„The era of AIoT: Context, Capabilities and Future of AioT" - nowy ebook opublikowany przez Farnell

„The era of AIoT: Context, Capabilities and Future of AioT" - nowy ebook opublikowany przez Farnell

Sztuczna Inteligencja AI (Artificial Intelligence) i Internet Rzeczy IoT (Internet of Things) zmieniają charakter i sposoby pracy na całym świecie. Sama sztuczna inteligencja nie jest nową ideą. Pojawiła się już w latach 50. XX wieku i od tego czasu rozrastała się, aby być obecnie kluczową technologią o ogromnym potencjale. Daje ekscytujące perspektywy dla biznesu i otwiera nowe możliwości rynkowe.

Już teraz jesteśmy świadkami wielkiego wpływu sztucznej inteligencji, jest implementowana w inteligentnych asystentach domowych, w systemach bezpieczeństwa i monitorowania oraz w systemach sprzedaży detalicznej i w medycynie.

Według raportu firmy McKinsey, światowy rynek technologii opartych o AIoT, a więc oprogramowania, sprzętu i usług z nimi związanych, ma rosnąć w tempie 25% rocznie i przekroczyć wartość 130 miliardów dolarów w 2025 roku. Z danych tych wynika, że nasze życie będzie w przyszłości silnie zależne od sztucznej inteligencji. Chcąc edukować czytelników na temat tej technologii, Farnell opublikował nowy, anglojęzyczny ebook: „The era of AioT: Context, Capabilities and Future of AIoT" („Era AIoT, Kontekst, Możliwości i Przyszłość AIoT").

W publikacji skrupulatnie opisano przyszłość rozwoju sztucznej inteligencji, wyjaśniono powiązania pomiędzy AI, uczeniem maszynowym ML (Machine Learning) i głębokim uczeniem DL (Deep Learning) oraz pokazano dostępne obecnie platformy, które pozwolą rozpocząć prace nad pierwszymi rozwiązaniami IoT opartymi o sztuczną inteligencję.

Ankur Tomar, Technical Marketing Manager w firmie Farnell, powiedział: „Bardzo się cieszymy, że możemy przedstawić tę publikację w czasie, gdy wszyscy rozmawiają właśnie o tym, w jaki sposób sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje codzienne życie. W ebooku kompleksowo objaśniamy naszym czytelnikom, czym jest sztuczna inteligencja, na jakie typy się dzieli, jakie ma możliwości i jakie może mieć zastosowania."

Omawiany ebook można pobrać ze strony: https://pl.farnell.com/aiot-ebook-lp

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich październik 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów