Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nowe podzespoły dzięki nanotechnologii

Nowe podzespoły dzięki nanotechnologii
Sponsor próbek: Contrans TI
Contrans TI zaprasza na seminarium, które poświęcamy nowościom w naszej ofercie. Skupimy się na najnowszych rozwiązaniach opartych na nanokrystalicznych materiałach magnetycznych i aplikacjach przetwarzania energii. Zapraszamy także do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie prezentujemy szeroką gamę podzespołów elektronicznych a szczególnie produkty z ofert firm Vacuumcschmelze, Thinking oraz Hitachi. Nasze seminarium rozpocznie się w czwartek, 19 września, o godz. 12.00.

Nanomateriały magnetyczne szansą na większą efektywność filtrów, dławików, transformatorów

Wiele trudnych i kłopotliwych zagadnień w technice elektronicznej daje się lepiej rozwiązać dzięki postępowi technologii materiałów. Szczególna rola w otwieraniu nowych możliwości przypada kolejnym odmianom nanomateriałów. Stwarzają one możliwości poprawy parametrów komponentów elektronicznych przynosząc poprawę efektywności ich wykorzystania.

W seminarium przedstawiono krótko przykładowe nanomateriały i korzyści z ich zastosowania w szeroko rozumianej technice. Następnie na tle potrzeb i oczekiwań współczesnej elektroniki scharakteryzowano nanomateriały magnetyczne, ich cechy i walory szczególnie istotne dla zastosowań w elektronice w aplikacjach przetwarzania energii, filtracji i pomiarowych.

Omówiono właściwości materiału Vitroperm wytwarzanego przez firmę Vacuumschmelze. Jego własności porównano z tradycyjnymi materiałami ferrytowym w szerokim zakresie wykonań, obejmującym rdzenie do transformatorów i filtrów, dławiki i przekładniki prądowe.

Z ekspozycją produktów firmy Vacuumschmelze obejmującą rdzenie nanokrystaliczne do aplikacji przetwarzania energii i filtracji, przekładniki i czujniki prądowe oraz transformatory sygnałowe mogą się Państwo zapoznać na naszym stoisku nr 80 w hali A.

Ponadto, zaprezentujemy produkty firmy Thinking Electronic Industrial, w tym warystory, gazowe ochronniki przeciwprzepięciowe, termistory, czujniki temperatury i resetowalne bezpieczniki polimerowe oraz przemysłowe kondensatory elektrolityczne firmy Hitachi.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów