Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Cree zainwestuje 1 mld dolarów w fabrykę półprzewodników SiC

Cree zainwestuje 1 mld dolarów w fabrykę półprzewodników SiC
Firma Cree zadeklarowała, że zainwestuje do 1 miliarda dolarów w zwiększenie swoich możliwości produkcyjnych w zakresie półprzewodników SiC. Zapowiedź będzie realizowana poprzez budowę najnowocześniejszego, zautomatyzowanego zakładu produkcji 200-milimetrowych płytek z węglika krzemu i megafabryki materiałowej na terenie głównego amerykańskiego kampusu w Durham, w Karolinie Północnej.

To największa dotychczasowa inwestycja firmy w półprzewodnikowy biznes SiC i GaN, prowadzony przez spółkę zależną Wolfspeed. Wszystkie zaplanowane obiekty mają być gotowe do prowadzenia działalności w 2024 r.
Poprzez rozbudowę istniejącej infrastruktury realizacja inwestycji zwiększy wydajność, wiodącej w dziedzinie węglika krzemu, firmy Wolfspeed, co stanowić będzie pierwszy krok w kierunku zaspokojenia rynkowego popytu. Działalność nowego obiektu North Fab ma być w pełni skoncentrowana na branży motoryzacyjnej i zapewni prawie 18 razy więcej powierzchni do produkcji niż obecnie, startując od wytwarzania płytek o średnicy 150 mm. Zakład w Durham stanie się megafabryką materiałową.
- Cały czas obserwujemy duże zainteresowanie sektora motoryzacyjnego i komunikacyjnego wykorzystaniem zalet węglika krzemu do napędzania innowacji. Jednak zapotrzebowanie na węglik krzemu od dawna przewyższa podaż. Dzisiaj ogłaszamy naszą największą w historii inwestycję w produkcję, by radykalnie tę podaż zwiększyć i pomóc klientom wprowadzać na rynek produkty i usługi o charakterze transformacyjnym. Ta inwestycja w sprzęt, infrastrukturę i naszą siłę roboczą jest w stanie zwiększyć naszą zdolność produkcji płytek z węglika krzemu i produkcję materiałową nawet 30-krotnie w porównaniu z I kwartałem roku 2017, kiedy to rozpoczęliśmy pierwszą fazę rozbudowy zdolności wytwórczych. Wierzymy, że pozwoli nam to osiągnąć oczekiwany wzrost zamówień na węglik krzemu i produkty Wolfspeed w ciągu najbliższych pięciu lat, a także później - powiedział Gregg Lowe, CEO Cree.
Rozbudowa kampusu stworzy również nowe możliwości zatrudnienia w zakresie zaawansowanych technologii i posłuży jako baza rozwoju wysoko wykwalifikowanych pracowników produkcyjnych. Firma Cree planuje nawiązać współpracę ze stanową i lokalną społecznością oraz czteroletnimi koledżami w celu opracowania programów szkoleniowych przygotowujących pracowników do długoterminowego zatrudnienia i dalszego rozwoju, czego wykorzystanie zagwarantują nowe obiekty.
Electronics Weekly

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów