Pochłaniacze oparów - nowość w ofercie REECO

Pochłaniacze oparów - nowość w ofercie REECO

Grupa RENEX wprowadza do szerokiej oferty urządzeń REECO nowe produkty - pochłaniacze oparów. Nowoopracowany model RE-FCE-001 jest filtro-wentylatorem, co oznacza, że łączy w sobie wentylator wyciągający zawarte w powietrzu szkodliwe substancje oraz pochłaniający je system filtracji.

Pochłaniacz oparów typu RE-FCE-001 jest zbudowany z jednostki głównej oraz dwóch wychodzących z niej elastycznych ramion o długości 1400 mm i średnicy 60 mm. Pozwala na łatwe zabezpieczenie dwóch stanowisk pracy, które - uwzględniając długość ramion, mogą być oddalone od siebie nawet o dwa i pół metra. Jednostka główna wyposażona jest w wentylator oraz system trzech łatwo wymiennych filtrów. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o pracy w przestrzeniach produkcji i naprawy urządzeń elektronicznych, w tym strefach EPA, gdzie występują niebezpieczne dla zdrowia opary topników. Jego możliwe przeznaczenie przy zastosowaniu specjalistycznych filtrów, jest jednak szersze i obejmuje inne branże oraz działalności, w których występuje konieczność zminimalizowania ekspozycji osób na zawieszone w powietrzu niebezpieczne gazy i cząstki.

Urządzenie jest stosowane w niewielkiej odległości od użytkowników, często realizujących zadania precyzyjne. Z tego względu położono szczególny nacisk na poziom emitowanego dźwięku. Pochłaniacz, przy standardowych ustawieniach 50 % prędkości silnika, nie przekracza poziomu 55 dbA. Dzięki temu, jednostka główna może być ustawiona pod blatem jednego ze stanowisk roboczych jakie system zabezpiecza. Urządzenie można obsługiwać nie tylko poprzez główny panel, ale również bezprzewodowym pilotem, co zwiększa ergonomię. Do wyboru jest 10 trybów przepływu powietrza, a dodatkowo system jest wyposażony w monitor stanu filtra i alarm ostrzegający użytkownika o ograniczonym działaniu lub konieczności wymiany.

Co szczególnie istotne dla wielu przedsiębiorców, w szczególności producentów pakietów elektronicznych i serwisów, urządzenie zostało zbudowane tak, aby umożliwiało łatwe przemieszczenie go w inne miejsce wraz ze zmieniającą się strefą pracy. Nowy pochłaniacz ma niewielkie rozmiary, jest wyposażony w kółka i nie wymaga żadnych przyłączy poza zasilaniem. Elastyczne ramiona są ponadto łatwe do ustawienia w polu roboczym stanowiska pracy.

Pochłaniacze Oparów REECO oraz inne urządzenia z oferty RENEX można przetestować w działaniu w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM i DEMOROOM RENEX w warunkach testowych linii produkcyjnych, również na własnych komponentach i podzespołach. Specjaliści RENEX udzielają kompleksowej pomocy w doborze odpowiednich urządzeń i przeprowadzają szkolenia z ich prawidłowej obsługi – tak, aby użytkownik mógł w pełni wykorzystywać możliwości urządzenia i oprogramowania. Grupa świadczy również usługi wsparcia technicznego obejmujące serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Doradcy Techniczno–Handlowi RENEX dysponujący urządzeniami demonstracyjnymi, nieodpłatnie przeprowadzają u klientów prezentacje produktów w ich siedzibach tak, aby wybrać optymalne rozwiązanie do występującego problemu. Klienci nie muszą się zatem obawiać, że zakupiony produkt nie spełni ich oczekiwań.

Film prezentujący pochłaniacz oparów RE-FCE-001

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX – dth@renex.pl.

Strona dystrybutora

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik październik 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje październik 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna październik 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich październik 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów