Revolution Pi dostępne w sklepie Farnell

Revolution Pi dostępne w sklepie Farnell

KUNBUS specjalizuje się w systemach komunikacji przemysłowej, budowanych na potrzeby automatyki, sterowania procesami, produkcji i napędów. Bazują one na modułowej platformie sprzętowej Revolution Pi, mającej wiele wspólnego z Raspberry Pi i oferowanej na zasadach open-source. Ten uniwersalny i niedrogi sprzęt klasy przemysłowej ma wydajność i prostotę typową dla Raspberry Pi, czyniąc zalety minikomputerka dostępnymi na rynku sterowania przemysłowego.

Klienci firmy Farnell będą teraz mieli większy wybór rozwiązań przydatnych podczas budowy projektów z zakresu automatyki przemysłowej, aplikacji sterowania i przemysłowego internetu rzeczy (Industrial Internet of Things – IioT), dzięki czemu będą mogli wdrażać idee Przemysłu 4.0 w swoich przedsiębiorstwach. Platforma sprzętowa Revolution Pi marki KUNBUS obejmuje urządzenia sterujące zgodne z Raspberry Pi oraz moduły rozszerzeń i bramki:

  • RevPi Connect+: urządzenie bazujące na Raspberry Pi Compute Module 3+, które daje użytkownikom maksymalną swobodę projektowania i wdrażania projektów IIoT, za sprawą otwartej platformy. Dwa złącza ethernetowe sprawiają, że sprzęt może być podłączony jednocześnie do sieci automatyki i sieci IT, przekazując dane pochodzące z maszyn z zakładu fabrycznego do chmury, lub do wyżej położonych, z logicznego punktu widzenia, systemów IT. RevPi Connect ma też dwa złącza USB, jeden port microHDMI i jeden microUSB.
  • RevPi Core 3+: nawet 32 GB wbudowanej pamięci Flash sprawia, że RevPi Core 3+ to idealny moduł bazowy dla osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni na przechowywanie danych, niż było to dostępne w przypadku poprzedniej generacji – modułu RevPi Core 3. Nowy produkt bazuje na Raspberry Pi Compute Module 3+ i ma dwa złącza USB, port HDMI, złącze microUSB i interfejs ethernetowy.
  • Cyfrowe i analogowe moduły wejść i wyjść: wybór cyfrowych i analogowych modułów pozwala przemienić Revolution Pi w przemysłową jednostkę sterowania, o ile tylko jest podłączona do modułu bazowego RevPi Core. Dostępne są trzy wersje. Pierwsza jest określana jako standardowa, z 14 cyfrowymi wejściami i 14 cyfrowymi wyjściami. Pozostałe dwie to wersje specjalne, albo z 16 wejściami cyfrowymi, albo z 16 cyfrowymi wyjściami. Wszystkie są wyposażone w identyczne, 28-pinowe złącze wyprowadzeń na froncie. Natomiast moduł rozszerzający RevPi Analog I/O (AIO) służy do dodania do systemu Revolution Pi czterech wejść analogowych, dwóch wyjść analogowych i dwóch kanałów RTD. Wejścia, wyjścia i kanały RTD są od siebie galwanicznie izolowane oraz izolowane od obwodów logicznych na płytce. Moduł RevPi AIO jest chroniony przed interferencjami, zgodnie z wymogami normy EN 61131-2 i może pracować w temperaturze otoczenia z zakresu od -30...55°C.
  • Seria modułowych bramek: bramki umożliwiają prowadzenie ciągłej i niezawodnej komunikacji pomiędzy różnymi sieciami i systemami. Modułowe bramki marki KUNBUS sprawnie konwertują wszelkie dane, jakie może przesyłać docelowa sieć. Pomijają tylko dane, których nie da się przenosić, ale też same dodają do danych dodatkowe informacje, niezbędne do zapewnienia poprawnego przepływu informacji pomiędzy sieciami. Są przeznaczone do montażu na szynie DIN, mają niewielkie rozmiary i działają na zasadzie plug-and-play. Można je z powodzeniem użyć do przenoszenia danych pomiędzy sieciami, a ponadto są bardzo proste do wymiany, o ile będzie to konieczne.
Moduł RevPi Connect+

Dodatkowe funkcje, realizowane przez analogowe i cyfrowe moduły mogą być dodane w dowolnym momencie.

Moduł wyjść cyfrowych Revolution Pi

Jako globalny dystrybutor, Farnell daje klientom szybki dostęp do łatwych w użyciu produktów, przeznaczonych dla profesjonalistów. Oferuje szeroki wybór kluczowych platform, opartych o komputery jednopłytkowe i zestawów narzędzi, pochodzących od wiodących marek, takich jak Raspberry Pi, Intel (seria NUC), Industrial Shields i wielu innych. Wsparcie techniczne jest świadczone przez 24 godziny na dobę w dni robocze, by mieć pewność, że inżynierowie mogą z powodzeniem skorzystać z najnowszych innowacji technologicznych, czy to na potrzeby eksperymentowania, czy też celem opracowywania nowych produktów.

Moduły bramek komunikacyjnych Revolution Pi

Farnell może wspierać klientów na dowolnym etapie prac, począwszy od przenoszenia pomysłów z postaci specyfikacji do pełnoskalowej produkcji. Oferuje kompleksowe rozwiązania dla całego cyklu rozwoju produktu, dostępne w ramach ekosystemu koncernu Avnet. Klienci mogą także skorzystać z bezpłatnego dostępu do cennych materiałów publikowanych online, na stronie internetowej Farnell, a także z zasobów społeczności inżynierów i twórców – element14.

Strona dystrybutora: pl.farnell.com

Strona producenta: revolutionpi.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów