Nowy komputer Raspberry Pi 400 jest dostępny w Farnell

Nowy komputer Raspberry Pi 400 jest dostępny w Farnell

Najnowsza wersja komputera jednopłytkowego Raspberry Pi, w postaci stacjonarnej, kompaktowej jednostki, zamkniętej w obudowie ze zintegrowaną klawiaturą - Raspberry Pi 400, jest dostępna u globalnego dystrybutora komponentów elektronicznych Farnell. W ofercie znajduje się, także zestaw, który oprócz komputerka, zawiera zaprogramowaną kartę SD, zasilacz, mysz, przewodnik dla początkujących i kabel micro HDMI. Wystarczy podłączyć monitor i można rozpocząć przygodę z Raspberry Pi 400.

Raspberry Pi 400 jest idealnym komputerem stacjonarnym, do użytku domowego lub edukacyjnego, ale sprawdzi się, także w zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych, np. w terminalach, czy punktach sprzedaży. Komputer w tej wersji integruje klawiaturę i komponenty elektroniczne w całkowicie zamkniętej kompaktowej jednostce a jednocześnie zapewnia wysoką wydajność i bogate funkcje, najważniejsze z nich to:

  • Procesor: czterordzeniowy, 64-bitowy procesor ARM Cortex-A72 Broadcom BCM2711 28 nm, taktowany zegarem 1,8 GHz, oferujący wiodącą w branży wydajność i energooszczędność;
  • Pamięć: 4 GB LPDDR4-3200 RAM i gniazdo kart micro SD do przechowywania systemu operacyjnego, aplikacji i danych;
  • Łączność: dwuzakresowa sieć bezprzewodowa 802.11ac zapewniająca rzeczywiste szybkości transmisji danych powyżej 100 Mb/s, Gigabit Ethernet i Bluetooth 5.1. Dwa porty SuperSpeed USB 3.0 mogą służyć do podłączania szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych;
  • Multimedia: dwa porty micro-HDMI, obsługujące do 4K p60;
  • Interfejs: klienci mogą łatwo zintegrować Raspberry Pi 400 z projektami osadzonymi za pomocą poziomego 40-pinowego złącza GPIO.

Raspberry Pi 400 jest dostępny w sześciu językach klawiatury: dla Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii i Ameryki Północnej. Zapewnia wszystkie funkcje komputera stacjonarnego w niewielkiej obudowie i przystępnej cenie. Podczas gdy Raspberry Pi 4 przełamał bariery w swojej wszechstronności do użytku jako komputer stacjonarny, Raspberry Pi 400 oferuje tę moc obliczeniową w atrakcyjnym i przyjaznym dla użytkownika pakiecie. Jest to produkt, który zmienia zasady gry i jest prawdziwym konkurentem w dostarczaniu niedrogich urządzeń stacjonarnych, a także szybko wprowadzanych na rynek rozwiązań wbudowanych.

Farnell jest największym producentem i dystrybutorem Raspberry Pi i do tej pory sprzedał ponad 15 milionów sztuk. Posiada w ofercie wszystkie wersje komputera jednopłytkowego Raspberry Pi, umożliwiając klientom budowanie szerokiej gamy urządzeń do użytku domowego, zawodowego, edukacyjnego lub komercyjnego. Dostępny jest różnorodny ekosystem akcesoriów, w tym obudowy, zasilacze, kable micro HDMI i nowa kamera wysokiej rozdzielczości. Klienci mogą również korzystać z całodobowej pomocy technicznej, a także bezpłatnego dostępu do cennych zasobów online na stronie Farnell oraz społeczności inżynierów i twórców element14.

http://bit.ly/2Wgbh2N

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów