Wybór konstruktora - przekaźniki - Finder

Wybór konstruktora - przekaźniki - Finder
Dylemat konstruktora: Projektuję i wykonuję sterowniki do bezdotykowych myjni samochodowych. Poszukuję przekaźników przeznaczonych do montażu na PCB, do obciążeń o niewielkiej mocy, ale charakteryzujących się wysoką niezawodnością. Warunkiem prawidłowej pracy sterownika jest niezawodna praca wszystkich sterowanych obwodów.

Polecane rozwiązanie:
Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie przekaźników ze stykami z wymuszonym prowadzeniem styków. Przekaźniki tego typu były pierwszymi urządzeniami do bezpiecznego monitorowania urządzeń wykonawczych. Ich zastosowanie jest optymalne, kiedy maszyna albo instalacja musi zachować zwartą konstrukcję a jednocześnie musi osiągnąć wysoki stopień bezpieczeństwa poprzez wykrywanie awarii i błędów, np. zapieczenia styków. W ofercie firmy FINDER znajdują się  przekaźniki serii 50.14 oraz 50.16 do bezpiecznego monitorowania funkcji maszyn i instalacji oparte na technologii przekaźnikowej ze stykami z wymuszonym prowadzeniem zgodnie z normą EN 61810-3 (dawniej EN 50205). Dostępne są modele o 4 lub 6 stykach, znamionowe obciążenie styków wynosi 8 A.

Więcej informacji:
Finder to najbogatsza oferta przekaźników przemysłowych, czasowych, nadzorczych oraz elektroinstalacyjnych. To również firma z długoletnią tradycją i doświadczeniami. Codziennie w czterech europejskich fabrykach produkowanych jest ponad 300 tys. przekaźników. Kontrola ich jakości prowadzona jest w czasie procesu produkcji oraz po jej zakończeniu, co zapewnia stałą wysoką jakość oferowanych wyrobów. Zakłady pracują zgodnie z normami ISO 9001 oraz ISO14001. Oferta firmy jest nieustannie poszerzana, unowocześniana i pełna nowatorskiech rozwiązań. Jest to odpowiedź na coraz większe wymagania wykonawców, którzy szukają jeszcze bardziej wydajnych i niezawodnych rozwiązań. Oficjalnym dystrybutorem produktów marki Finder w Polsce jest ASTAT.

Publikacje:
www.elektronikab2b.pl:
• Finder - komponenty w automatyce
• IRE 2019 str. 175

Kontakt:
Finder Polska Sp. z o.o.
60-175 Poznań, ul. Malwowa 126, tel. 61 865 94 07, findernet.com, finder.pl@findernet.com

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
lipiec 2019

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów