Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

YAMAHA szkoli specjalistów w Centrum Technologiczno-Szkoleniowym RENEX

YAMAHA szkoli specjalistów w Centrum Technologiczno-Szkoleniowym RENEX

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe w zakresie automatyzacji YAMAHA Motor Europe rozpoczęła proces rozbudowywania swoich europejskich kadr i zwiększania kompetencji robotyków i automatyków zaangażowanych w realizowane przez nią projekty. W tym celu firma zdecydowała się nawiązać współpracę z jednostką szkoleniowo-badawczą zdolną do prowadzenia specjalistycznych kursów z zakresu zaawansowanej obsługi, programowania i integracji robotów przemysłowych. Kryteria, którymi kierowała się YAMAHA to kompetencje specjalistów, wyposażenie jednostki i jej położenie.

Spośród lokalizacji w całej Europie wybór padł na CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX we Włocławku. O wyborze przeważyła infrastruktura tej jednostki, kompetencje specjalistów działów szkoleniowych i badawczo-rozwojowych oraz wcześniejsza wieloletnia współpraca z RENEX jako dystrybutorem robotów YAMAHA. Centrum jest wyposażone w zautomatyzowane testowe linie produkcyjne oraz roboty szkoleniowe i prototypowe. Na co dzień są tu prowadzone prace badawczo-rozwojowe nad zaawansowanymi technologiami z zakresu robotyki i automatyki. W ramach działalności Centrum opracowano między innymi wyróżnioną Godłem Teraz Polska serię robotów REECO. W Centrum, partnerzy i klienci RENEX, mogą również przeprowadzać testy dostępnych przez cały czas na miejscu zaawansowanych urządzeń i robotów przemysłowych w warunkach kompletnych, zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

RENEX jest wyspecjalizowanym podmiotem doradczo-szkoleniowym. W skład Grupy wchodzi m.in. RENEX EEC - największe autoryzowane Centrum Szkoleniowe IPC w Europie Środkowo-Wschodniej oferujące kursy z zakresu standardów stosowanych w branży elektronicznej i ochrony antystatycznej. Ponadto Grupa RENEX prowadzi indywidualnie dobrane szkolenia z zakresu robotyki i automatyki przeznaczone dla operatorów urządzeń i linii produkcyjnych.

„To dla nas ogromne wyróżnienie, że dziś, po latach przemian – specjaliści ze świata przyjeżdżają do nas, żeby się szkolić. Profesjonalizm i ciężka praca inżynierów całej Grupy RENEX zostały zauważone i docenione, dzięki czemu Polska i nasz rodzimy Włocławek stają się znane wśród specjalistów z całego świata jako miejsca, gdzie opracowywane są najnowocześniejsze technologie i dokąd przyjeżdżają oni doskonalić swoje umiejętności. Napawa to szczerą dumą.” komentowali Państwo Marzena Szczotkowska-Topić i Predrag Topić – właściciele RENEX Group.

www.renex.pl

 

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów