Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Productronica okazją do spotkań z dostawcami

Productronica okazją do spotkań z dostawcami
W Monachium odbyły się kolejne targi Productronica. Jest to impreza targowa odbywająca się raz na dwa lata, wymiennie z targami Electronica, poświęcona w całości zagadnieniom produkcji elektronicznej.

Dla krajowej branży elektroniki targi te zawsze były istotne, ale w ostatnich latach wraz z poszerzającym się potencjałem naszego rynku w zakresie usług EMS, Productronica staje się jeszcze ważniejsza. Dla firm handlowych zajmujących się sprzedażą urządzeń do produkcji jest to znakomita okazja, aby spotkać się ze swoimi dostawcami, poszukać nowości i kolejnych kontaktów, a nierzadko także pomysłów na rozwój biznesu.

Na targach pojawiają się także przedstawiciele krajowych producentów elektroniki i firm EMS, gdyż jest to dobra okazja do przyjrzenia się, co nowego dzieje się w technologii produkcji i w którą stronę ewoluują aktualne rozwiązania. Jest to ważne, bo dynamika zmian w zakresie sprzętu technologicznego jest coraz większa.

Jeśli chodzi o część wystawienniczą, to zawsze nasz potencjał był tutaj wyraźnie słabszy w porównaniu do bliźniaczej wystawy Electronica i przez wiele lat w zasadzie zawierał 1-2 firmy. Niemniej widać wyraźną zmianę na plus, szczególnie w tej edycji, bo na targach pojawiło się już kilku wystawców z Polski. Tradycyjnie swoje stoisko miała Mechatronika, nasz jedyny krajowy producent sprzętu do technologii SMT. Firma na targach zaprezentowała po raz pierwszy nowe automaty montażowe MX70 i MX80. Wystawiono także automat M10V i piec do lutowania rozpływowego MR260.

Na targach swoje produkty pokazywał też Renex, który oprócz działalności handlowej od lat z powodzeniem zajmuje się produkcją odzieży antystatycznej wykorzystywanej na halach produkcyjnych i strefach czystych (marka Reeco). To właśnie te produkty były osią ekspozycji firmy w tym roku, co widać na zamieszczonym zdjęciu firmowego stoiska.

Trzecim ważnym wystawcą z Polski była firma WG Electronics, znany na rynku dystrybutor podzespołów półprzewodnikowych, narzędzi i oprogramowania dla mikrokontrolerów. Od kilku lat WG rozwija swoją ofertę urządzeń wspomagających produkcję, takie jak pokazywane już w kraju na Automaticonie programatory. To właśnie przemysłowe programatory pamięci i mikrokontrolerów, pakowarki układów w taśmy i materiały Tape & Reel stały się przedmiotem ekspozycji WG Electronics na targach.

Dwie ostatnie firmy to Matusewicz Budowa Maszyn, która zajmuje się produkcją urządzeń i elementy stosowane w procesach chemicznych np. galwanizerniach oraz firma Navia - dystrybutor urządzeń m.in. do produkcji wiązek kablowych.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów