Wybór konstruktora - wyświetlacze - Unisystem

Wybór konstruktora - wyświetlacze - Unisystem
Dylemat konstruktora: Produkujemy sterowniki do systemów automatyki domowej. Wartość rynku domów inteligentnych notuje systematyczny wzrost rok do roku. Przygotowywana przez nas nowa seria sterowników do systemów smart home wymaga zastosowania wyświetlaczy cechujących się doskonałą czytelnością oraz niskim zużyciem energii. Poszukujemy dostawcy wyświetlaczy w technologii e-papieru lub alternatywnej, uwzględniającej nasze wymogi, który zapewni szeroką ofertę produktów oraz pełne wsparcie techniczne.

Polecane rozwiązanie: 

Dla opisanej aplikacji proponujemy dwa rozwiązania. Oba wyświetlacze charakteryzują się niskim poborem mocy, pełnymi kątami obserwacji oraz niewielką grubością, co sprawia, że znacznie łatwiej będzie zaprojektować moduł zgodny z najnowszym wzornictwem przemysłowym i trendami.Wyświetlacze EPD zostały stworzone w ten sposób by imitować kartkę papieru, co sprawia, że kąty obserwacji wyświetlacza są praktycznie nieograniczone. Moduły EPD są bistabilne i ich główną zaletą jest niskie zużycie energii, która jest potrzebna tylko w momencie zmiany wyświetlanych treści. Przy projektowaniu rozwiązania z użyciem EPD należy pamiętać o tym, że wyświetlane treści nie będą czytelne w nocy jeżeli nie zastosujemy dodatkowego oświetlenia, co jednocześnie zwiększy zużycie energii.Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie wyświetlacza OLED. W tej technologii to piksele są źródłem emitowanego światła, co sprawia, że oferują one bardzo wysoki kontrast i zdecydowanie lepszą czytelność zarówno w ciemności, jak i w warunkach dużego nasłonecznienia. Dodatkowo pełne kąty obserwacji, długa żywotność oraz niski pobór prądu sprawiają, że jest to ciekawa alternatywa dla klasycznych matryc mono LCM czy e-papieru.

Więcej informacji:

Unisystem to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce i największych w Europie dostawca komponentów służących do wizualizacji informacji. Specjalizuje się w dostarczaniu wyświetlaczy (e-papier, LCD TFT, OLED, mono LCM), paneli dotykowych, komputerów przemysłowych, a także montażu oraz projektowaniu zarówno software'u, jak i hardware'u.Firma posiada własne zaplecze produkcyjne wraz z cleanroom'em, magazyn oraz działy RnD i kontroli jakości. Uzyskana w 2008 roku certyfikacja ISO9001 to gwarancja szybkiej i efektywnej realizacji zleceń, kompleksowego serwisu i profesjonalnego wsparcia na każdym etapie projektu.

Publikacje:

www.elektronikab2b.pl:

  • Unisystem - kompleksowy dostawca wyświetlaczy dla elektroniki
  • Moduły e-papierowe odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku

 

www.unisystem.pl/pl/news:

  • E-papier i elementy interaktywne - nowe możliwości
  • Panele dotykowe produkcji Unisystemu

 

Kontakt:

Unisystem Sp. z o.o.
80-299 Gdańsk, ul. Nowy Świat 36, tel. 58 761 54 20, faks 58 55 32 968, www.unisystem.pl, biuro@unisystem.pl

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
wrzesień 2019

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów