RP2040 już dostępny w Farnell

RP2040 już dostępny w Farnell

Układ scalony zaprojektowany przez Fundację Raspberry Pi, który stanowi serce popularnej płytki deweloperskiej Raspberry Pi Pico, jest już dostępny jako samodzielny komponent. Cechuje się wysoką wydajnością oraz łatwością użytkowania, przy jednoczesnym zachowaniu korzystnej ceny.

Mikrokontroler Raspberry Pi RP2040 oferuje wysoką wydajność przetwarzania liczb całkowitych, pojemną wbudowaną pamięć oraz szereg opcji wejść i wyjść, dzięki czemu stanowi elastyczne rozwiązanie, sprawdzające się w szerokim zakresie aplikacji. Profesjonalni inżynierowie-projektanci, którzy mają już doświadczenia w pracy z Raspberry Pi, z łatwością przyjmą płytkę Raspberry Pi Pico i docenią zarówno jej łatwość użytkowania, jak i dostępność cenową.

Do kluczowych cech układu należą:

  • dwa rdzenie ARM Cortex-M0+, taktowane zegarem 133 MHz,
  • 264 kB wbudowanej pamięci SRAM,
  • 30 wielofunkcyjnych wyprowadzeń GPIO,
  • specjalizowane obwody, obsługujące popularne peryferia oraz programowany podsystem wejść i wyjść, umożliwiający zaawansowane wsparcie peryferiów,
  • czterokanałowy przetwornik analogowo-cyfrowy z wbudowanym czujnikiem temperatury,
  • wbudowany interfejs USB 1.1 z obsługą pracy w trybach hosta i urządzenia podrzędnego.

Lee Turner, Global Head of Semiconductors and SBC w Farnell, powiedział: „Niezmiernie się cieszymy, że Fundacja Raspberry Pi zdecydowała się oferować ten układ scalony jako samodzielny komponent. Płytka Raspberry Pi Pico, w której centrum jest układ RP2040, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów i pozwala wierzyć, że odmieni rynek mikrokontrolerów w taki sam sposób, jak pierwsza płytka Raspberry Pi przekształciła rynek komputerów jednopłytkowych. Klienci mogą teraz korzystać z Raspberry Pi Pico w trakcie projektowania i przejść do wykorzystania samodzielnych układów RP2040 w fazie produkcyjnej, uzyskując tym samym największą elastyczność projektowania.”

Farnell to najdłużej współpracujący partner Raspberry Pi. Jak dotąd sprzedał ponad 15 milionów sztuk produktów tej marki. Gromadzi w swoich magazynach kompletny zbiór komputerów jednopłytkowych Raspberry Pi, a w tym niedawno wprowadzone modele Raspberry Pi Pico, pozwalając klientom na budowanie różnorodnych urządzeń na potrzeby domowe, profesjonalne, edukacyjne czy do zastosowań komercyjnych. Klienci mogą ponadto skorzystać ze wsparcia technicznego, świadczonego przez 24 godziny na dobę w dni robocze oraz z bezpłatnego dostępu do wartościowych materiałów publikowanych online na stronach internetowych Farnell, a także w ramach społeczności inżynierów i twórców, element14.

https://pl.farnell.com/search?st=rp2040

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów