Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Farnell oferuje kolejne rozszerzenia dla Arduino - nowe płytki serii MKR

Farnell oferuje kolejne rozszerzenia dla Arduino - nowe płytki serii MKR
Farnell poszerzył swoją ofertę produktów do systemów wbudowanych o cztery nowe - potężne, a zarazem niewielkie - płytki rozszerzeń do Arduino serii MKR Shields. Zostały one zaprojektowane, by zwiększyć możliwości wykorzystania Arduino i pozwolić na tworzenie nowych rodzajów aplikacji. Rozbudowana oferta produktów z rodziny Arduino MKR, dostępna w sklepie Farnell, daje twórcom, inżynierom i projektantom prototypów nowy zestaw akcesoriów, które można z łatwością wykorzystać w szeregu aplikacji IoT, upraszczając tym samym podróż, jaką stanowi przechodzenie od prototypu do produkcji.

Akcesoria do Arduino z otwartymi projektami źródłowymi są idealne do bateryjnie zasilanych aplikacji, pracujących na krańcach sieci IoT i wykorzystywanych do monitorowania środowiska, śledzenia zasobów, a także w rolnictwie, monitorowaniu poboru energii oraz w automatyce przemysłowej.

Nowe płytki cechują się wbudowanymi interfejsami komunikacyjnymi i niezwykle niskim poborem prądu. Platforma jest udostępniona na pełnych zasadach open-source. Wszystkie nowe płytki mają standardowe wymiary, typowe dla modułów do Arduino, 32-bitowy mikrokontroler ARM oraz różne wybory wbudowanych interfejsów, takich jak Wi-Fi, GSM, NB-IoT, SigFox i LoRa.

Wśród nowych produktów znaleźć można:

Arduino MKR Motor Carrier - płytka ta to idealne uzupełnienie płytek MKR, gdyż pozwala użytkownikom błyskawicznie prototypować i budować projekty. Dzięki modułowi MKR Motor Carrier, użytkownicy mogą podłączyć kilka silników i czujników do swojego projektu mechatronicznego i sterować serwonapędami, silnikami stałoprądowymi lub krokowymi. Można go również wykorzystać do podłączania innych elementów wykonawczych i sensorów za pomocą szeregu 3-pinowych wyprowadzeń typu męskiego.

Arduino MKR ENV Shield - płytka ta ma wymiary 61×25 mm i waży jedynie 32 g. Wymaga zasilania napięciem 3,3 V i pozwala łatwo zbierać oraz gromadzić dane środowiskowe, pozyskiwane za pomocą szeregu czujników. Sensory monitorują ciśnienie atmosferyczne, temperaturę, wilgotność, natężenie oświetlenia oraz natężenie promieniowania ultrafioletowego (UVA i UVB). Płytka została wyposażona w czytnik kart pamięci microSD oraz jest dostarczana z kompletną, gotową do użycia biblioteką, umożliwiającą odczytywanie wartości z różnych czujników. W efekcie bardzo łatwo jest tworzyć nowe rozwiązania i wprowadzać mechanizmy zbierania danych do projektów bazujących na Arduino.

Arduino MKR RGB Shield - dzięki tej płytce użytkownicy mogą wypisywać wiadomości oraz prezentować grafiki, za pomocą których będą pokazywać wartości zbierane z użyciem innych płytek MKR. Płytka RGB Shield jest sterowana za pomocą chmury Arduino IoT cloud i zawiera 64 gęsto rozłożone oraz bardzo jasne diody LED RGB. Jest bardzo prosta w swojej konstrukcji i można ją z łatwością zamontować na innej płytce MKR, bez potrzeby lutowania czy stosowania jakichkolwiek dodatkowych przejściówek. Ma wymiary 61,5×27 mm i wymaga napięcia zasilania równego 5 V. Maksymalny pobierany prąd wynosi 2,5 A. Masa płytki to 32 g.

Arduino MKR Therm Shield - ta płytka wymaga napięcia zasilania 3,3 V i może pracować z temperaturami od 200°C do 700°C. Pozwala na pozyskiwanie precyzyjnych odczytów temperatury w bardzo szerokim zakresie, a to za sprawą termopary typu K i cyfrowego czujnika DS18Bxx z interfejsem one-wire. Dwa złącza na płytce pozwalają na użycie termopary typu K z dodatkową przejściówką lub bez niej. Natomiast interfejsem pośredniczącym w odczytach jest układ cyfrowy MAX31855. Wymiary płytki MKR Therm Shield są takie same, jak w przypadku ENV Shield.

- Dodanie nowych płytek MKR Shields Arduino do naszej oferty pomaga zwiększyć możliwości modułów MKR, z których korzystają nasi klienci. Dzięki uniwersalnej mieszance interfejsów do łączności bezprzewodowej oraz czujników optycznych, płytki MKR zapewniają swobodę inżynierom i twórcom, którzy chcą łatwo opracować i wdrożyć aplikacje IoT, bazując na ekosystemie Arduino - powiedział Hari Kalyanaraman, Global Head of Single Board Computers w firmie Farnell.

Farnell

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje styczeń 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów