Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

LUG, producent opraw oświetleniowych, zwiększył eksport o 15,5%

LUG, producent opraw oświetleniowych, zwiększył eksport o 15,5%
LUG, notowany na NewConnect producent profesjonalnych opraw i kompleksowych rozwiązań oświetleniowych, uzyskał w II kw. br. przychody ze sprzedaży 23,74 mln zł, mniejsze w ujęciu rocznym o blisko 3%, wynika z opublikowanego przez firmę raportu kwartalnego.

Jeszcze większy spadek dotyczył zysku netto. Pod tym względem wynik firmy wyniósł zaledwie 229,56 tys. zł, podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej był na poziomie 840,99 tys. zł. Wszystko przez kiepskie wyniki i spadającą sprzedaż w kraju.

Za granicą jednak jest odwrotnie i sprzedaż zwiększa się już od pięciu kwartałów. Producent opraw oświetleniowych zanotował pod tym względem dynamikę wzrostu na poziomie 15,5% w ujęciu rocznym. Firma nie zamierza zwalniać i liczy na dalszą dynamiczną ekspansję.

W czerwcu br. udział przychodów LUG ze sprzedaży na rynkach zagranicznych wynosił 58%. Zielonogórski LUG rozszerza także zakres działalności. W tym celu zamierza uruchomić nową linię do produkcji komponentów ledowych. Produkcja ta zwiększy niezależność firmy od dostawców podzespołów elektronicznych i poprawi jej elastyczność.

W ramach inwestycji kompleks biurowo-magazynowo-produkcyjny firmy powiększy się o kolejne 700 m2 i będzie kosztował 2,5 mln zł. Oddanie nowej linii do produkcji komponentów ledowych zostało zaplanowane na sierpień br. Kolejne 5 mln zł LUG chce zainwestować w nowy zakład produkcji elektroniki LED-owej, jaki do 2015 r. ma powstać w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE.

Montowane mają w nim być standardowe układy zasilania i sterowania oraz na płytkach PCB wykonywany będzie montaż źródeł LED. Według szacunków firmy udział opraw i systemów oświetleniowych LUG opartych o technologię LED do 2016 r. ma wynieść 40%.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów