Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza i firma COPA-DATA podpisały umowę o partnerstwie

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza i firma COPA-DATA podpisały umowę o partnerstwie
COPA-DATA Partner Community to powołany w 2011 roku przez firmę COPA-DATA program partnerski, którego członkami jest wiele ekskluzywnych uczelni technicznych z całego świata. Teraz do tego grona, na mocy umowy podpisanej przez prorektora ds. współpracy AGH, prof. dr. hab. inż. Jerzego Lisa, z przedstawicielem COPA-DATA Polska, dołączyła Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Akademia Górniczo-Hutnicza jest nowoczesnym uniwersytetem technicznym ze 100-letnią tradycją. Od wielu lat ma opinię jednej z najlepszych i prestiżowych uczelni w Polsce, której dyplom jest potwierdzeniem najwyższej jakości kształcenia w dziedzinie nauk technicznych. Teraz, wspólnie z producentem platformy programowej zenon, będzie edukować młodych inżynierów przybliżając im jej praktyczne zastosowania, związane m.in. ze Smart Grid, digitalizacją czy Czwartą Rewolucją Przemysłową - Industry 4.0.

Dla firmy COPA-DATA nawiązanie współpracy z prestiżową jednostką naukową, jaką jest Katedra Energoelektroniki i Automatyki Systemów Przetwarzania Energii krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, to ważny krok w realizacji strategii innowacyjności i ciągłego rozwoju firmy.

Stały kontakt z przedstawicielami nauki oraz ze studentami daje możliwość wymiany doświadczeń i oczekiwań, co prowadzi do przełomowych pomysłów i innowacyjnych technologicznie rozwiązań w przemyśle i energetyce. Dostęp do odkryć naukowych oraz wyników prac eksperymentalnych prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę naukową i studentów ma duże znaczenie dla rozwoju platformy programowej zenon. Składową partnerstwa jest również współpraca marketingowo-promocyjna mająca na celu propagowanie przyszłościowych realizacji opartych na oprogramowaniu zenon w środowisku naukowo-biznesowym w Polsce i za granicą.

Współpraca obydwu jednostek ma również wymiar edukacyjny. Przyczynia się do podniesienia i zagwarantowania wysokich kwalifikacji przyszłym absolwentom, co zdecydowanie podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy. Warto dodać, że absolwenci AGH stanowią 80% personelu COPA-DATA w Polsce.

Z rąk przedstawiciela COPA-DATA Tomasza Papaja (na zdjęciu trzeci od lewej) Certyfikat Partnerski odbiera dr hab. inż. Andrzej Bień (na zdj. czwarty od lewej). Pozostali uczestnicy uroczystości, od prawej: mgr inż. Krzysztof Woźny, mgr inż. Mateusz Dutka, dr inż. Andrzej Firlit, prof. dr hab. inż. Zbigniew Hanzelka

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów