Narzędzia deweloperskie marki MegiQ do aplikacji radiowych i mikrofalowych

Narzędzia deweloperskie marki MegiQ do aplikacji radiowych i mikrofalowych

Dystrybutor rozwiązań rozwojowych Farnell, wzbogacił swoją ofertę aparatury kontrolno-pomiarowej o narzędzia MegiQ, pomagające w rozwijaniu systemów radiowych i mikrofalowych. Farnell to jedyny dystrybutor, który oferuje pełny wybór wektorowych analizatorów sieci firmy MegiQ i systemów pomiarowych do anten, powszechnie stosowanych przez projektantów, którzy tworzą, badają i kontrolują sprzęt do komunikacji bezprzewodowej oraz urządzenia IoT.

Produkty marki MegiQ należą do najbardziej przystępnych cenowo profesjonalnych narzędzi do rozwijania systemów RF na rynku. Dzięki temu są bardzo atrakcyjne dla startupów działających w branży IoT oraz dla uniwersytetów, poszukujących sposobu na wyposażenie wielostanowiskowych laboratoriów. Użytkownicy tych produktów korzystają z kompletnych, łatwych w użyciu i niezawodnych narzędzi pomiarowych oraz akcesoriów, sprawdzających się w większości systemów bezprzewodowych oraz pokrywających zakres częstotliwości mikrofalowych aż do 6 GHz. Narzędzia i akcesoria marki MegiQ mogą być stosowane na potrzeby badań, prac rozwojowych oraz kontrolowania i testowania produktów, nie tylko w środowisku edukacyjnym i badawczym, ale i produkcyjnym, w branżach takich jak półprzewodnikowa, motoryzacyjna i telekomunikacyjna.

Innowacyjne narzędzia radiowe MegiQ zostały zaprojektowane przez inżynierów i z myślą o inżynierach. Zapewniają użytkownikom wszystko co potrzebne, aby projektować i testować systemy komunikacji bezprzewodowej i urządzenia IoT. Ten kompleksowy i potężny zbiór narzędzi jest szczególnie przydatny do badań konstrukcji anten i pozwala inżynierom mierzyć oraz optymalizować impedancje, a także badać charakterystyki emisyjne anten, a więc realizować trudne zadanie, oparte o zjawiska często praktycznie niewidoczne dla inżynierów. Wszelkie oprogramowanie, potrzebne do pracy z narzędziami MegiQ, jest dostarczane w zestawie i nie wymaga ponoszenia opłat licencyjnych. Jest ponadto kompatybilne ze wszelkiego rodzaju klasycznymi komputerami.

Wśród kompletnego wyboru narzędzi MegiQ, służących do rozwijania produktów radiowych i dostępnych obecnie w sklepie online Farnell, znaleźć można:

  • Wektorowe Analizatory Sieci (VNA - Vector Network Analyser) – wszystkie z nich są dostarczane z bogatym w funkcje oprogramowaniem komputerowym, które pozwala na wykonywanie pomiarów, przechowywanie wyników i wykreślanie graficznych charakterystyk. W oprogramowanie wbudowany jest też unikalny kalkulator układów dopasowujących i symulator, upraszczający projektowanie anten;
  • Zestaw do kalibracji symetrycznej – zestaw interfejsowy do pomiarów UFL i symetrycznych, zawierający przejściówkę SMA – UFL i kilka dodatkowych adapterów z SMA i UFL na wyprowadzenia symetryczne;
  • System pomiaru promieniowania – służy do mierzenia faktycznej ilości energii emitowanej w postaci fal radiowych z anteny. Pozwala na odczyt wzmocnienia i całkowitej emitowanej mocy lub sprawności anteny;
  • Zestawy edukacyjne – Analizatory VNA marki MegiQ mogą być doposażone o specjalnie przygotowane zestawy edukacyjne, świetnie sprawdzające się w rękach studentów i początkujących inżynierów. Zestawy te zawierają wszystkie potrzebne akcesoria i przewodnik, który krok po kroku prowadzi poczatkujących użytkowników by nauczyć ich jak korzystać z wektorowych analizatorów sieci.

Produkty marki MegiQ są projektowane tak, aby zapewnić jak najbardziej bogaty zestaw funkcji, tak dla osób początkujących, jak i dla doświadczonych projektantów. Te innowacyjne rozwiązania są gotowe do użycia od razu po wyjęciu z pudełka i są niezwykle użyteczne oraz umożliwiają bardzo szybkie zdobywanie nowych umiejętności projektanckich.

https://pl.farnell.com/search?st=megiq

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2024

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec - kwiecień 2024

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje styczeń 2024

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2024

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich marzec 2024

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów