Elektronika Praktyczna

Nie od dziś wiadomo, że "kto mierzy, ten wie" – a kto nie mierzy, ten… no cóż, może mieć nadzieję, że wszystko działa jak należy. W świecie elektroniki taki radosny optymizm to jednak trochę za mało. Niezależnie od tego, czy chodzi o hobbystę walczącego z własnym projektem DIY, inżynierem testującym nowy układ w firmowym laboratorium, czy wykładowcą szykującym kolejną demonstrację dla studentów – nie ma wątpliwości, że aparatura pomiarowa to nasza codzienność i najbliższe otoczenie.
A jakie trendy obecnie rządzą tym niebywale interesującym rynkiem? Co słychać w świecie oscyloskopów, multimetrów, zasilaczy i całej tej elektronicznej menażerii, bez której nie da się sensownie ruszyć z miejsca w żadnym projekcie? W kwietniowym numerze "Elektroniki Praktycznej" przyglądamy się tym trendom z bliska – tak się złożyło, że obok artykułów nt. klasycznej aparatury dla elektroników znalazł się także temat termowizji, która również okazuje się niezastąpiona w pracowni - chociażby podczas tropienia zwarć czy optymalizacji układów chłodzenia.
Dużo dobrego dzieje się też w dziale audio - kontynuujemy cykl dotyczący pomiaru zespołów głośnikowych, przyglądamy się elementom "niesfornym", których w torach sygnałowych lepiej nie stosować, a także... zaczynamy nowy kurs audio DSP, bazujący na procesorach ADI. Te i wiele innych, ciekawych i inspirujących materiałów, znajdziecie na kolejnych stronach pierwszego w tym roku, w pełni wiosennego wydania EP.
Zapraszam do lektury!
Redaktor naczelny
Przemysław Musz

