Nowa wersja płytki micro:bit

Nowa wersja płytki micro:bit

Farnell, należący do koncernu Avnet i wyłączny partner produkcyjny Fundacji Edukacyjnej Micro:bit, świętuje wyprodukowanie 5 milionów płytek BBC micro:bit od ich premiery w 2016 roku. Jednocześnie Fundacja Edukacyjna Micro:bit ogłosiła nową wersję płytki micro:bit, która cechuje się większą ilością wbudowanej pamięci, szybszym procesorem i – po raz pierwszy – dostępnością funkcji dźwiękowych i rozpoznawania dotyku.

Nowa i zaktualizowana wersja płytki micro:bit będzie dostarczana już od listopada 2020. Oprócz mikrofonu i miniaturowego głośnika płytka płytka została wyposażona w nowy procesor komunikacyjny rodziny KL27 od NXP (wcześniej KL26) oraz nowy procesor aplikacyjny nRF52833 od Nordic Semiconductor (wcześniej nRF51822). Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na stronie https://tech.microbit.org/, a szczegółowa specyfikacja techniczna opisana jest na stronie https://tech.microbit.org/hardware/.

Płytka micro:bit została dobrze przyjęta przez liczne organizacje edukacyjne z całego świata, pomagając tym samym Fundacji dotrzeć do około 25 milionów dzieci w ponad 60 państwach. Płytka ta pozwala na rozwijanie kreatywności cyfrowej, umiejętności obliczeniowych i wspiera nauczanie nauk ścisłych i przedmiotów technologicznych (STEM – Science, Technology, Education and Mathematics).

Farnell od dawna współpracuje z wieloma organizacjami edukacyjnymi i rządami różnych państw, by wspierać wdrażanie strategicznych programów edukacyjnych w zakresie przedmiotów technicznych STEM. Ponadto firma gromadzi w swoich magazynach szeroki wybór komponentów i urządzeń edukacyjnych, które można dostarczyć w ilościach potrzebnych pojedynczym klasom, całym szkołom, lub nawet zespołom szkół. Farnell może również zaoferować wsparcie wdrożenia i kompletowania sprzętu na potrzeby indywidualnie opracowywanych programów edukacyjnych, podobnych do przeprowadzonego w Norwegii programu Super:bit.

Farnell dostarcza również szereg materiałów, które pomagają nauczycielom i rodzicom wspierać dzieci w zakresie edukacji przedmiotów ścisłych. Prowadzona przez społeczność element14 Akademia STEM zapewnia bardzo bogaty wybór treści i wsparcia dla osób, poszukujących pomocy w rozpoczęciu prac z płytką micro:bit. Ten specjalnie przygotowany pod tym kątem serwis internetowy został zaprojektowany dla osób, które chcą zapoznać się z koncepcjami dotyczącymi nauczania i projektami przygotowanymi na potrzeby klas szkolnych, a odnoszącymi się do elektroniki i przestrzeni cyfrowej. Natomiast seria programów „The Learning Circuit” obejmuje szereg poradników wideo, które na różne sposoby przeprowadzają widzów przez naukę i poznawanie płytki micro:bit. Te krótkie filmiki uczą użytkowników, jak korzystać z micro:bit we własnych projektach i pokazują oraz doradzają, jak wprowadzać projekty w życie. Fundacja Edukacyjna Micro:bit również oferuje szereg materiałów, publikowanych pod adresem microbit.org.

Aby dowiedzieć się więcej na temat płytki BBC micro:bit odwiedź stronę farnell.com/micro-bit lub dołącz do dyskusji w społeczności element14.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów