Wyświetlacz 96×64 OLED Longlife

Wyświetlacz 96×64 OLED Longlife

Główną wadą technologii OLED był krótki czas życia (szczególnie dla koloru niebieskiego), co znacząco zawężało zakres zastosowań tych produktów. Jednak ciągłe badania i rozwój zaowocowały zniwelowaniem tej przeszkody. Aktualnie wyświetlacze OLED przewyższają moduły LCD pod każdym względem, a ich żywotność waha się w granicach od 50 000 do 110 000 godzin (w zależności od wybranego koloru).

Wyświetlacz graficzny OLED produkcji Winstar o symbolu WEO009664AWPP3N00000 ma rozdzielczość 96×64 i charakteryzuje się białym kolorem wyświetlanej treści. Został wyposażony w kontroler SSD1305Z, który pozwala na komunikację poprzez jeden z 4 interfejsów: 4-bitowy, 8-bitowy, SPI oraz I2C. Dodatkowo ma on wbudowane 4 zestawy czcionek: angielski, europejski, japoński oraz cyrylicę. przypadku wyświetlaczy graficznych wbudowanie czcionek znacznie przyspiesza projektowanie aplikacji, ponieważ nie trzeba ich samemu projektować i oprogramowywać, a wystarczy je tylko wywołać.

Wyświetlacz charakteryzuje się wszystkimi cechami technologii OLED – ma doskonały kontrast, gwarantuje widoczność pod szerokimi kontami obserwacji, jest niezwykle cienki i energooszczędny. Co ważne - konstrukcja ekranu Longlife umożliwia stabilną i bezawaryjną pracę urządzenia przez długi czas w szerokim zakresie temperatur (-40...80°C). To wszystko sprawia, ze technologię OLED można z powodzeniem stosować nawet w aplikacjach przemysłowych.

Dokumentacja wyświetlacza: https://bit.ly/36MVq0O

Strona dystrybutora: https://bit.ly/36HfNg5

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów