Wielofunkcyjny czujnik gazów, wilgotności i temperatury SVM30

Wielofunkcyjny czujnik gazów, wilgotności i temperatury SVM30

Moduł o oznaczeniu SVM30 to wielofunkcyjny czujnik CO2 oraz lotnych związków organicznych LZO (VOC) zawierający sensor SGP30, a także czujnik wilgotności i temperatury z układem SHTC1.Oferuje możliwość pomiaru całkowitego sygnału VOC (tVOC) i sygnału równoważnika CO2 (CO2eq). Na wyjściu dostępne są skalibrowane sygnały jakości powietrza, z kompensacją wpływu wilgotności. Ponadto element czujnikowy ma wysoką odporność na zanieczyszczenie siloksanami obecnymi w rzeczywistych zastosowaniach, co zapewnia długoterminową stabilność.

Czujnik wilgotności i temperatury modułu SVM30 obejmuje zakres pomiaru wilgotności od 0 do 100% RH i zakres pomiaru temperatury od -20 do 85°C z typową dokładnością ±5% RH i ±1°C. Elementy czujnika gazu i RH/T zostały zaprojektowane przy użyciu technologii Sensirion CMOSens, która pozwala na tworzenie kompletnych systemów czujników na jednym chipie, zawierających elementy czujnikowe, tor analogowy, tor cyfrowy, przetwornik A/D, blok kalibracji z pamięcią danych oraz cyfrowy interfejs komunikacyjny obsługujący I2C.

Rysunek 1.

Schemat blokowy czujnika SGP30 został pokazany na rysunku 1. Najnowocześniejszy proces produkcji firmy Sensirion, w tym pełna kalibracja i testowanie sensorów, gwarantują wysoką powtarzalność i niezawodność.

Rysunek 2.

Na rysunku 2 została pokazana płytka modułu z zaznaczonymi istotnymi elementami i wymiarami: L=39 mm, W=15 mm, WC=14 mm, H=6,5 mm (SVM30-Y) lub 7,2 mm (SVM30-J).

Dokumentacja modułu: https://bit.ly/37Xoxzr

Strona dystrybutora: http://bit.ly/301hDoM

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów