Productronica okazją do spotkań z dostawcami

Productronica okazją do spotkań z dostawcami
W Monachium odbyły się kolejne targi Productronica. Jest to impreza targowa odbywająca się raz na dwa lata, wymiennie z targami Electronica, poświęcona w całości zagadnieniom produkcji elektronicznej.

Dla krajowej branży elektroniki targi te zawsze były istotne, ale w ostatnich latach wraz z poszerzającym się potencjałem naszego rynku w zakresie usług EMS, Productronica staje się jeszcze ważniejsza. Dla firm handlowych zajmujących się sprzedażą urządzeń do produkcji jest to znakomita okazja, aby spotkać się ze swoimi dostawcami, poszukać nowości i kolejnych kontaktów, a nierzadko także pomysłów na rozwój biznesu.

Na targach pojawiają się także przedstawiciele krajowych producentów elektroniki i firm EMS, gdyż jest to dobra okazja do przyjrzenia się, co nowego dzieje się w technologii produkcji i w którą stronę ewoluują aktualne rozwiązania. Jest to ważne, bo dynamika zmian w zakresie sprzętu technologicznego jest coraz większa.

Jeśli chodzi o część wystawienniczą, to zawsze nasz potencjał był tutaj wyraźnie słabszy w porównaniu do bliźniaczej wystawy Electronica i przez wiele lat w zasadzie zawierał 1-2 firmy. Niemniej widać wyraźną zmianę na plus, szczególnie w tej edycji, bo na targach pojawiło się już kilku wystawców z Polski. Tradycyjnie swoje stoisko miała Mechatronika, nasz jedyny krajowy producent sprzętu do technologii SMT. Firma na targach zaprezentowała po raz pierwszy nowe automaty montażowe MX70 i MX80. Wystawiono także automat M10V i piec do lutowania rozpływowego MR260.

Na targach swoje produkty pokazywał też Renex, który oprócz działalności handlowej od lat z powodzeniem zajmuje się produkcją odzieży antystatycznej wykorzystywanej na halach produkcyjnych i strefach czystych (marka Reeco). To właśnie te produkty były osią ekspozycji firmy w tym roku, co widać na zamieszczonym zdjęciu firmowego stoiska.

Trzecim ważnym wystawcą z Polski była firma WG Electronics, znany na rynku dystrybutor podzespołów półprzewodnikowych, narzędzi i oprogramowania dla mikrokontrolerów. Od kilku lat WG rozwija swoją ofertę urządzeń wspomagających produkcję, takie jak pokazywane już w kraju na Automaticonie programatory. To właśnie przemysłowe programatory pamięci i mikrokontrolerów, pakowarki układów w taśmy i materiały Tape & Reel stały się przedmiotem ekspozycji WG Electronics na targach.

Dwie ostatnie firmy to Matusewicz Budowa Maszyn, która zajmuje się produkcją urządzeń i elementy stosowane w procesach chemicznych np. galwanizerniach oraz firma Navia - dystrybutor urządzeń m.in. do produkcji wiązek kablowych.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów