Farnell dostarcza nowy moduł Bluetooth 5.0 Low Energy firmy Panasonic

Farnell dostarcza nowy moduł Bluetooth 5.0 Low Energy firmy Panasonic

Dystrybutor rozwiązań rozwojowych Farnell, rozpoczął dostawy modułu PAN1780 firmy Panasonic opartego na kontrolerze Nordic nRF52840, realizującego funkcje interfejsu Bluetooth 5.0 Low Energy (LE). Warto dodać, że Farnell to jedyny w Europie dystrybutor, który posiada te moduły na stanie magazynowym, a także realizuje wysyłkę w dniu złożenia zamówienia.

Moduł PAN1780 idealnie nadaje się do urządzeń IoT i inteligentnych aplikacji domowych. Jego wymiary to jedynie 15,6×8,7×2 mm. Wykorzystuje protokół Bluetooth 5.0, zrealizowany z użyciem sprawdzonego stosu Bluetooth mesh i jest polecany do wykorzystania w urządzeniach IoT w ramach infrastruktury inteligentnych miast, sieci przemysłowych lub w robotyce, w aplikacjach Przemysłu 4.0. Jego podstawowe cechy to:

  • Rdzeń Cortex M4F, wyposażony w 256 kB pamięci RAM i wbudowaną pamięcią Flash o pojemności 1 MB, dzięki której nie ma potrzeby stosować zewnętrznego CPU, zmniejszając przy tym złożoność projektu, zajmowaną przestrzeń i całkowity koszt.
  • Ultra-niski pobór prądu czyni ten moduł idealnym do stosowania w aplikacjach zasilanych bateryjnie.
  • Moc wyjściowa do 8 dBm, oraz wysoka czułość -95 dBm układu nRF52840 w połączeniu ze wsparciem trybu Low Energy, uwzględnionym już na etapie projektowania warstwy fizycznej, ułatwia stosowanie w aplikacjach, w których wymagany jest duży zasięg transmisji.
  • Bogaty zestaw funkcji bezpieczeństwa, realizowany z użyciem mechanizmu ARM TrustZone CryptoCell 310, umożliwia bezpieczną pracę podzespołu, czyniąc układ idealnym komponentem do urządzeń monitorujących stan zdrowia, stosowanych w medycynie, lub przetwarzających dane na krawędziach sieci.
    Moduł pracuje w temperaturach od -40 do +85°C i ma wbudowany czujnik temperatury.

Protokół Bluetooth® 5.0 pozwala na przesył danych, z szybkością do 2 Mb/s z użyciem zaimplementowanej warstwy fizycznej Low Energy oraz na zwiększenie zasięgu, gdy warstwa fizyczna nadaje z szybkością 500 kb/s lub 125 kb/s. Co więcej, nowe rozszerzenie funkcji rozgłaszania pozwala na przesyłanie znacznie większych ilości danych w scenariuszach komunikacji bezpołączeniowej. Warto dodać, że moduł PAN1780 wspiera także protokół NFC Typu 2 (Near Field Communication, NFC-A), w celu uproszczenia parowania i implementacji rozwiązań płatności (przy czym wymagane jest wtedy użycie dodatkowej, zewnętrznej anteny).

https://bit.ly/3jWL3Mn

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik sierpień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna sierpień 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów