Huawei stawia na ekspansję w Europie

Huawei stawia na ekspansję w Europie
Huawei zdecydował się na dążenie do wzmocnienia swojej pozycji w Europie dzięki smartfonom klasyfikowanym jako średniobudżetowe, które oferują między innymi nowe funkcje aparatu oraz niższą cenę niż modele rywali, takich jak Samsung czy Apple. Motorem napędowym europejskiej ekspansji ma być obecnie model Honor View 20, w Chinach wprowadzony w grudniu, a w Paryżu pokazany we wtorek. Cena smartfona ma się zaczynać od 549 euro.

Jednym z atutów telefonu ma być 48-megapikselowy aparat, który może na przykład zrobić kilka zdjęć na raz i połączyć najlepsze cechy z każdego z nich w jednym zdjęciu 12-megapikselowym. Ma również drugi moduł aparatu, który może służyć do robienia zdjęć 3D, a także 25-megapikselowy aparat przedni, umieszczony w otworze w ekranie.

Atrakcyjność smartfonów Honor, czyli submarki z portfolio smartfonów Huaweia, polega na tym, że wiele zaawansowanych funkcji z najwyższej klasy telefonów Huaweia można mieć za znacznie niższą cenę. Jednak Honor stanowił tańszą alternatywę dla droższych smartfonów marki Huawei początkowo, a teraz firma stopniowo zwiększa ceny marki Honor.

Dla Huaweia Europa stała się drugim co do wielkości rynkiem zbytu, co czyni ją ważnym regionem dla dalszej międzynarodowej ekspansji firmy, która stara się również wzmocnić swoją obecność w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku Huawei wyprzedził Apple'a, by stać się drugim największym sprzedawcą smartfonów po Samsungu. Według Gartnera w trzecim kwartale ubiegłego roku chińska firma miała rynkowy udział na poziomie 13,4% globalnie, w porównaniu z 18,9% światowego udziału Samsunga i 11,8% Apple'a.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów