Globalna ankieta IoT zorganizowana przez Farnell

Globalna ankieta IoT zorganizowana przez Farnell

Farnell należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, ogłosił dziś swoją czwartą, globalną ankietę IoT. Badanie to jest okazją dla projektantów i inżynierów zajmujących się Internetem Rzeczy (IoT) i Przemysłowym IoT (IIoT), by podzielić się wiedzą i doświadczeniami na temat rynku. Wskazówki te pomogą także ukształtować ofertę produktową oraz zaplanować publikacje materiałów technicznych w firmie Farnell, by lepiej wspierać te różnorodną i wciąż ewoluującą technologię.

Ankieta będzie dostępna do wypełnienia od 10 stycznia do 18 marca 2022 roku, a jej wyniki zostaną opublikowane wiosną. Uczestnicy (z państw, które spełniają wymogi regulaminu), mogą wziąć też udział w konkursie, w którym do wygrania są:

  • Apple iPad 10,2 cala
  • karta podarunkowa do sklepu Amazon o wartości 250 funtów (lub zbliżonej, wyrażonej w lokalnej walucie),
  • karta podarunkowa do sklepu Amazon o wartości 50 funtów (lub zbliżonej, wyrażonej w lokalnej walucie).

Tegoroczne pytania zostały przygotowane tak, aby zdobyć głęboką wiedzę na temat branży IoT, a pozyskane odpowiedzi mają dać lepsze zrozumienie technologii, wyzwań i szans, z jakimi spotykają się projektanci rozwiązań IoT. Rezultaty pokażą w jaki sposób branża IoT zmienia się z roku na rok, odkrywając pełny obszar potencjalnych aplikacji i trendów rynkowych. Zrozumienie ciągłego wpływu pandemii COVID-19 na rozwój IoT to także ważny cel ankiety. W latach 2020...2021 pandemia silnie zadziałała na IoT, prowadząc do szybkich wzrostów i rozwoju, szczególnie w dziedzinie nowych, medycznych urządzeń diagnostycznych i zautomatyzowanych systemów testowania, a także doprowadziła do powstania nowej aparatury medycznej, wyposażonej w zaawansowane funkcje komunikacyjne.

Globalne niedobory kluczowych komponentów produkcyjnych i problemy w łańcuchach dostaw wpłynęły też negatywnie na systemy przemysłowe.

Aby wziąć udział w globalnej ankiecie IoT firmy Farnell i spróbować swoich szans w konkursie, należy wypełnić formularz na stronie: www.surveymonkey.co.uk

Zasady na których udostępniona jest ankieta oraz regulamin konkursu są dostępne pod tym adresem: community.element14.com

Najważniejsze wyniki uzyskane z ankiety z 2021 roku pozwoliły odkryć, że funkcja IoT w automatyce przemysłowej i aplikacjach sterowania, kluczowych z punktu widzenia realizacji systemów Przemysłu 4.0, silnie rośnie. Do trzech kluczowych segmentów rynku, wiodących w aplikacjach IoT należą: automatyka i sterowanie w przemyśle (25%), automatyka domowa (18%) oraz sztuczna inteligencja (12%). Pomimo że automatyka i sterowanie w przemyśle to główny rynek dla IoT, ankietowani wskazywali że przyjmowanie idei Przemysłu 4.0 wciąż przebiega wolno, przede wszystkim ze względu na obawy o bezpieczeństwo (32%) i z uwagi na brak strategii biznesowych (30%), co opóźnia wdrażanie i integrację inteligentnych systemów produkcyjnych. Bezpieczeństwo wciąż jest najważniejszym z aspektów, jaki poruszają deweloperzy (29%) podczas prac nad nowymi projektami. Jest to także ich główna obawa (36%). Na kolejnych miejscach ankietowani wskazali łączność i kompatybilność z innymi urządzeniami. To właśnie zwiększona możliwość współpracy ze sobą urządzeń oraz powiązana z tym certyfikacja względem nowych standardów, zostały wymienione zarówno w ankiecie z 2019, jak i 2020 roku jako kluczowe czynniki przyspieszające możliwości korzystania z IoT. Badanie firmy Farnell pozwala także sugerować, że możliwości w dziedzinie IoT będą wciąż rosły, szczególnie w kluczowych obszarach, takich jak inteligentne domy, przemysł i aplikacje rządowe.

Cliff Ortmeyer, Global Head of Technical Marketing w firmie Farnell, mówi: „Wpływ IoT jest teraz obecny we wszystkich dziedzinach życia, począwszy od automatyki domowej i rozrywki, a kończąc na ochronie zdrowia i transporcie. Inteligentna łączność i sztuczna inteligencja będą napędzać rozwój technologii na całym świecie i będą stanowić kluczowy czynnik wpływający na rozwój Przemysłu 4.0. Rezultaty naszej kolejnej, dorocznej ankiety zapewnią innowatorom i projektantom globalną perspektywę na nowe technologie, które ukształtują przyszłość nowopowstających produktów. Odpowiedzi uzyskane w ramach badania sprawią, że będziemy mogli być pewni w firmie Farnell, że spełniamy potrzeby produktowe naszych klientów, nie tylko teraz, ale i w przyszłości, jednocześnie udostępniając społeczności projektantów miejsce do dzielenia się trendami, wyzwaniami i najlepszymi praktykami w branży IoT”.

Farnell zapewnia dostęp do bogatego wyboru narzędzi deweloperskich dla IoT i współpracuje z innowacyjnymi dostawcami, wprowadzając najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa. Klienci mogą uzyskać wsparcie i zapoznać się z materiałami na temat projektowania, korzystając z serwisów firmy, takich jak IoT Hub, podstrony o sztucznej inteligencji i narzędzie AI Configurator – wszystkie z nich dostępne na stronie internetowej Farnella. Szybka dostawa jest dostępna dla wszystkich popularnych płytek deweloperskich, a w tym dla Raspberry Pi, komputerów z serii Intel NUC, produktów marki Industrial Shields, KUNBUS i wielu innych.

pl.farnell.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik styczeń 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio styczeń - luty 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje grudzień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna styczeń 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów