Farnell wzmacnia ofertę układów półprzewodnikowych

Farnell wzmacnia ofertę układów półprzewodnikowych

Dzięki przejęciu firmy Dialog Semiconductor Plc, znanej pod marką Dialog, przez firmę Renesas Electronics Corporation, działającą pod marką Renesas, globalny dystrybutor komponentów Farnell, poszerzył ofertę układów scalonych i rozwiązań elektronicznych. Klienci uzyskają dostęp do bardziej zaawansowanych rozwiązań Internetu Rzeczy (IoT), Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) i do komponentów używanych podczas budowy infrastruktury telekomunikacyjnej czy w motoryzacji.

Połączona oferta produktowa obejmuje uzupełniający się asortyment układów Renesasa i Dialoga, przeznaczonych do przetwarzania w systemach wbudowanych, do systemów analogowych i dostarczania mocy oraz na potrzeby łączności. Klienci firmy Farnell będą mieli dostęp do ponad 35 Zwycięskich Kombinacji produktowych, łączących w sobie dobrze uzupełniające się wyroby marek Renesas i Dialog, które świetnie ze sobą współpracują, tworząc kompleksowe rozwiązania. Nowa opcja Zwycięskich Kombinacji koncentruje się na rynkach wertykalnych, a w tym na IoT, IIoT, budowie infrastruktury, motoryzacji i na innych segmentach konsumenckich. Korzystając z tych sprawdzonych przez inżynierów projektów, projektanci mogą lepiej rozwijać swoje pomysły, skracając czas potrzebny na ich opracowanie i zmniejszając całkowite ryzyko wprowadzenia nowych produktów na rynek.

Opis

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC w firmie Farnell, powiedział: „Farnell gratuluje firmom Renesas i Dialog pomyślnego dokonania połączenia, które bazuje na długoterminowej strategii Renesasa, chcącego dostarczać najnowocześniejsze, kompletne rozwiązania, cechujące się nie tylko innowacyjnością, ale stanowiące również dużą wartość dla klientów. Jesteśmy podekscytowani na myśl, że będziemy mogli zaoferować naszym klientom ponad 35 nowych Zwycięskich Kombinacji, wśród których znajdą się podzespoły do obliczeń w systemach wbudowanych, układy analogowe, układy mocy i elementy zapewniające łączność. Te komplementarne do siebie produkty są teraz dostępne od jednego producenta, dzięki czemu klienci mogą szybciej wprowadzać na rynek najnowocześniejsze technologie.”

O firmie Renesas

Renesas dostarcza innowacyjne, a zarazem sprawdzone innowacje, tworzone na potrzeby projektantów systemów wbudowanych. Oferuje kompletny wybór rozwiązań półprzewodnikowych, które umożliwiają miliardom połączonych ze sobą, inteligentnych urządzeń, usprawniać sposób w jaki ludzie pracują i żyją. Jako globalny lider rynku mikrokontrolerów, systemów analogowych, układów mocy i układów SoC, Renesas dostarcza kompletne rozwiązania do szerokiego zakresu aplikacji, począwszy od motoryzacji, przez przemysł i budowanie infrastruktury, a kończąc na Internecie Rzeczy.

O firmie Dialog

Dialog, spółka w pełni należąca do Renesas Electronics Corporation, to wiodący dostawca standardowych, jak i tworzonych na zamówienie układów scalonych, które napędzają Internet Rzeczy i aplikacje Przemysłu 4.0. Wieloletnie doświadczenia firmy Dialog pozwalają na tworzenie następnej generacji urządzeń, jakie znamy dziś, dostarczając systemy zarządzania akumulatorami, komunikację poprzez interfejsy Bluetooth Low Energy i Wi-Fi, pamięci Flash oraz konfigurowalne układy scalone, pracujące z sygnałami analogowymi i cyfrowymi, zwiększając sprawność oraz skracając czas ładowania, przy jednoczesnym poprawianiu wydajności i produktywności.

Opis

Farnell oferuje bogaty wybór produktów w ramach swojej kompletnej oferty podzespołów półprzewodnikowych, wspierając tym samym prace inżynierów tworzących systemy wbudowane. Klienci mają także bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo, webinariów oraz do pomocy technicznej, świadczonej przez 24 godziny na dobę w dni robocze. Klienci mogą zapoznać się z wyborem Zwycięskich Kombinacji firmy Renesas, dostępnych już teraz w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i w krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

Zwycięskie Kombinacje produktowe

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik październik 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje październik 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna październik 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów