Elektronika Praktyczna

Elektronika Praktyczna Grudzień 2019
Grudzień 2019

Grudniowy numer Elektroniki Praktycznej poświęcony jest komputerom jednopłytkowym, tzw. SBC (Single Board Computer). Dlaczego stają się tak powszechne i znajdują zastosowania nawet w takich aplikacjach, w których wystarczyłby ułamek ich mocy obliczeniowej i możliwości? Odpowiemy na to pytanie oraz zaprezentujemy najciekawsze modele i doradzimy, kiedy je stosować.

Interesującą publikacją z działu „Projekty Soft” jest miernik poziomu dwutlenku węgla. Koncentracja tego gazu wpływa negatywnie m.in. na naszą zdolność skupienia się, więc utrzymanie stężenia na niskim poziomie nie jest bez znaczenia dla naszego komfortu. Oprócz nietypowej funkcjonalności urządzenie posiada ciekawą konstrukcję w formie dużego miernika wskazówkowego.

Praktycznym przyrządem, który przyda się nie tylko w pracowni krótkofalowca, jest Sztuczne obciążenie w.cz. Dzięki wbudowanemu wskaźnikowi oddawanej mocy znajdzie zastosowanie w trakcie wszelkich napraw, regulacji i strojeniu wzmacniaczy mocy RF. Artykuł jest dużą porcją praktycznej wiedzy, ponieważ zawiera dokładny opis działania tej konstrukcji wraz z wynikami symulacji komputerowych.

W świątecznym numerze znajdziemy także świąteczne akcenty. Pierwszym z nich będzie sterownik lampek choinkowych sterowany z Raspberry Pi – konstrukcja, która niewielkim nakładem pracy pozwoli uzyskać oryginalny, wielofunkcyjny efekt. Drugim projektem jest Śnieżynka LED – prosty gadżet świetlny, który będzie doskonałym pretekstem, żeby w święta zrobić wspólnie z rodziną coś nietuzinkowego.

 

Zapraszam do lektury,
Wiesław Marciniak

Czytaj więcej
Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów