Rozwiązania firmy ON Semiconductor przyspieszające innowacje w IoT

Rozwiązania firmy ON Semiconductor przyspieszające innowacje w IoT

Farnell wprowadza do swojej oferty rozwiązania firmy ON Semiconductor wspierające nową platformę rozwojową. Nowa ekosystem upraszcza proces budowania urządzeń korzystających z Internetu Rzeczy, za sprawą szybkiego systemu prototypowania, opracowanego. Omawiane rozwiązanie jest prekonfigurowane do łączenia się z aplikacjami IoT i dostawcami usług przez chmurę. Platforma IoTConnect firmy Avnet została oparta na chmurze Microsoft Azure i na powiązanym programie Avnet IoT Partner Program, który umożliwił realizację takiego połączenia.

Powstałe środowisko eliminuje złożoność, związaną typowo z procesem rozwijania aplikacji IoT, umożliwiając producentom łatwe budowanie produktów i doświadczeń związanych z użytkowaniem tych produktów, a także wprowadzanie rozwiązań na rynek szybciej, przy jednoczesnym zmniejszaniu ryzyka.

Pierwszym ze wspieranych rozwiązań firmy ON Semiconductor jest zestaw RSL10 Sensor Development Kit, który został przygotowany z myślą o aplikacjach takich jak przemysłowe urządzenia noszone, monitorowanie zasobów i inteligentne systemy czujnikowe.

W zestawie znalazły się m.in. pobierający najniższą moc w swojej kategorii, układ radiowy dla protokołu Bluetooth Low Energy oraz szereg zaawansowanych czujników środowiskowych. Wśród nich: sensor inercyjny (3-osiowy akcelerometr, 3-osiowy żyroskop i pobierający niewiele prądu inteligentny hub do monitorowania ruchu), czujnik geomagnetyczny i czujnik natężenia oświetlenia otoczenia. Zestaw jest już dostępny i oferowany w dwóch wersjach:

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów