Konkurs „Elektronika - by żyło się łatwiej”

Konkurs „Elektronika - by żyło się łatwiej”
Pobierz PDF Download icon

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wraz z partnerami – firmami SIEMENS Polska oraz KAMAMI ogłasza konkurs na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki pod hasłem: Elektronika - by żyło się łatwiej.

W konkursie mogą brać udział zarówno projekty oryginalne, jak również projekty już prezentowane w innych konkursach. Wyjątek stanowią prace prezentowane już w poprzednich edycjach konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”. Dopuszczalne są zarówno projekty indywidualne, jak i tworzone w zespołach dwuosobowych – np. będące efektem działalności kół zainteresowań.

Zasady konkursu

Osoby zamierzające wziąć udział powinny zarejestrować się na stronie konkursu podając proponowany temat projektu, swoje dane, a także dane nauczyciela-opiekuna. Termin rejestracji upływa z dniem 15 grudnia 2020, zachęcamy jednak do wcześniejszej rejestracji, co usprawni prace organizacyjne. Opis zrealizowanego projektu w postaci dokumentu PDF o objętości nie przekraczającej 6 stron należy przesłać do organizatora, do dnia o 4 stycznia 2021. Szczegóły dotyczące formy dokumentu określono w Regulaminie, który można znaleźć na stronie Konkursu. Szablon projektu udostępniono dla zarejestrowanych uczestników.

Spośród autorów przesłanych projektów jury wyłoni grono finalistów, którzy wezmą udział w drugim etapie. Odbędzie się on w marcu 2021 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Dokładny termin organizator poda wkrótce. W związku z epidemią COVID-19 dopuszcza się zdalne przeprowadzenie finału w formie telekonferencji. Uczestnicy finału przedstawią swoje projekty w formie 10 minutowej prezentacji. Spośród finalistów wyłonieni zostaną laureaci, którzy otrzymają roczne stypendium fundowane przez Dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej (pod warunkiem, że podejmą studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki), a także nagrody rzeczowe fundowane przez sponsorów. Organizator przewiduje również nagrody dla szkół, z których wywodzą się laureaci.

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk, Prezydenta Miasta Żory, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., a także Fundacji TEANO. Patronami medialnymi konkursu są radio eM oraz wydawnictwo AVT.

Ważne daty:

  • 15 grudnia 2020 – termin rejestracji uczestników,
  • 4 stycznia 2021 – termin nadsyłania projektów konkursowych,
  • marzec 2021 – uroczysty finał konkursu.

Szczegółowe zasady określone są w Regulaminie dostępnym na stronie konkursu: konkurs.aei.polsl.pl.

Kontakt z organizatorem pod adresem e-mail: konkurs_aei@polsl.pl

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
październik 2020
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów