Maleją wartości zamówień na sprzęt do produkcji półprzewodników

Maleją wartości zamówień na sprzęt do produkcji półprzewodników
Jak informuje SEMI, w Ameryce Północnej, w pierwszym kwartale 2019 r., zarejestrowano sekwencyjne oraz roczne spadki wartości rachunków wystawianych przez producentów sprzętu półprzewodnikowego. Amerykańscy producenci wyposażenia fabryk zaksięgowali na całym świecie około 13,79 mld dolarów. To kwota niższa o 8% niż notowana w kwartale poprzednim, kiedy to wyniosła blisko 14,96 mld dolarów, i o 19% mniejsza niż 16,99 mld sprzed roku.

W pierwszym kwartale 2019 r. wśród wszystkich regionów najwyższy sekwencyjny i roczny wzrost wartości zamówień na sprzęt do produkcji półprzewodników odnotowano na Tajwanie - kwartalnie rachunki wzrosły o 36%, a rocznie aż o 68%, do 3,81 mld dolarów. Tajwan odzyskał wiodącą pozycję na rynku wyposażenia produkcyjnego dla branży półprzewodnikowej.
Na drugą pozycję spadła Korea, notując roczny spadek wartości zamówień na poziomie 54% oraz spadek sekwencyjny o 8%, do 2,89 mld dolarów. Z wartością 2,36 mld dolarów trzecie miejsce zajęły Chiny - sprzedaż spadła tu o 13% w stosunku do kwartału poprzedniego i o 11% w porównaniu z rokiem wcześniejszym.
Zestawienie przygotowane zostało wspólnie z organizacją Semiconductor Equipment Association of Japan (SEAJ), z wykorzystaniem danych pochodzących z ponad 80 światowych firm specjalizujących się w produkcji wyposażenia fabryk wytwarzających półprzewodniki.
DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich lipiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów