W ofercie firmy Unitor jest obszerna oferta przyrządów obejmująca mierniki przeznaczone do badania zjawisk w dziedzinie elektrostatyki, gausomierze do pomiarów pól magnetycznych stałych i wolnozmiennych, profesjonalne mierniki do oceny ekspozycji pracowników na pola elektromagnetyczne. W jej ofercie znajdują się również łatwe w obsłudze, nieskomplikowane, tanie mierniki do wstępnej oceny zagrożeń elektromagnetycznych.
Rozwiązanie problemów związanych z zagrożeniami wynikającymi z gromadzenia na urządzeniach ładunku elektrycznego i rozładowania tego ładunku wymaga stosowania odpowiednich przyrządów pomiarowych. Oferujemy mierniki pola elektrostatycznego, ładunku elektrostatycznego, zawartości jonów w powietrzu.
Dobrym reprezentantem uniwersalnego miernika do pomiaru pola magnetycznego jest przyrząd GM 2 mierzący indukcję magnetyczną pól stałych i zmiennych. Główne zastosowanie to:
- Badanie pola magnetycznego silnych magnesów stałych, elektromagnesów, cewek itp.
- Pomiary pola magnetycznego rozdrabniaczy, separatorów, magnesów neodymowych. Pomiary w trudno dostępnych miejscach np. w szczelinach.
- Wykrywanie szczytowych wartości pola w długich odcinkach czasu.
- Badania nieniszczące powierzchni materiałów erromagnetycznych magnetyczno-proszkowych.
Ciekawą propozycją jest miernik małej indukcji magnetycznej MGM mierzący z rozdzielczością 0,01 mG i dokładnością 0,5%. Dodatkową zaletą jest bardzo duża stabilność w czasie oraz bardzo mały współczynnik temperaturowy. Przyrząd jest szczególnie polecany do kontroli przesyłek, które są wysyłane drogą lotniczą.
Miernik NHT-3D jest doskonałym narzędziem przeznaczonym do wykonywania pomiarów w paśmie 0…40 GHz i oceny ekspozycji lub narażenia na pola –EM w środowisku pracy. Dodatkowo, zapewnia dokładne pomiary i analizy ELF pól elektromagnetycznych, o złożonych przebiegach, zdecydowanie odbiegających od sinusoidy w paśmie 5 Hz…400 kHz. Miernik pozwala na analizowanie sygnału w dziedzinie czasu i częstotliwości, przy zastosowaniu specjalnych algorytmów obliczeniowych. Dzięki temu można przekonać się, jakie częstotliwości składowe i ich amplitudy mają wpływ na ostateczny kształt (przebieg) sygnału. Miernik jest wyposażony w filtry cyfrowe przydatne do odcięcia tych częstotliwości, które nie są interesujące dla operatora: składowa stała, składowa 50 Hz, częstotliwości powyżej 1 kHz, częstotliwości powyżej 20 kHz, częstotliwości powyżej 400 kHz. Można stosować różne kombinacje filtrów, w zależności od pasma i używanej sondy. Szczególnie interesująca jest funkcja tłumienia częstotliwości 50 Hz (również dla sond wysokiej częstotliwości). Funkcje filtrów zwiększają odporność elektromagnetyczną miernika na zakłócenia zewnętrzne.
Grupa tanich przyrządów TM-190, TM-192, TM-195, TM-196 może być również z powodzeniem stosowana do wstępnej oceny pól elektromagnetycznych występujących w środowisku naturalnym człowieka.
Większość oferowanych przyrządów umożliwia zapis danych pomiarowych i ich przedstawianie w formie graficznej. Służymy pomocą w doborze odpowiedniego zestawu pomiarowego. Zapraszamy do współpracy.
Paweł Polak
Więcej informacji:
P.P. Unitor
ul. Rydygiera 30/32, 87-100 Toruń
email: biuro@unitor.com.pl
www.unitor.com.pl