Nowy komputer Raspberry Pi 400 jest dostępny w Farnell

Nowy komputer Raspberry Pi 400 jest dostępny w Farnell

Najnowsza wersja komputera jednopłytkowego Raspberry Pi, w postaci stacjonarnej, kompaktowej jednostki, zamkniętej w obudowie ze zintegrowaną klawiaturą - Raspberry Pi 400, jest dostępna u globalnego dystrybutora komponentów elektronicznych Farnell. W ofercie znajduje się, także zestaw, który oprócz komputerka, zawiera zaprogramowaną kartę SD, zasilacz, mysz, przewodnik dla początkujących i kabel micro HDMI. Wystarczy podłączyć monitor i można rozpocząć przygodę z Raspberry Pi 400.

Raspberry Pi 400 jest idealnym komputerem stacjonarnym, do użytku domowego lub edukacyjnego, ale sprawdzi się, także w zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych, np. w terminalach, czy punktach sprzedaży. Komputer w tej wersji integruje klawiaturę i komponenty elektroniczne w całkowicie zamkniętej kompaktowej jednostce a jednocześnie zapewnia wysoką wydajność i bogate funkcje, najważniejsze z nich to:

  • Procesor: czterordzeniowy, 64-bitowy procesor ARM Cortex-A72 Broadcom BCM2711 28 nm, taktowany zegarem 1,8 GHz, oferujący wiodącą w branży wydajność i energooszczędność;
  • Pamięć: 4 GB LPDDR4-3200 RAM i gniazdo kart micro SD do przechowywania systemu operacyjnego, aplikacji i danych;
  • Łączność: dwuzakresowa sieć bezprzewodowa 802.11ac zapewniająca rzeczywiste szybkości transmisji danych powyżej 100 Mb/s, Gigabit Ethernet i Bluetooth 5.1. Dwa porty SuperSpeed USB 3.0 mogą służyć do podłączania szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych;
  • Multimedia: dwa porty micro-HDMI, obsługujące do 4K p60;
  • Interfejs: klienci mogą łatwo zintegrować Raspberry Pi 400 z projektami osadzonymi za pomocą poziomego 40-pinowego złącza GPIO.

Raspberry Pi 400 jest dostępny w sześciu językach klawiatury: dla Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii i Ameryki Północnej. Zapewnia wszystkie funkcje komputera stacjonarnego w niewielkiej obudowie i przystępnej cenie. Podczas gdy Raspberry Pi 4 przełamał bariery w swojej wszechstronności do użytku jako komputer stacjonarny, Raspberry Pi 400 oferuje tę moc obliczeniową w atrakcyjnym i przyjaznym dla użytkownika pakiecie. Jest to produkt, który zmienia zasady gry i jest prawdziwym konkurentem w dostarczaniu niedrogich urządzeń stacjonarnych, a także szybko wprowadzanych na rynek rozwiązań wbudowanych.

Farnell jest największym producentem i dystrybutorem Raspberry Pi i do tej pory sprzedał ponad 15 milionów sztuk. Posiada w ofercie wszystkie wersje komputera jednopłytkowego Raspberry Pi, umożliwiając klientom budowanie szerokiej gamy urządzeń do użytku domowego, zawodowego, edukacyjnego lub komercyjnego. Dostępny jest różnorodny ekosystem akcesoriów, w tym obudowy, zasilacze, kable micro HDMI i nowa kamera wysokiej rozdzielczości. Klienci mogą również korzystać z całodobowej pomocy technicznej, a także bezpłatnego dostępu do cennych zasobów online na stronie Farnell oraz społeczności inżynierów i twórców element14.

http://bit.ly/2Wgbh2N

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów