Wybór konstruktora - przekaźniki - Finder

Wybór konstruktora - przekaźniki - Finder
Dylemat konstruktora: Projektuję i wykonuję sterowniki do bezdotykowych myjni samochodowych. Poszukuję przekaźników przeznaczonych do montażu na PCB, do obciążeń o niewielkiej mocy, ale charakteryzujących się wysoką niezawodnością. Warunkiem prawidłowej pracy sterownika jest niezawodna praca wszystkich sterowanych obwodów.

Polecane rozwiązanie:
Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie przekaźników ze stykami z wymuszonym prowadzeniem styków. Przekaźniki tego typu były pierwszymi urządzeniami do bezpiecznego monitorowania urządzeń wykonawczych. Ich zastosowanie jest optymalne, kiedy maszyna albo instalacja musi zachować zwartą konstrukcję a jednocześnie musi osiągnąć wysoki stopień bezpieczeństwa poprzez wykrywanie awarii i błędów, np. zapieczenia styków. W ofercie firmy FINDER znajdują się  przekaźniki serii 50.14 oraz 50.16 do bezpiecznego monitorowania funkcji maszyn i instalacji oparte na technologii przekaźnikowej ze stykami z wymuszonym prowadzeniem zgodnie z normą EN 61810-3 (dawniej EN 50205). Dostępne są modele o 4 lub 6 stykach, znamionowe obciążenie styków wynosi 8 A.

Więcej informacji:
Finder to najbogatsza oferta przekaźników przemysłowych, czasowych, nadzorczych oraz elektroinstalacyjnych. To również firma z długoletnią tradycją i doświadczeniami. Codziennie w czterech europejskich fabrykach produkowanych jest ponad 300 tys. przekaźników. Kontrola ich jakości prowadzona jest w czasie procesu produkcji oraz po jej zakończeniu, co zapewnia stałą wysoką jakość oferowanych wyrobów. Zakłady pracują zgodnie z normami ISO 9001 oraz ISO14001. Oferta firmy jest nieustannie poszerzana, unowocześniana i pełna nowatorskiech rozwiązań. Jest to odpowiedź na coraz większe wymagania wykonawców, którzy szukają jeszcze bardziej wydajnych i niezawodnych rozwiązań. Oficjalnym dystrybutorem produktów marki Finder w Polsce jest ASTAT.

Publikacje:
www.elektronikab2b.pl:
• Finder - komponenty w automatyce
• IRE 2019 str. 175

Kontakt:
Finder Polska Sp. z o.o.
60-175 Poznań, ul. Malwowa 126, tel. 61 865 94 07, findernet.com, finder.pl@findernet.com

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
lipiec 2019

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów