Jaki smartfon do zdjęć? Top 7 smartfonów

Jaki smartfon do zdjęć? Top 7 smartfonów

Aparaty w dzisiejszych smartfonach są tak dobre, że wiele osób zapomniało już o leżącej na dnie szuflady lustrzance. Producenci wciąż prześcigają się, który z nich stworzy urządzenie z lepszą specyfikacją, dzięki czemu odbiorcy dosłownie mogą przebierać w modelach. Które smartfony wyróżniają się na tle reszty ze względu na dobry aparat? Podpowiadamy!

Ranking smartfonów z najlepszym aparatem w 2021 roku – top 7 smartfonów

Nie będziemy zbytnio rozpisywać się na temat specyfikacji poszczególnych urządzeń, gdyż niezbędne informacje bez problemu można znaleźć na stronie producenta lub dystrybutora. Oto telefony z dobrym aparatem, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę:

  • Phone 12 – system dwóch aparatów oferuje doskonały tryb nocny i HDR. Obie matryce, podobnie zresztą jak aparat do selfie, nagrywają filmy w standardzie 4K. Modele iPhone 12 Pro i Pro Max mają potrójny aparat z tyłu. Jakość zdjęć robionych w nocy przed urządzenia marki Apple jest dużo wyższa niż w przypadku telefonów od konkurencji.
  • Samsung Galaxy S21 – dwa mniejsze modele z rodziny Galaxy S21 mają do zaoferowania potrójny system aparatu z tyłu oraz 10 MP kamerkę do selfie, z kolei model Ultra z tyłu ma aż cztery obiektywy i zapewnia stukrotny zoom hybrydowy oraz laserowy autofocus.
  • OnePlus 8 – główny sensor zastosowanego w nim potrójnego aparatu z tyłu ma rozdzielczość 48 megapikseli. Aparat zapewnia dobrą szczegółowość zdjęć, szybki autofocus i niski poziom szumów.
  • Xiaomi Mi 11 – wyposażony w potrójny aparat z sensorem głównym o rozdzielczości 108 megapikseli, który daje możliwość nagrywania filmów w 8K. Dwie dodatkowe matryce zapewniają wyższą jakość zdjęć niż wcześniejsze modele.
  • Huawei P40 Pro – potrójny system aparatów z tyłu, z czego główny 50 Mpix obsługuje niemający sobie równych tryb nocny. Aparat oferuje aż 10-krotne przybliżenie.
  • Samsung Galaxy Z Fold 2 – wyposażony został w potrójny zestaw aparatów, z czego każdy z nich ma rozdzielczość 12 Mpix, ale cechuje się inną jasnością. Świetnie odwzorowuje szczegóły i kolory.
  • Oppo Reno 4 Pro – zastosowano w nim potrójny aparat z sensorem głównym 48 Mpix, dzięki któremu można robić świetne zdjęcia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Rozpiętość cenowa w przypadku wymienionych wyżej modeli jest dość duża – przykładowo smartfon Oppo Reno 4 Pro kupić można za niecałe 3 tys. zł, z kolei za Samsung Galaxy Z Fold 2 zapłacić trzeba ponad 7 tys. zł. Dzięki temu każdy ma szansę wybrać model adekwatny nie tylko do swoich potrzeb, ale też finansowych możliwości.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów