Jaki smartfon do zdjęć? Top 7 smartfonów

Jaki smartfon do zdjęć? Top 7 smartfonów

Aparaty w dzisiejszych smartfonach są tak dobre, że wiele osób zapomniało już o leżącej na dnie szuflady lustrzance. Producenci wciąż prześcigają się, który z nich stworzy urządzenie z lepszą specyfikacją, dzięki czemu odbiorcy dosłownie mogą przebierać w modelach. Które smartfony wyróżniają się na tle reszty ze względu na dobry aparat? Podpowiadamy!

Ranking smartfonów z najlepszym aparatem w 2021 roku – top 7 smartfonów

Nie będziemy zbytnio rozpisywać się na temat specyfikacji poszczególnych urządzeń, gdyż niezbędne informacje bez problemu można znaleźć na stronie producenta lub dystrybutora. Oto telefony z dobrym aparatem, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę:

  • Phone 12 – system dwóch aparatów oferuje doskonały tryb nocny i HDR. Obie matryce, podobnie zresztą jak aparat do selfie, nagrywają filmy w standardzie 4K. Modele iPhone 12 Pro i Pro Max mają potrójny aparat z tyłu. Jakość zdjęć robionych w nocy przed urządzenia marki Apple jest dużo wyższa niż w przypadku telefonów od konkurencji.
  • Samsung Galaxy S21 – dwa mniejsze modele z rodziny Galaxy S21 mają do zaoferowania potrójny system aparatu z tyłu oraz 10 MP kamerkę do selfie, z kolei model Ultra z tyłu ma aż cztery obiektywy i zapewnia stukrotny zoom hybrydowy oraz laserowy autofocus.
  • OnePlus 8 – główny sensor zastosowanego w nim potrójnego aparatu z tyłu ma rozdzielczość 48 megapikseli. Aparat zapewnia dobrą szczegółowość zdjęć, szybki autofocus i niski poziom szumów.
  • Xiaomi Mi 11 – wyposażony w potrójny aparat z sensorem głównym o rozdzielczości 108 megapikseli, który daje możliwość nagrywania filmów w 8K. Dwie dodatkowe matryce zapewniają wyższą jakość zdjęć niż wcześniejsze modele.
  • Huawei P40 Pro – potrójny system aparatów z tyłu, z czego główny 50 Mpix obsługuje niemający sobie równych tryb nocny. Aparat oferuje aż 10-krotne przybliżenie.
  • Samsung Galaxy Z Fold 2 – wyposażony został w potrójny zestaw aparatów, z czego każdy z nich ma rozdzielczość 12 Mpix, ale cechuje się inną jasnością. Świetnie odwzorowuje szczegóły i kolory.
  • Oppo Reno 4 Pro – zastosowano w nim potrójny aparat z sensorem głównym 48 Mpix, dzięki któremu można robić świetne zdjęcia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Rozpiętość cenowa w przypadku wymienionych wyżej modeli jest dość duża – przykładowo smartfon Oppo Reno 4 Pro kupić można za niecałe 3 tys. zł, z kolei za Samsung Galaxy Z Fold 2 zapłacić trzeba ponad 7 tys. zł. Dzięki temu każdy ma szansę wybrać model adekwatny nie tylko do swoich potrzeb, ale też finansowych możliwości.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów