LUG, producent opraw oświetleniowych, zwiększył eksport o 15,5%

LUG, producent opraw oświetleniowych, zwiększył eksport o 15,5%
LUG, notowany na NewConnect producent profesjonalnych opraw i kompleksowych rozwiązań oświetleniowych, uzyskał w II kw. br. przychody ze sprzedaży 23,74 mln zł, mniejsze w ujęciu rocznym o blisko 3%, wynika z opublikowanego przez firmę raportu kwartalnego.

Jeszcze większy spadek dotyczył zysku netto. Pod tym względem wynik firmy wyniósł zaledwie 229,56 tys. zł, podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej był na poziomie 840,99 tys. zł. Wszystko przez kiepskie wyniki i spadającą sprzedaż w kraju.

Za granicą jednak jest odwrotnie i sprzedaż zwiększa się już od pięciu kwartałów. Producent opraw oświetleniowych zanotował pod tym względem dynamikę wzrostu na poziomie 15,5% w ujęciu rocznym. Firma nie zamierza zwalniać i liczy na dalszą dynamiczną ekspansję.

W czerwcu br. udział przychodów LUG ze sprzedaży na rynkach zagranicznych wynosił 58%. Zielonogórski LUG rozszerza także zakres działalności. W tym celu zamierza uruchomić nową linię do produkcji komponentów ledowych. Produkcja ta zwiększy niezależność firmy od dostawców podzespołów elektronicznych i poprawi jej elastyczność.

W ramach inwestycji kompleks biurowo-magazynowo-produkcyjny firmy powiększy się o kolejne 700 m2 i będzie kosztował 2,5 mln zł. Oddanie nowej linii do produkcji komponentów ledowych zostało zaplanowane na sierpień br. Kolejne 5 mln zł LUG chce zainwestować w nowy zakład produkcji elektroniki LED-owej, jaki do 2015 r. ma powstać w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE.

Montowane mają w nim być standardowe układy zasilania i sterowania oraz na płytkach PCB wykonywany będzie montaż źródeł LED. Według szacunków firmy udział opraw i systemów oświetleniowych LUG opartych o technologię LED do 2016 r. ma wynieść 40%.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów