Wybór konstruktora - elementy indukcyjne i transformatory - AET

Wybór konstruktora - elementy indukcyjne i transformatory - AET

Dylemat konstruktora: Nasza firma jest pionierem w produkcji systemów multimedialnych przeznaczonych do montażu w autokarach i innych środkach transportu publicznego. Nasze urządzenia odpowiadają m.in. za nagłośnienie, monitory, dostęp do internetu. Aby umożliwić działanie tych systemów w docelowym zastosowaniu, musieliśmy opracować wiele nietypowych, autorskich rozwiązań. Poszukujemy producenta dławików dużej mocy wykonywanych z użyciem najnowszych technologii.

Polecane rozwiązanie:

Firma AET to polski producent elementów indukcyjnych, dysponujący nowoczesnym parkiem maszynowym, który specjalizuje się w wykonywaniu induktorów wg projektu klienta jak i zaprojektowanych przez własne biuro konstrukcyjne. Wśród dławików dużej mocy dostępna jest seria LP EDGE, czyli niskoprofilowe wykonane na rdzeniach magnetycznych o niskich stratach mocy. Uzwojenia dławików wykonano w technologii nawijania krawędziowego, która zapewnia bardzo dobre wypełnienie przestrzeni nawojowej drutem o przekroju prostokątnym. Cechą charakterystyczną dławików LP EDGE jest zwarta, kompaktowa konstrukcja, duża obciążalność prądowa oraz możliwość pracy w wysokich częstotliwościach.Podobnymi cechami charakteryzują się dławiki serii DTHF EDGE. Jest to nowa seria toroidalnych dławików indukcyjnych, w których uzwojenia nawinięto drutem profilowym o przekroju prostokątnym. Rdzeń magnetyczny wykonany z materiału o dużej gęstości strumienia magnetycznego umożliwia dużą obciążalność prądową przy zachowaniu względnie liniowej charakterystyki indukcyjności w szerokim zakresie temperatur. Ta innowacyjna technologia zapewnia wysoką wydajność prądową dławika przy zachowaniu jego niewielkich gabarytów. Dławiki mogą być umieszczone w kubkach i zalane żywicą o dużym współczynniku przewodności cieplnej.

Więcej informacji:

Firma AET to wiodący polski producent elementów indukcyjnych, który od ponad 25 lat działa w branży elektronicznej. W 2016 roku przeprowadzono inwestycje dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, pozwalające na wielkoseryjną produkcję transformatorów, dławików indukcyjnych oraz cewek powietrznych. Spełnienie najwyższych norm jakościowych zapewnia doświadczony ponad 50-osobowy zespół wykwalifikowanych pracowników i innowacyjne zarządzanie. Elementy indukcyjne AET znajdują zastosowanie w technice oświetleniowej, w układach zasilania awaryjnego, w ładowarkach do pojazdów elektrycznych, w przetwornicach do elektrowozów szynowych i wielu innych aplikacjach. Dzisiaj firma wytwarza blisko 200 tysięcy sztuk wyrobów miesięcznie, a możliwości produkcyjne są nieustannie zwiększane.

Publikacje:

www.elektronikab2b.pl:

  • AET uruchamia wyposażenie linii do produkcji elementów indukcyjnych nowej generacji
  • AET świętuje 25-lecie i inwestuje

IRE 2019 str 133

Kontakt:

AET Sp. z o.o. Sp.k.
63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Wysocka 48, www.aet.com.pl, biuro@aet.com.pl

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
październik 2019

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów