Silniki krokowe i serwonapędy - WObit

Silniki krokowe i serwonapędy - WObit
Pobierz PDF Download icon

Dylemat konstruktora: Specjalizacją naszej firmy są maszyny do automatycznego pakowania. Są to konstrukcje niestandardowe i większość podzespołów i komponentów produkujemy sami. Opracowaliśmy wiele autorskich rozwiązań, które stale unowocześniamy. Interesuje nas współpraca z dostawcą dysponującym szeroką ofertą serwonapędów oraz niezbędnego osprzętu.

Polecane rozwiązanie:

Serwonapędy to układy wykonawcze stosowane w automatyce przemysłowej, maszynach i na liniach produkcyjnych ze względu na możliwość precyzyjnego pozycjonowania, sterowania prędkością oraz dużą dynamikę ruchu. Serwonapęd pracuje w pętli sprzężenia zwrotnego i składa się z trzech podstawowych elementów: silnika, sterowania oraz enkodera. Wysokowydajne serwonapędy oferowane przez WObit charakteryzują się dobrymi właściwościami dynamicznymi i regulacyjnymi, a także płynną, precyzyjną pracą. Kilka serii silników o znamionowym momencie obrotowym od 0,32 Nm aż do 48 Nm wraz ze sterownikami serwo o szerokich możliwościach gwarantuje wybór odpowiedniego napędu. Nowością jest seria silników wyposażona w enkoder absolutny jednoobrotowy lub wieloobrotowy. Enkoder absolutny pamięta pozycję w przypadku wyłączenia zasilania, zatem serwonapęd może kontynuować pracę bez konieczności bazowania, co sprawdza się we wszelkich układach zawierających więcej niż jedną oś.

Więcej informacji:

Zespół firmy WObit tworzą specjaliści posiadający duże doświadczenie i wiedzę inżynierską w dziedzinach takich jak pomiary, napędy i sterowanie, robotyka oraz mechanika. Niezwykle bogata oferta produktów zawiera całą gamę czujników, od niezbędnych w automatyce czujników pomiaru kąta i przemieszczenia liniowego, przez czujniki siły i ciśnienia, skanery laserowe, po czujniki zbliżeniowe, momentu czy czujniki koloru. W zakresie napędów firma proponuje silniki prądu stałego szczotkowe o mocach od 1 W do 300 W, silniki bezszczotkowe do 1100 W, a także silniki DC z przekładniami i silniki krokowe 2-, 3- i 5-fazowe, oraz serwonapędy. Ofertę uzupełniają przydatne konstruktorom i elektronikom elementy z tworzywa sztucznego, panele HMI i sterowniki PLC oraz niezbędne w układach pozycjonowania prowadnice liniowe i śruby kulowe. WObit to firma o dużym doświadczeniu, gotowa dostarczyć pełne spektrum najnowocześniejszych produktów w dziedzinie automatyki.

Publikacje:

www.automatykab2b.pl:
• Realizacja przemieszczeń liniowych – moduły liniowe firmy WObit
• Precyzyjna kontrola ruchu w oparciu o silniki krokowe firmy WObit z zadajnikami trajektorii ruchu
• Jak zbudować robota? Komponenty robotyki przemysłowej w ofercie WObit

Kontakt:

P.P.H. WObit E.K.J. Ober s.c.
62-045 Pniewy, Dęborzyce 16, tel. 61 22 27 410, faks 61 22 27 439
wobit@wobit.com.pl, www.wobit.com.pl, www.silniki.pl

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
listopad 2019
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów