Cree zainwestuje 1 mld dolarów w fabrykę półprzewodników SiC

Cree zainwestuje 1 mld dolarów w fabrykę półprzewodników SiC
Firma Cree zadeklarowała, że zainwestuje do 1 miliarda dolarów w zwiększenie swoich możliwości produkcyjnych w zakresie półprzewodników SiC. Zapowiedź będzie realizowana poprzez budowę najnowocześniejszego, zautomatyzowanego zakładu produkcji 200-milimetrowych płytek z węglika krzemu i megafabryki materiałowej na terenie głównego amerykańskiego kampusu w Durham, w Karolinie Północnej.

To największa dotychczasowa inwestycja firmy w półprzewodnikowy biznes SiC i GaN, prowadzony przez spółkę zależną Wolfspeed. Wszystkie zaplanowane obiekty mają być gotowe do prowadzenia działalności w 2024 r.
Poprzez rozbudowę istniejącej infrastruktury realizacja inwestycji zwiększy wydajność, wiodącej w dziedzinie węglika krzemu, firmy Wolfspeed, co stanowić będzie pierwszy krok w kierunku zaspokojenia rynkowego popytu. Działalność nowego obiektu North Fab ma być w pełni skoncentrowana na branży motoryzacyjnej i zapewni prawie 18 razy więcej powierzchni do produkcji niż obecnie, startując od wytwarzania płytek o średnicy 150 mm. Zakład w Durham stanie się megafabryką materiałową.
- Cały czas obserwujemy duże zainteresowanie sektora motoryzacyjnego i komunikacyjnego wykorzystaniem zalet węglika krzemu do napędzania innowacji. Jednak zapotrzebowanie na węglik krzemu od dawna przewyższa podaż. Dzisiaj ogłaszamy naszą największą w historii inwestycję w produkcję, by radykalnie tę podaż zwiększyć i pomóc klientom wprowadzać na rynek produkty i usługi o charakterze transformacyjnym. Ta inwestycja w sprzęt, infrastrukturę i naszą siłę roboczą jest w stanie zwiększyć naszą zdolność produkcji płytek z węglika krzemu i produkcję materiałową nawet 30-krotnie w porównaniu z I kwartałem roku 2017, kiedy to rozpoczęliśmy pierwszą fazę rozbudowy zdolności wytwórczych. Wierzymy, że pozwoli nam to osiągnąć oczekiwany wzrost zamówień na węglik krzemu i produkty Wolfspeed w ciągu najbliższych pięciu lat, a także później - powiedział Gregg Lowe, CEO Cree.
Rozbudowa kampusu stworzy również nowe możliwości zatrudnienia w zakresie zaawansowanych technologii i posłuży jako baza rozwoju wysoko wykwalifikowanych pracowników produkcyjnych. Firma Cree planuje nawiązać współpracę ze stanową i lokalną społecznością oraz czteroletnimi koledżami w celu opracowania programów szkoleniowych przygotowujących pracowników do długoterminowego zatrudnienia i dalszego rozwoju, czego wykorzystanie zagwarantują nowe obiekty.
Electronics Weekly

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów