Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Społeczność element14 i firma Kitronik uruchamiają edukacyjną inicjatywę Summer Code Club Challenge

Społeczność element14 i firma Kitronik uruchamiają edukacyjną inicjatywę Summer Code Club Challenge
Internetowa społeczność dla inżynierów - element14.com - ogłosiła uruchomienie najnowszego programu na rzecz edukacji w dziedzinach naukowo-technicznych i matematycznych. Nowa inicjatywa nosi nazwę "Summer Code Club Challenge" i jest prowadzona we współpracy z firmą Kitronik, która tworzy zestawy do budowy projektów edukacyjnych.

Wspólna inicjatywa zapewni dostęp i materiały potrzebne do stworzenia lokalnych klubów programistycznych dla młodych ludzi.

Każdy, kto chciałby poprowadzić klub programistyczny w okresie od czerwca do sierpnia 2019 roku, może zgłosić się i opisać, kiedy, gdzie i w jaki sposób zamierza go zorganizować. Zgłaszać można też kluby istniejące. Wybrani inicjatorzy otrzymają zestawy micro:bit i Kitronik Inventor Kit, w których znajdzie się komplet sprzętu i materiałów potrzebnych do przeprowadzania pełnych zajęć na temat prostych projektów i eksperymentów elektronicznych.

Wśród klubów uczestniczących w programie zorganizowany zostanie konkurs. Kluby będą miały za zadanie wymyślić prostą, interaktywną grę, opartą o zestawy, które otrzymały. Na koniec lata zespół ekspertów wybierze jeden z tych projektów, by nagrodzić go kompletem dziesięciu zestawów Raspberry Pi model B+ Starter Kit, wartym około 500 dolarów.

Summer Code Club Challenge bazuje na sukcesie ubiegłorocznej inicjatywy "Great micro:bit giveaway", w ramach której rozdawano zestawy deweloperskie micro:bit, i która zainspirowała powstanie licznych projektów w szkołach na całym świecie. Celem nowego programu jest umożliwienie rodzicom, nauczycielom i osobom dbającym o edukację w zakresie nauk technicznych tworzenia lokalnych, letnich klubów programistycznych. Będą one pomagać młodym ludziom uczyć się programowania oraz uzyskiwać dostęp do pomocy i materiałów związanych z programowaniem i posługiwaniem się urządzeniami elektronicznymi w czasie, gdy szkoły są zamknięte.

Farnell

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów