Roboty potrzebują ludzi

Roboty potrzebują ludzi

Jak wynika z raportu Manpower Group zatytułowanego "Humans Wanted: Robots Need You", postępująca automatyzacja doprowadzi do zwiększenia zatrudnienia. Manpower twierdzi, że 87% z 19 tys. pracodawców ankietowanych w 44 krajach planowało zwiększenie liczebności siły roboczej w wyniku automatyzacji. Tylko 9% pracodawców było zdania, że automatyzacja może prowadzić do redukcji miejsc pracy.

W ciągu najbliższych dwóch lat 41% ankietowanych firm zautomatyzuje część zadań produkcyjnych, a 24% spośród nich stworzy nowe miejsca pracy. To o sześć punktów procentowych więcej niż w grupie firm, które nie planują automatyzować procesów.

W raporcie Manpower stwierdzono duże zapotrzebowanie na umiejętności informatyczne - 16% firm oczekuje zwiększenia zatrudnienia w działach IT, to pięć razy więcej niż tych, które w tym zakresie spodziewają się spadku. Badanie ankietowe wykazało, że 84% pracodawców zamierza do roku 2020 szkolić pracowników w zakresie nowych umiejętności; w 2011 roku podobne plany miało 21% pracodawców.

Ponadto wzrost zatrudnienia przewidywany jest wszędzie tam, gdzie wymagane są typowo ludzkie umiejętności, jak przywództwo, komunikacja, prowadzenie negocjacji czy możliwości adaptacyjne.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów