieczniki i zabezpieczenia, kontrolki i przełączniki, sygnalizatory i syreny, przekaźniki i styczniki, transformatory i rdzenie, wentylatory, dmuchawy, radiatory, źródła energii, przewody i kable, elementy mechaniczne, obudowy, automatyka, pneumatyka, wyposażenie warsztatowe, narzędzia, sprzęt lutowniczy i inne – w stałej ofercie ponad 180 tys. produktów.

Transfer Multisort Elektronik jest dostawcą elementów elektronicznych, aparatury pomiarowej, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej, działającym na rynku od 26 lat. Firma oferuje ponad 180 tys. produktów dostępnych na www.tme.eu. Jej część (65 tys. elementów) została przedstawiona w obszernym katalogu drukowanym, dostępnym w 13 wersjach językowych – można go zamówić poprzez stronę internetową. Wysoką jakość produktów gwarantuje współpraca z ponad 800 renomowanymi producentami. Wraz z rozwojem firmy otwierane są kolejne zagraniczne oddziały TME. Znajdują się one obecnie na Słowacji, Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Niemczech, Hiszpanii, Holandii oraz we Włoszech.

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
październik 2016
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Zobacz też
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich lipiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów