Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

„The era of AIoT: Context, Capabilities and Future of AioT" - nowy ebook opublikowany przez Farnell

„The era of AIoT: Context, Capabilities and Future of AioT" - nowy ebook opublikowany przez Farnell

Sztuczna Inteligencja AI (Artificial Intelligence) i Internet Rzeczy IoT (Internet of Things) zmieniają charakter i sposoby pracy na całym świecie. Sama sztuczna inteligencja nie jest nową ideą. Pojawiła się już w latach 50. XX wieku i od tego czasu rozrastała się, aby być obecnie kluczową technologią o ogromnym potencjale. Daje ekscytujące perspektywy dla biznesu i otwiera nowe możliwości rynkowe.

Już teraz jesteśmy świadkami wielkiego wpływu sztucznej inteligencji, jest implementowana w inteligentnych asystentach domowych, w systemach bezpieczeństwa i monitorowania oraz w systemach sprzedaży detalicznej i w medycynie.

Według raportu firmy McKinsey, światowy rynek technologii opartych o AIoT, a więc oprogramowania, sprzętu i usług z nimi związanych, ma rosnąć w tempie 25% rocznie i przekroczyć wartość 130 miliardów dolarów w 2025 roku. Z danych tych wynika, że nasze życie będzie w przyszłości silnie zależne od sztucznej inteligencji. Chcąc edukować czytelników na temat tej technologii, Farnell opublikował nowy, anglojęzyczny ebook: „The era of AioT: Context, Capabilities and Future of AIoT" („Era AIoT, Kontekst, Możliwości i Przyszłość AIoT").

W publikacji skrupulatnie opisano przyszłość rozwoju sztucznej inteligencji, wyjaśniono powiązania pomiędzy AI, uczeniem maszynowym ML (Machine Learning) i głębokim uczeniem DL (Deep Learning) oraz pokazano dostępne obecnie platformy, które pozwolą rozpocząć prace nad pierwszymi rozwiązaniami IoT opartymi o sztuczną inteligencję.

Ankur Tomar, Technical Marketing Manager w firmie Farnell, powiedział: „Bardzo się cieszymy, że możemy przedstawić tę publikację w czasie, gdy wszyscy rozmawiają właśnie o tym, w jaki sposób sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje codzienne życie. W ebooku kompleksowo objaśniamy naszym czytelnikom, czym jest sztuczna inteligencja, na jakie typy się dzieli, jakie ma możliwości i jakie może mieć zastosowania."

Omawiany ebook można pobrać ze strony: https://pl.farnell.com/aiot-ebook-lp

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje styczeń 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów