Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

ABB dostarczy Orlenowi najnowsze stacje ładowania - Terra 54

ABB dostarczy Orlenowi najnowsze stacje ładowania - Terra 54
W ramach realizacji projektu zainstalowania na wybranych trasach tranzytowych i w dużych miastach w Polsce 150 punktów szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych firma ABB dostarczy swoje najnowsze szybkie urządzenia - model Terra 54. Mająca moc 50 kW ładowarka obsługuje wszystkie najbardziej popularne w Europie typy złącz: CHAdeMO, CCS i Typ 2.

Jest w stanie naładować baterię pojazdu nawet w 20-30 minut, w przypadku ładowania prądem stałym. Orlen zapowiedział, że do końca 2019 roku udostępni na swoich stacjach około 50 szybkich punktów ładowania, które zostaną zamówione u trzech wybranych przez spółkę dostawców. ABB realizować będzie zamówienie w formie "pod klucz", czyli dokona instalacji i uruchomienia stacji, wraz z odbiorami i kompletnym oznakowaniem ich lokalizacji.

Ładowarka Terra 54 powstała na bazie najlepiej sprzedającego się na świecie modelu Terra 53. Producent wprowadził do najnowszej wersji usprawnienia oczekiwane przez użytkowników i wymagane przez Unię Europejską. To m.in. czytelniejszy w ostrym świetle słonecznym ekran, możliwość personalizacji urządzeń czy poprawiona funkcjonalność dotycząca płatności - czyli opłaty tylko za wykorzystane kilowatogodziny.

Urządzenie dysponuje nowocześniejszym układem elektroniki zasilania, ma wyższą sprawność i niezawodność. Ładowarki są również przygotowane do stosowania inteligentnych profili ładowania i zarządzania obciążeniem.

Terra 54 oferuje też dodatkowe korzyści płynące z podłączenia stacji do systemu ABB Ability, co umożliwia m.in. monitorowanie stanu ładowarek, podłączanie do różnych platform płatniczych czy inteligentnych sieci zasilania, a także pozwala na zdalną diagnostykę i naprawy oraz aktualizacje oprogramowania.

– "Zdecydowana większość samochodów elektrycznych jeżdżących dzisiaj po drogach w Europie i na świecie przystosowana jest do korzystania z ładowarek o maksymalnej mocy 50 kW. Podobne inwestycje są więc niezbędne, aby móc zapewnić kierowcom możliwość swobodnego i wygodnego podróżowania, a także by promować i rozwijać samą elektromobilność. Oczywiście pojawiają się również pojazdy, które mogą wymagać już znacznie większej mocy infrastruktury do ładowania. W Szwajcarii i kilku innych krajach wyposażyliśmy już stacje w superszybkie ładowarki Terra High Power o mocy 350 kW, które są w stanie naładować samochód w 8 minut. Mamy nadzieję, że z czasem podobne rozwiązania staną się popularne również w Polsce" – mówił Wojciech Dziwisz, ekspert ds. elektromobilności ABB w Polsce.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów