Konkurs „Elektronika - by żyło się łatwiej”

Konkurs „Elektronika - by żyło się łatwiej”
Pobierz PDF Download icon

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wraz z partnerami – firmami SIEMENS Polska oraz KAMAMI ogłasza konkurs na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki pod hasłem: Elektronika - by żyło się łatwiej.

W konkursie mogą brać udział zarówno projekty oryginalne, jak również projekty już prezentowane w innych konkursach. Wyjątek stanowią prace prezentowane już w poprzednich edycjach konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”. Dopuszczalne są zarówno projekty indywidualne, jak i tworzone w zespołach dwuosobowych – np. będące efektem działalności kół zainteresowań.

Zasady konkursu

Osoby zamierzające wziąć udział powinny zarejestrować się na stronie konkursu podając proponowany temat projektu, swoje dane, a także dane nauczyciela-opiekuna. Termin rejestracji upływa z dniem 15 grudnia 2020, zachęcamy jednak do wcześniejszej rejestracji, co usprawni prace organizacyjne. Opis zrealizowanego projektu w postaci dokumentu PDF o objętości nie przekraczającej 6 stron należy przesłać do organizatora, do dnia o 4 stycznia 2021. Szczegóły dotyczące formy dokumentu określono w Regulaminie, który można znaleźć na stronie Konkursu. Szablon projektu udostępniono dla zarejestrowanych uczestników.

Spośród autorów przesłanych projektów jury wyłoni grono finalistów, którzy wezmą udział w drugim etapie. Odbędzie się on w marcu 2021 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Dokładny termin organizator poda wkrótce. W związku z epidemią COVID-19 dopuszcza się zdalne przeprowadzenie finału w formie telekonferencji. Uczestnicy finału przedstawią swoje projekty w formie 10 minutowej prezentacji. Spośród finalistów wyłonieni zostaną laureaci, którzy otrzymają roczne stypendium fundowane przez Dziekana Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej (pod warunkiem, że podejmą studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki), a także nagrody rzeczowe fundowane przez sponsorów. Organizator przewiduje również nagrody dla szkół, z których wywodzą się laureaci.

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk, Prezydenta Miasta Żory, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., a także Fundacji TEANO. Patronami medialnymi konkursu są radio eM oraz wydawnictwo AVT.

Ważne daty:

  • 15 grudnia 2020 – termin rejestracji uczestników,
  • 4 stycznia 2021 – termin nadsyłania projektów konkursowych,
  • marzec 2021 – uroczysty finał konkursu.

Szczegółowe zasady określone są w Regulaminie dostępnym na stronie konkursu: konkurs.aei.polsl.pl.

Kontakt z organizatorem pod adresem e-mail: konkurs_aei@polsl.pl

Artykuł ukazał się w
Elektronika Praktyczna
październik 2020
DO POBRANIA
Pobierz PDF Download icon

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów