Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nowa wersja płytki micro:bit

Nowa wersja płytki micro:bit

Farnell, należący do koncernu Avnet i wyłączny partner produkcyjny Fundacji Edukacyjnej Micro:bit, świętuje wyprodukowanie 5 milionów płytek BBC micro:bit od ich premiery w 2016 roku. Jednocześnie Fundacja Edukacyjna Micro:bit ogłosiła nową wersję płytki micro:bit, która cechuje się większą ilością wbudowanej pamięci, szybszym procesorem i – po raz pierwszy – dostępnością funkcji dźwiękowych i rozpoznawania dotyku.

Nowa i zaktualizowana wersja płytki micro:bit będzie dostarczana już od listopada 2020. Oprócz mikrofonu i miniaturowego głośnika płytka płytka została wyposażona w nowy procesor komunikacyjny rodziny KL27 od NXP (wcześniej KL26) oraz nowy procesor aplikacyjny nRF52833 od Nordic Semiconductor (wcześniej nRF51822). Więcej informacji na ten temat jest dostępnych na stronie https://tech.microbit.org/, a szczegółowa specyfikacja techniczna opisana jest na stronie https://tech.microbit.org/hardware/.

Płytka micro:bit została dobrze przyjęta przez liczne organizacje edukacyjne z całego świata, pomagając tym samym Fundacji dotrzeć do około 25 milionów dzieci w ponad 60 państwach. Płytka ta pozwala na rozwijanie kreatywności cyfrowej, umiejętności obliczeniowych i wspiera nauczanie nauk ścisłych i przedmiotów technologicznych (STEM – Science, Technology, Education and Mathematics).

Farnell od dawna współpracuje z wieloma organizacjami edukacyjnymi i rządami różnych państw, by wspierać wdrażanie strategicznych programów edukacyjnych w zakresie przedmiotów technicznych STEM. Ponadto firma gromadzi w swoich magazynach szeroki wybór komponentów i urządzeń edukacyjnych, które można dostarczyć w ilościach potrzebnych pojedynczym klasom, całym szkołom, lub nawet zespołom szkół. Farnell może również zaoferować wsparcie wdrożenia i kompletowania sprzętu na potrzeby indywidualnie opracowywanych programów edukacyjnych, podobnych do przeprowadzonego w Norwegii programu Super:bit.

Farnell dostarcza również szereg materiałów, które pomagają nauczycielom i rodzicom wspierać dzieci w zakresie edukacji przedmiotów ścisłych. Prowadzona przez społeczność element14 Akademia STEM zapewnia bardzo bogaty wybór treści i wsparcia dla osób, poszukujących pomocy w rozpoczęciu prac z płytką micro:bit. Ten specjalnie przygotowany pod tym kątem serwis internetowy został zaprojektowany dla osób, które chcą zapoznać się z koncepcjami dotyczącymi nauczania i projektami przygotowanymi na potrzeby klas szkolnych, a odnoszącymi się do elektroniki i przestrzeni cyfrowej. Natomiast seria programów „The Learning Circuit” obejmuje szereg poradników wideo, które na różne sposoby przeprowadzają widzów przez naukę i poznawanie płytki micro:bit. Te krótkie filmiki uczą użytkowników, jak korzystać z micro:bit we własnych projektach i pokazują oraz doradzają, jak wprowadzać projekty w życie. Fundacja Edukacyjna Micro:bit również oferuje szereg materiałów, publikowanych pod adresem microbit.org.

Aby dowiedzieć się więcej na temat płytki BBC micro:bit odwiedź stronę farnell.com/micro-bit lub dołącz do dyskusji w społeczności element14.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów