Wybór konstruktora - elementy indukcyjne i transformatory - AET

Wybór konstruktora - elementy indukcyjne i transformatory - AET

Dylemat konstruktora: Nasza firma jest pionierem w produkcji systemów multimedialnych przeznaczonych do montażu w autokarach i innych środkach transportu publicznego. Nasze urządzenia odpowiadają m.in. za nagłośnienie, monitory, dostęp do internetu. Aby umożliwić działanie tych systemów w docelowym zastosowaniu, musieliśmy opracować wiele nietypowych, autorskich rozwiązań. Poszukujemy producenta dławików dużej mocy wykonywanych z użyciem najnowszych technologii.

Polecane rozwiązanie:

Firma AET to polski producent elementów indukcyjnych, dysponujący nowoczesnym parkiem maszynowym, który specjalizuje się w wykonywaniu induktorów wg projektu klienta jak i zaprojektowanych przez własne biuro konstrukcyjne. Wśród dławików dużej mocy dostępna jest seria LP EDGE, czyli niskoprofilowe wykonane na rdzeniach magnetycznych o niskich stratach mocy. Uzwojenia dławików wykonano w technologii nawijania krawędziowego, która zapewnia bardzo dobre wypełnienie przestrzeni nawojowej drutem o przekroju prostokątnym. Cechą charakterystyczną dławików LP EDGE jest zwarta, kompaktowa konstrukcja, duża obciążalność prądowa oraz możliwość pracy w wysokich częstotliwościach.Podobnymi cechami charakteryzują się dławiki serii DTHF EDGE. Jest to nowa seria toroidalnych dławików indukcyjnych, w których uzwojenia nawinięto drutem profilowym o przekroju prostokątnym. Rdzeń magnetyczny wykonany z materiału o dużej gęstości strumienia magnetycznego umożliwia dużą obciążalność prądową przy zachowaniu względnie liniowej charakterystyki indukcyjności w szerokim zakresie temperatur. Ta innowacyjna technologia zapewnia wysoką wydajność prądową dławika przy zachowaniu jego niewielkich gabarytów. Dławiki mogą być umieszczone w kubkach i zalane żywicą o dużym współczynniku przewodności cieplnej.

Więcej informacji:

Firma AET to wiodący polski producent elementów indukcyjnych, który od ponad 25 lat działa w branży elektronicznej. W 2016 roku przeprowadzono inwestycje dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, pozwalające na wielkoseryjną produkcję transformatorów, dławików indukcyjnych oraz cewek powietrznych. Spełnienie najwyższych norm jakościowych zapewnia doświadczony ponad 50-osobowy zespół wykwalifikowanych pracowników i innowacyjne zarządzanie. Elementy indukcyjne AET znajdują zastosowanie w technice oświetleniowej, w układach zasilania awaryjnego, w ładowarkach do pojazdów elektrycznych, w przetwornicach do elektrowozów szynowych i wielu innych aplikacjach. Dzisiaj firma wytwarza blisko 200 tysięcy sztuk wyrobów miesięcznie, a możliwości produkcyjne są nieustannie zwiększane.

Publikacje:

www.elektronikab2b.pl:

  • AET uruchamia wyposażenie linii do produkcji elementów indukcyjnych nowej generacji
  • AET świętuje 25-lecie i inwestuje

IRE 2019 str 133

Kontakt:

AET Sp. z o.o. Sp.k.
63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Wysocka 48, www.aet.com.pl, biuro@aet.com.pl

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
październik 2019

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów