Nowe podzespoły dzięki nanotechnologii

Nowe podzespoły dzięki nanotechnologii
Sponsor próbek: Contrans TI
Contrans TI zaprasza na seminarium, które poświęcamy nowościom w naszej ofercie. Skupimy się na najnowszych rozwiązaniach opartych na nanokrystalicznych materiałach magnetycznych i aplikacjach przetwarzania energii. Zapraszamy także do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie prezentujemy szeroką gamę podzespołów elektronicznych a szczególnie produkty z ofert firm Vacuumcschmelze, Thinking oraz Hitachi. Nasze seminarium rozpocznie się w czwartek, 19 września, o godz. 12.00.

Nanomateriały magnetyczne szansą na większą efektywność filtrów, dławików, transformatorów

Wiele trudnych i kłopotliwych zagadnień w technice elektronicznej daje się lepiej rozwiązać dzięki postępowi technologii materiałów. Szczególna rola w otwieraniu nowych możliwości przypada kolejnym odmianom nanomateriałów. Stwarzają one możliwości poprawy parametrów komponentów elektronicznych przynosząc poprawę efektywności ich wykorzystania.

W seminarium przedstawiono krótko przykładowe nanomateriały i korzyści z ich zastosowania w szeroko rozumianej technice. Następnie na tle potrzeb i oczekiwań współczesnej elektroniki scharakteryzowano nanomateriały magnetyczne, ich cechy i walory szczególnie istotne dla zastosowań w elektronice w aplikacjach przetwarzania energii, filtracji i pomiarowych.

Omówiono właściwości materiału Vitroperm wytwarzanego przez firmę Vacuumschmelze. Jego własności porównano z tradycyjnymi materiałami ferrytowym w szerokim zakresie wykonań, obejmującym rdzenie do transformatorów i filtrów, dławiki i przekładniki prądowe.

Z ekspozycją produktów firmy Vacuumschmelze obejmującą rdzenie nanokrystaliczne do aplikacji przetwarzania energii i filtracji, przekładniki i czujniki prądowe oraz transformatory sygnałowe mogą się Państwo zapoznać na naszym stoisku nr 80 w hali A.

Ponadto, zaprezentujemy produkty firmy Thinking Electronic Industrial, w tym warystory, gazowe ochronniki przeciwprzepięciowe, termistory, czujniki temperatury i resetowalne bezpieczniki polimerowe oraz przemysłowe kondensatory elektrolityczne firmy Hitachi.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik październik 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje październik 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna październik 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów