Robo Challenge - pierwsze w Polsce profesjonalne zawody w programowaniu robotów

Robo Challenge - pierwsze w Polsce profesjonalne zawody w programowaniu robotów

Robo Challenge to pierwsze w Polsce profesjonalne zawody w programowaniu robotów oraz budowaniu stanowisk zrobotyzowanych. To także doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat robotyki, budowy i działania stanowisk zrobotyzowanych oraz poznania elementów automatyki.

Na miejscu będzie można spróbować swoich sił, poznać działania najnowszych systemów: bezpieczeństwa, PLC, transportowych, wymiany narzędzi, napędowych oraz innych. Eksperci doradzą oraz udzielą wsparcia w kontekście potencjalnego wdrożenia aplikacji. Całość uzupełni część konferencyjna podczas której prezentowane będą najnowsze dostępne na rynku rozwiązania. Wszystko na jednym, żywym organizmie działającym w duchu Industry 4:0 i specjalnie przygotowanej ścieżce zadań oraz stanowisk zrobotyzowanych.

„Do udziału zaprosiliśmy niezależnych specjalistów, firmy zawodowo zajmujące się integracją robotów przemysłowych oraz uczelnie techniczne z całego kraju” mówi Maciej Ratajczak, pomysłodawca i dyrektor organizacyjny zawodów.

„Użytkownicy często kojarzą robotyzację i automatyzację z czymś bardzo skomplikowanym. Na Robo Challenge chcemy pokazać że jest zupełnie odwrotnie.” - dodaje Arkadiusz Błaut z firmy FANUC Polska, dyrektor techniczny zawodów.

O tym jak szybko zmienia się rynek świadczą słowa Marcina Lesiaka z firmy Schunk „Kiedy rozpoczynałem pracę w branży, firmy z dziedziny automatyki otwierały swoje oddziały w Polsce. W tamtych czasach zaledwie 10 % było zapytaniami z zakresu automatyki. W tej chwili ich liczba plasuje się na poziomie 60%”.

„Nasze doświadczenia oraz doświadczenia naszych klientów spowodowały że automatyka stała się prosta i intuicyjna jak obsługa smartfona”, zapewnia Piotr Chościński z firmy Lenze.

„Ci klienci którym pomagaliśmy parę lat temu stawiać pierwsze kroki dziś wskazują nam kierunek dalszej robotyzacji w swoim zakładzie. To oni są specjalistami w swojej dziedzinie” - dodaje Mateusz Amroziński, FANUC Polska.

To ważne ponieważ „Automatyzujemy procesy by odciążyć człowieka z ciężkich i powtarzalnych czynności. Jednak człowiek zawsze będzie potrzebny na przykład do celów serwisowych albo do tego by współpracować z robotem. Zatem bezpieczeństwo będzie ważne zawsze. Systemy bezpieczeństwa będą zawsze potrzebne w systemach zrobotyzowanych” - mówi Adam Tupacz, SICK.

„Dziesięć lat temu przygotowanie zawodów jak Robo Challenge było by na takim poziomie niemożliwe. Dzisiaj nie możemy jeszcze konkurować z wieloma krajami pod względem ilości zainstalowanych robotów ale na pewno producenci stanowisk zrobotyzowanych którzy z nami współpracują mogą pochwalić się aplikacjami pod względem trudności oraz jakości rozwiązanych problemów” - podsumowuje Jędrzej Kowalczyk z FANUC Polska.

Wydarzenie odbędzie się 19 i 20 października 2021 na Zamku Topacz w miejscowości Ślęza koło Wrocławia. Więcej informacji na temat projektu, program spotkania oraz rejestracja udziału na stronie robochallenge.pl

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik październik 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje październik 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna październik 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów