Dlaczego warto zaopatrzyć się we własną przenośną ładowarkę do auta elektrycznego?

Dlaczego warto zaopatrzyć się we własną przenośną ładowarkę do auta elektrycznego?

Samochody elektryczne to coraz bardziej popularne rozwiązanie, po które chętnie sięgają zwłaszcza osoby mieszkające w miastach. Dzięki nim mogą nie tylko poruszać się po strefach “zeroemisyjnych” bez obawy, ale również zadbać o środowisko w każdym innym miejscu, w którym się znajdą. Samochody te posiadają także szereg innych zalet, dlatego z czasem na pewno będzie pojawiać się ich na naszym rynku coraz więcej. Warto już teraz wiedzieć, jakie możliwości ładowania się z nimi wiążą.

Stacje ładowania w miastach

Jedna z najbardziej popularnych form ładowania samochodów elektrycznych to po prostu ładowanie ich na dedykowanych w tym celu stacjach ładowania. Powinny one znaleźć się w każdym mieście, a także na trasach pomiędzy nimi. Na szczęście coraz chętniej są wybierane przez właścicieli miejsc publicznych, takich jak choćby hotele czy stacje benzynowe. Dzięki temu każdy właściciel auta elektrycznego ma zapewniony stały dostęp do energii, niezbędnej w pojeździe.

Prywatne, domowe stacje ładowania

Kolejne popularne rozwiązanie to oczywiście przydomowe ładowarki, które doskonale sprawdzają się zarówno w garażach prywatnych, jak i w podziemnych halach w budownictwie wielorodzinnym. Ich ogromną zaletą jest między innymi możliwość zablokowania dostępu przez osoby postronne, co gwarantuje bezpieczeństwo nawet z podziemnym, wielorodzinnym garażu.

Przenośne ładowarki

Na koniec warto wspomnieć o rozwiązaniu, jakie może przydać się każdemu właścicielowi pojazdu elektrycznego podczas długiej podróży. Największy problem, jaki pojawia się bowiem podczas użytkowania takiego auta, to długa trasa, w czasie której możemy nie spotkać żadnego miejsca, służącego odpowiednią stacją.

Rozwiązaniem są przenośne ładowarki do samochodu elektrycznego. Rozwiązanie marki Zencar jest idealnym sposobem na uniezależnienie się od innych źródeł ładowania oraz na podróż marzeń samochodem elektrycznym, bez obawy o to, czy nie skończy się w nim zasilanie. Pozwala ono bowiem na podpięcie się do standardowego gniazda siłowego 16A, a dzięki uniwersalnej końcówce samochodowej typu 2, pasuje do większości modeli pojazdów spotykanych w naszym kraju.

Przenośna stacja ładowania jest urządzeniem kompaktowym, ale potężnym, które może pracować w zakresie mocy sięgającym nawet 11kW. Posiada łatwą i intuicyjną obsługę, polegającą na regulacji natężenia za pomocą jednego przycisku. Co więcej, urządzenie zapamiętuje ostatnie ustawienia, dzięki czemu nie zachodzi konieczność ich częstej zmiany.

Co równie ważne, przenośne ładowarki do samochodów elektrycznych wyposażone są w zaawansowane układy bezpieczeństwa, chroniące przed skokami napięcia i przeciążeniem. Wykrywają także inne uszkodzenia i awarie, w tym awarie uziemienia oraz przegrzanie. Dzięki temu dopływ prądu zostaje odcięty lub ograniczony w każdej niebezpiecznej sytuacji, chroniąc samochód przed szkodami.

To rozwiązanie jak widać sprawdzi się u każdego, kto chciałby być w pełni niezależny od publicznych stacji oraz wybierać się na dłuższe wypady poza dom. Skorzystaj z niego i ty, abyś mógł cieszyć się pełną swobodą, jaką daje samochód elektryczny.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów