Elektronika Praktyczna

Elektronika Praktyczna Wrzesień 2022
Wrzesień 2022

Działanie wielu nowoczesnych urządzeń zależy od tego, jak skutecznie potrafią identyfikować obiekty, z którymi mają do czynienia. To szerokie zagadnienie opisuje artykuł o systemach identyfikacji optycznej i radiowej, który polecam jako obowiązkową lekturę. Zostały tam omówione różne technologie i rozwiązania, które bazują na specjalnych znacznikach, czy to w postaci kodu kreskowego, czy tagu RFID.

Wśród projektów znajdziemy takie konstrukcje, jak wielokanałowy, bezprzewodowy system pomiaru temperatury, niedrogi programator JTAG do układów FPGA oraz układ, który pozwoli na użycie akumulatora z hulajnogi elektrycznej jako banku energii dla instalacji PV. W dziale miniprojektów zaprezentowany został moduł diody idealnej o prądzie 5 A, prosty miernik refleksu, przedłużacz magistrali I2C oraz kilka innych nieskomplikowanych i praktycznych rozwiązań. Szczególnej uwadze polecam, także dział Projektów SOFT, ponieważ jest źródłem wielu ciekawych pomysłów i niestandardowych rozwiązań.

W tym wydaniu proponujemy, także solidną porcję wiedzy na temat Internetu Rzeczy (IoT) oraz Internetu Wszechrzeczy (IoE), natomiast w Notatniku Konstruktora znajdziemy artykuł omawiający zagadnienia związane z rejestrowaniem dźwięków spoza pasma słyszalnego dla ludzi.

Zapraszam do lektury,
Damian Sosnowski

Czytaj więcej
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2024

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2024

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje kwiecień 2024

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2024

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2024

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów