Rozwiązania firmy ON Semiconductor przyspieszające innowacje w IoT

Rozwiązania firmy ON Semiconductor przyspieszające innowacje w IoT

Farnell wprowadza do swojej oferty rozwiązania firmy ON Semiconductor wspierające nową platformę rozwojową. Nowa ekosystem upraszcza proces budowania urządzeń korzystających z Internetu Rzeczy, za sprawą szybkiego systemu prototypowania, opracowanego. Omawiane rozwiązanie jest prekonfigurowane do łączenia się z aplikacjami IoT i dostawcami usług przez chmurę. Platforma IoTConnect firmy Avnet została oparta na chmurze Microsoft Azure i na powiązanym programie Avnet IoT Partner Program, który umożliwił realizację takiego połączenia.

Powstałe środowisko eliminuje złożoność, związaną typowo z procesem rozwijania aplikacji IoT, umożliwiając producentom łatwe budowanie produktów i doświadczeń związanych z użytkowaniem tych produktów, a także wprowadzanie rozwiązań na rynek szybciej, przy jednoczesnym zmniejszaniu ryzyka.

Pierwszym ze wspieranych rozwiązań firmy ON Semiconductor jest zestaw RSL10 Sensor Development Kit, który został przygotowany z myślą o aplikacjach takich jak przemysłowe urządzenia noszone, monitorowanie zasobów i inteligentne systemy czujnikowe.

W zestawie znalazły się m.in. pobierający najniższą moc w swojej kategorii, układ radiowy dla protokołu Bluetooth Low Energy oraz szereg zaawansowanych czujników środowiskowych. Wśród nich: sensor inercyjny (3-osiowy akcelerometr, 3-osiowy żyroskop i pobierający niewiele prądu inteligentny hub do monitorowania ruchu), czujnik geomagnetyczny i czujnik natężenia oświetlenia otoczenia. Zestaw jest już dostępny i oferowany w dwóch wersjach:

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów