Rozwiązania high-tech standardu LoRa-WAN od Miromico dostępne w ofercie Computer Controls

Rozwiązania high-tech standardu LoRa-WAN od Miromico dostępne w ofercie Computer Controls

Firma Computer Controls AG (CCAG) z siedzibą w Zurychu, specjalizująca się w dystrybucji wysokiej jakości komponentów elektronicznych oraz w doradztwie technicznym zyskuje możliwość dostarczania modułów FMLR oraz bramek do zastosowań LoRaWAN (Long Range WAN), układów analogowych, mieszanych oraz rozwiązań dedykowanych dla IoT od Miromico AG.

Głównym produktem nowej rodziny rozwiązań w portofolio CCAG jest obecnie najmniejszy moduł LoRaWAN od Miromico AG, oparty na MCU od Maxim Integrated. Moduł umożliwia bezprzewodowe połączenie z dowolnym urządzeniem, systemem oraz czujnikami komunikującymi się z niską przepustowością danych na dystansie wynoszącym ponad 50 km, np. dla inteligentnych rozwiązań miejskich. W celu zbudowania sieci IoT, system może zostać rozbudowany o dodatkowe czujniki małej mocy oparte na zewnętrznych układach rozszerzeń.

FMLR-8x-x-STLx

Miniaturowe moduły FMLR o powierzchni 14×19,5 mm, pozwalają na bezproblemową integrację z instalacjami LoRaWAN. Rozwiązanie może być stosowane w telemetrii, inteligentnych systemach pomiarowych, czujnikach bezprzewodowych, bezprzewodowym zbieraniu danych oraz systemach automatyki przemysłowej i domowej.

FMLR-72-x-STL0Z-(4M)

LoRaWAN to znana na całym świecie technologia radiowa do transmisji danych IoT, pozwalająca uzyskać dostęp do miejsc pozostających poza zasięgiem współczesnych systemów komunikacji mobilnej. Protokół LoRaWAN dla modułu jest dostępny jako rozwiązanie open source i może być obsługiwany przez zintegrowany mikrokontroler. Moduły są dostępne z dodatkową wbudowaną pamięcią flash, która umożliwia aktualizację w trybie Over-The Air (OTA).

FMLR-6x-x-RSxx-(4M)

Dodatkowym atutem produktów Miromico jest FMLR-PGWC mPCIe LoRaWAN gateway jako rozwiązanie plug-and-play dla bezprzewodowych sieci komunikacyjnych o dużym zasięgu i małej mocy zgodnie ze standardem LoRaWAN. Karta w postaci mini PCIe komunikuje się z procesorem hosta poprzez szeregowy interfejs USB 2.0 (CDC).

Dzięki rozwiązaniom firmy Miromico AG, która została założona w 2002 r. jako wyodrębniona jednostka ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii (ETH) w Zurychu, CCAG posiada obecnie w swojej ofercie sprzedaży zaawansowane produkty dla obszaru LoRaWAN i po raz kolejny podkreśla swoją pozycję, jako dostawcy kompleksowych usług dla firm z branży high-tech.

Więcej na stronach www.miromico.com, www.ccontrols.net

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów