Elmark Automatyka inwestuje w warszawskie technikum

Elmark Automatyka inwestuje w warszawskie technikum

Firma Elmark Automatyka od ponad 30 lat jest aktywnym graczem w branży automatyki przemysłowej. Zdobywają klientów dzięki pokaźnej bazie oferowanych produktów, prowadzeniu specjalistycznych szkoleń, eksperckiej wiedzy oraz zaangażowaniu w rozwój polskiego przemysłu. Teraz postanowili wspierać rozwój szkół kształcących w zawodzie technik mechatronik/automatyk.

Współpraca partnerska firmy Elmark Automatyka z Technikum Mechatronicznym nr 1 rozpoczęła się w połowie 2019. Chcieliśmy jak najdokładniej poznać potrzeby sektora edukacji. Rozmawialiśmy z nauczycielami, analizowaliśmy wymagania Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, szukaliśmy nieszablonowych rozwiązań. Przez rok udało nam się opracować innowacyjne rozwiązanie Bi-Learningowe, które będzie przygotowywać uczniów do podjęcia pracy w innowacyjnych sektorach przemysłu. W skład naszego rozwiązania wchodzą: stanowisko edukacyjne spełniające (i znacznie wykraczające poza) wymagania egzaminacyjne CKE, autorski zbiór zadań, specjalnie skonfigurowaną platformę GitHub oraz specjalne szkolenie dla nauczycieli. Uznaliśmy, że samo przekazanie sprzętu nie będzie wystarczające, aby w pełni wykorzystać możliwości jakie otwiera nasze stanowisko edukacyjne, musimy zrobić znacznie więcej.

W dniu 04.09.2020, w Technikum Mechatronicznym, odbyło się uroczyste przekazanie stanowisk Elmatic EA01. Głos zabrali Pan dyrektor Sławomir Kasprzak oraz przedstawiciele firmy Elmark Automatyka. “Prawda jest taka, że nie da się realizować edukacji zawodowej bez współpracy z pracodawcami” – nie można nie zgodzić się ze słowami Sławomira Kasprzaka Dyrektora Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie.

Przy pracach projektowych brali udział absolwenci naszego partnera edukacyjnego. Zwrócili oni uwagę na kilka praktycznych rozwiązań, które ułatwią wykorzystanie zestawu w procesie dydaktycznym. Sprostaliśmy trudnemu zadaniu - przystosować nowoczesny sprzęt przemysłowy do wymagań środowiska szkolnego. W kwestii wyboru komponentów nie pozwoliliśmy sobie żadne kompromisy - tylko topowe modele sterowników, falowników itp. “Szkoła, która kształci w zawodach związanych z nową technologią, musi sięgać po najnowsze technologie. W polskim systemie szkolnym jest to prawie niemożliwe”.

Swoimi działaniami chcemy wyraźnie pokazać, że edukacja z zakresu automatyki, robotyki, przemysłu 4.0 może być świetną przygodą już na etapie szkół średnich. Wierzymy, że nasze zaangażowanie sprawi, że uczniowie Technikum Mechatronicznego, gdy opuszczą mury szkoły, będą świetnie przygotowani do dalszego rozwoju na studiach technicznych lub podjęcia pracy w innowacyjnym przedsiębiorstwie. “Wiem jaki stres przeżywa młody człowiek gdy zaczyna. Wierzymy mocno, że uczniowie, którzy są na początku kariery zawodowej, już zetkną się z najnowszymi technologiami, łatwo będą je adaptować w przyszłości. Będą z nimi zaznajomieni, nie będą się ich obawiać. Przełoży się to na sukces całej Polskiej gospodarki” powiedział Marek Falkowski Business Development Manager, Elmark Automatyka.

https://bit.ly/3kZvsfB

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów